Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalás után hogy álljak...

Evvc.lkh kérdése:

Koplalás után hogy álljak vissza rendes mennyiségre, úgy, hogy tovabbra is fogyjak?

Figyelt kérdés

Evészavarom volt/van. Decemberben kórházban felhízlaltak, amin nagyon kiakadtam, így Január közepe óta megint annyit eszek mint előtte (napi 200-500kcal) de egy deka nem ment le. Szeretném abbahagyni, és 'normálisan enni'

Tudom, hogy hülyeséget csináltam, tudom, hogy ekbasztam az anyagcserém, tudok mindent.

Az lenne a kérdésem, hogy valaha ehetek 1200-1300 kcalt úgy, hogy fogyjak tőle?

Nagyon félek a hízástól, mert már ígyis túl sok kg vagyok, és folxton mindenki bánt miatta :(

Kérlek valahogy segítsegek.

Örökre koplalnom kell már?



2021. febr. 10. 09:07
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Hibákért bocsi, telóról írtam.
2021. febr. 10. 09:08
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Először is kitartást! Ilyen szintű koplalás után lehetetlen, hogy ne hízz valamennyit. De örökre nem koplalhatsz, szóval muszáj változtatnod. A testednek szüksége van zsírra (különösen,ha nő vagy) plusz egyszerűen energiára, hogy a tested tudjon működni megfelelően (és ebben még nincs benne az se, hogy mozogsz, felállsz, egyszerűen csak fekszel). De ezt gondolom te is tudod. A tested ilyen kevés kcal-lal, hogy életben maradjon túlélő üzemmódban van. Már plusz energiáért bontja le rólad az izomszöveteket is. Szóval most nagyon nem a fogyáson van a hangsúly, hanem azon, hogy meghalsz-e a következő 1 évben vagy nem.

Tudom, hogy ennyi után drasztikus, de először is menj fel egy hétig 900-ra. Következő hét 1000kcal és így tovább. Nos, nem tudom hány éves vagy meg milyen magas stb., de 1400kcal-t mininumum kéne enned, az emberek attól is fogynak még. Neked most nagyon lassú az anyagcseréd és a testednek minden energiára szüksége van, szóval tárolni fog és hízni fogsz. Ez ijesztő lehet, de ha most elfogadod azt a pár plusz kilót, akkor később- egészségesen- le is tudod adni, ha szükséges, és nem csak a testképzavarod zavarod miatt látod. Ha az 1400-at tudod tartani, akkor elkezdhetsz sportolni és többet enni (ugyanúgy fokozatosan növelve az adagokat és a sportnak valami erősítésnek kell lennie ideális esetben, nem kardiónak), így el tudsz jutni előbb utóbb addig, hogy normális adagokat tudj enni, de egészséges és fitt legyél. Kitartást. Muszáj változtatnod. Ha eltöröd a kezed gipszet rakatsz rá, ha anorexiás vagy, akkor el kezdesz enni. Csak úgy tudsz egészséges lenni, ha megteszed azt a lépést, hogy most lehet hízni fogsz. Hosszútávon megéri, hidd el! De ha nem is hiszed, legalább csak próbáld ki mondjuk 3 hónapig:)

2021. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarlak piszkálni, csak kiváncsi vagyok, amiért elnézést kérek. De milyen magas vagy és mi az a súly, amire felhízlaltak és szerinted elviselhetetlen? Remélem meggyógyulsz!Tarts ki, az életed fontosabb, mint hogy hány kiló vagy.
2021. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Nemed? Korod? Magasságod? Testtömeged? Ezek ismeretében lehet számokról beszélgetni.
2021. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
92%
sportolj
2021. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%

A kórházban elért "felhizlalt" súlyod valószínűleg még mindig nem elhízott, csak te látod annak. Nem a testeddel van a probléma, hanem azzal, ahogy gondolkodsz róla. Az nagyon szomorú, ha a családod emiatt bánt, mert most megértésre lenne szükséged.

A 200-500 kalória te is tudod, hogy iszonyatosan kevés. Egy kisbabának is több tápanyag kell.

Miket szoktál enni? Van olyan kaja, amitől "nem félsz", amit viszonylag biztonságosnak érzel? Kezdj el első körben szerintem azokból többet enni, akkor talán könnyebben menne.

És keress fel (újra) pszichológust. A kórházban visszaállt a súlyod, de nem gyógyultál meg. Remélem jobban leszel, az első lépés, ha te is meg akarsz gyógyulni.

2021. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki írt.

16 éves lány vagyok 167-168cm és 46kg voltam, mikor kórházba vittek, most 55-56 vagyok :( kb 10kg jött vissza.

Tudom hogy nagyon kevés amit eszem, és szeretnék újra egészséges lenni, és rendesen enni, de a saját magam által kiállított célsúly az az 50kg...

Sok zöldséget eszem, meg zero kcalos uditok, teak, stb, par teljes kiorlesu dolog..

2021. febr. 10. 12:02
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
11.15-ös vagyok. Köszönöm az adatokat! Nem fog tetszeni a válaszom. A te magasságodhoz a 46 kilós súly már egészségtelenül kevés. A mostani 55-56 kg viszont teljesen rendben van. Persze a testalkatodat nem ismerem, az jelentősen módosíthat a képen. Ha eredendően vékon testalkatú vagy, keskeny a vállad, keskeny a csípőd, vékony a csuklód, akkor esetleg leadhatsz 3-4 kilót, tehát lehetsz úgy 52 kg, ha igazán vékony akarsz lenni. Az 50 kg nagyon az alsó határ. Ha viszont eredendően nem vékony a testalkatod, akkor nem szabad fogynod a jelenlegi súlyodból. Ha mindenképpen fogyni akarsz, napi 1200 kalória alá ne menj! Az egészség sokkal fontosabb, mint egy-egy apró zsírpárna. A férfiak amúgy általában nem szeretik a gebe nőket, tehát ha picit gömbölyűbb vagy itt-ott, az sokak számára éppen, hogy előny.
2021. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
#7-es: most akkor még fogyni szeretnél?
2021. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
14%

#8-as: "A férfiak amúgy általában nem szeretik a gebe nőket"

Vedd ki a "nem" szócskát, és stimmelni fog

2021. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!