Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért növekedett meg a testsúl...

Miért növekedett meg a testsúlyom a szálkásítás során?

Figyelt kérdés
3 hete szálkásítok, a szintentartáshoz szükséges kalóriám nagyjából 2500. Jelenleg 1800-2000 kalória között fogyasztok. 170 cm 68 kg és kb. 12-13% testzsírnál vagyok. Mindennap mérem a súlyomat, ugyanazt eszem, ugyanannyit mozgok(30-60 perc alacsony intenzitású kardió és heti 6 erőnléti edzés), és az első 2 hétben folyamatosan ment lefele a súlyom egészen 66,5 kg-ra 68,1-ről. A harmadik hétben viszont felugrott a súlyom egészen 68,5-re és nem tudom mi ennek az okozója, amikor semmit sem változtattam az étkezéseimen és szokásaimon. 2,5-3 liter vizet iszom napont mindemellé. Mi lehet a súlynövekedés oka? Napról napra csak növekszik a súlyom.

2021. febr. 18. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Mivel az izom nehezebb mint a zsír. Én is elkezdtem edzeni a fogyókúra során, és elkezdtem hízni, viszont valahogy jobban nézek ki😅
2021. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Egyet értek az elsővel, ez simán lehet izom + vízsúly +székrekedés. 1-2 kilót simán megtart a test pláne ha sokat iszol mellé.


170 centi mellé ez abszolúte egészséges tartomány, szóval simán lehet, hogy sokkal lejjebb már nem fog menni, de feszesebb lehetsz, meg izomtömeg is átveheti a zsír helyét.

2021. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyi kilóra szálkásítasz, akkor gondolom nő vagy. Ezesetben haviddal hogy állsz? Nőknél simán benne van, hogy pár kilót ingadoznak amiatt. Egyébként nők esetében nem túl egészséges az ilyen alacsony testzsír százalék, lehet azért is sztrájkol a szervezeted.

Ha férfi vagy, akkor valószínűleg inkább a ki nem ürült salakanyagok, illetve a glikogén raktárak feltöltődése okozhatja a difit. Illetve az sem teljesen kizárt, hogy izmosodsz, mert bár deficittel nem túl életszerű, de 66-68 kilós férfiként messze nem érhetted el azt a limitet, amire a magasabb tesztoszteron szinted miatt képes vagy.

Egyébként centizz is a súlymérés mellé, hasznos.

2021. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!