Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 170 kg-os személynek milyen...

170 kg-os személynek milyen mozgásformát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítélkezzetek! Igyekszem, tartom a diétát hónapok óta, mennek le a kilók, de iszonyatosan lassan.

Aktív vagyok, naponta kerékpározom a tanyáról a boltba (3 km), emelett ellátom az állatainkat, dolgozom, háztartást vezetek. Napi 1200 kcal-t eszem, max.80 g ch-val, és 80 g zsírral.

Az orvos szerint nincs semmj bajom, egyek kevesebbet. Egyébként egészséges vagyok egy kis vashiányt leszámítva.

Szeretnék rásegíteni egy kis tornával. Mit ajánlotok?

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!



2021. febr. 25. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fontos lenne tudnunk a nemed, és a korod!
2021. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha tanyán élsz, és jön a jóidő, akkor jöhet a futás. Egyébb nehezebb dolgok emelgetése. Az biztos, ha én ilyen helyen élnék, akkor kihasználnám a kerativításomat edzés terén 😀
2021. febr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

170 kg-mal szerintem még ne fuss, de ha többet biciklizel, az pl. jó. Gyalogolni is próbálj meg többet. Ha futni akarsz, akkor mindenképp puha talajon, nagyon óvatosan, fokozatosan növelve a mennyiséget érdemes elkezdened. A gyaloglás is jó előkészítés hozzá. Ha megfájdul a térded, akkor túlterhelted, vegyél vissza!


Ha városi lennél és nem lenne járvány, akkor jó lenne még pl. az elliptikus tréner, de hacsak nincs otthon véletlen egy ilyen, akkor ez most nem játszik. Ahogy az úszás sem, amíg az uszodák ki nem nyitnak. Ezek is ízületkímélőek.


Tarts ki, és szerintem semmi elítélendő nincs abban, ha valaki úgy dönt, erőfeszítést tesz és változtat a rossz állapotán. Az 1200 kcal-os diéta nagyon-nagyon szigorú ehhez a testsúlyhoz.

2021. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%

Csak egy mozdulat kell, de az nagyon: amikor etelt latsz, el kell forditani a fejedet.


Egyebkent kizartnak tartom, hogy az orvos 170 kilora azt mondta volna hogy nincs semmi bajod. Ez mar regesregen koros elhizas, minimum 60-70 kilo tobblet van rajtad (magassagtol fuggoen).

2021. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Keress másik orvost! Napi 1200 kalóriával hamar fel fogsz fordulni. Ilyen súllyal a gyaloglás is komoly sport, azt ajánlom.
2021. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Séta . Minden más többet árt ,mint használ ilyen súllyal .
2021. febr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Súlyzó emelgetése ülve elviselhető ilyen súlytöbblettel is, tv-t lehet nézni közben, kiegészìti a biciklizést,sétát /még ne fuss ilyen súllyal/, és izmot építhetsz háj helyett. Szerezz be 2 súlyzót, a
2021. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan súlyzót, ami bővíthető.
2021. febr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! A futást semmiképp sem szeretném, csak később, mikor már 110 kg körül járok. Vettem egy edzőtermi elliptikus trénert itthonra, illetve a séta adott. Egyenlőre ezekkel fogok kezdeni, később pedig a súlyzós edzéssel is megpróbálkozom. Konzultáltam közben egy másik orvossal, elküldtem neki az étrendet, és azt mondta, hogy valószínűleg valamilyen orvosi oka van annak,hogy ennyit híztam, mert normál étkezés mellett nem szabadna.

(1 éve vezetek ételnaplót)

Akkor is 1400-1700 kcal között ettem egy nap, de én ezt nagyon soknak tartottam.


Igazából eszembe se jutott, hogy orvosi oka is lehet, mert mindig azt súlykolta belém mindenki hogy sokat eszek.

Folytatom a diétát, a fennt említett mozgásokat, illetve keresek egy másik orvost.


Köszönöm Nektek mégegyszer az építő jellegű kommrnteket, és azt is, hogy nem ítélkeztetek!

2021. márc. 1. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!