Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan erősödjek meg fejben a...

Hogyan erősödjek meg fejben a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és a korona vírus miatt egy ideje home officeba kényszerültem. Sajnos nagyon mozgasszegennye vált az életem, emellett több édességet zabaltam mint valaha (ami miatt nagyon szégyenlem magam). A lényeg hogy nyár óta 10 kgot hiztam... Nem gondolom hogy nagyon kövér vagyok de nem vagyok elégedett magammal. Sokszor belekezdek aztán egy gyengébb pillanatomban azon kapom magam hogy megint valami cukros szrt eszem... Sosem küzdöttem sulyproblemaval és félek hogy sosem lesz már akaraterőm..hogyan tudnám magam fejben osszekapni?

2021. febr. 27. 20:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Ha a régi alakoddal meg voltál elégedve akkor régi (hízás előtti) képeiddel motiváld magad. Jeleeg én is így tudtam rávenni magam a diétára. Sok sikert! :)
2021. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
35%
Én például úgy vettem rá magamat hogy nem akarok az elhízás miatt meghalni
2021. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Menj pszichológushoz
2021. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Sehogy. Egyél normálisan, mint egyes "nem ebben a kategóriában" lévő emberek. A szervezet és a test nem erre lett kitalálva, hogy ráerőltessük a saját fantáziavilágunkat, melynek képi elemét a hülye média erölteti ránk.
2021. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha széngyenled, akkor hagyd abba azt először, hidd el, így jobban fogod érezni magad. A fogyás nem a koplalásról szól, hanem a tartható kalória deficitről és lehet jókat is enni. Nyilván először nehéz lesz, de igyekezz és ami mindig motiválni fog az az, ha sikerélményed lesz. Ha esetleg szeretsz táncolni, akkor ajánlom a mozgás elkezdéséhez a just dance nevű játékot (xboxos, de fent vannak youtubon is) vagy a Dancs workout címszó alatt található edzéseket.


Sok sikert, nyugodtan írj üzenetet, ha kíváncsi vagy valamire!

2021. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szia. Mielőtt édességet eszel, gondolj arra, hogy mitől leszel boldogabb? Ha megeszed azt a csokit, vagy ha visszanyered az alakod? A másik tipp, amit hallottam, hogy fényképezz le minden ételt mielőtt megeszed. Mert akkor nem fogsz elfelejteni semmit, és látod majd a nap végén, hogy mi fér még bele a napi étkezésedbe.

Kitartást és sok sikert kívánok!

2021. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez akarat. Csinálj pl magadról képet és néha nézz rá. Ha pár hétig birod egészségesen, nêzz rá megint és az motiválni fog hogy menj tovább.

Nekem amúgy egy átkattanás segített, mikor a diplomaosztós krpeken megláttam hogy mindenkinél kétszer olyan széles vagyok. Abban a pilanatban elkezdtem az életmódváltást és azóta se hagytam abba. Volt yan hogy nem fogytam csak sűlyt tartottam, de barátok, edző és még a háziorvos is motivál. Nekem ez segített

2021. márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Erre meg kell érned agyilag. El fog jönni az a pont amikor hányingered lesz magadtól, attól amit csinálsz, h nincs akaraterőd, h vehetsz új ruhákat mert már egyik se jó. Persze az új ruhák nagyobbak... egyre bővebbeket vásárolsz, ne lássad mi van alatta, aztán este fürdéskor szembesülsz vele, mindem este és úgy fekszel lw h rosszul vagy... nyilván saját tapasztalat, igen, de gondolom hasonló érzései vannak másnak is. Én iy 10 kg ot híztam, igaz 2 év alatt, de borzalmasan érzem magam. Én elindultam az "úton", május 1... remélem sikerül. Az akarat már megvan.
2021. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akarsz változtatni vagy nem? Ez a kérdés. El kell dönteni. Én már 2 éve csinálom. Nem könnyű, de nem is lehetetlen, ha van motivációd.
2021. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Dietetikusom azt mondta, hogy minden nap egyek meg egy kocka étcsokit és így ha minden nap “megjutalmazod” magad egy kicsit tovább bírod és nem adod fel 3 nap után és ülsz a hűtő előtt fagyit majszolva. Fontos hogy étcsoki legyen és ha lehet akkor cukor mentes. Valamint a tányérod 2/3-a zöldség (valamilyen saláta) legyen, hagyd el a cukros üdítőket és vizet igyál, de azt naponta legalább 3 litert, étkezések és lefekvés előtt fél órával igyál 1 pohár vizet. Ha megvan a motiváció és kellenek még tippek nyugodtan írj.
2021. márc. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!