Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy túlsúllyal mivel próbálko...

Nagy túlsúllyal mivel próbálkozzak?

Figyelt kérdés

Nagyjából másfél éve tűnt fel, hogy híztam egy csomót, habár mindig is volt rajtam némi plusz súly. Ezidő alatt nagyjából 25 kilót szedtem fel. Kiderült, hogy pcos-em, inzulinrezisztenciám és pajzsmirigy alulműködésem van. Ezek kezelése már folyamatban van és emellé szeretnék találni egy olyan diétát illetve mozgásformát amit be is tudok tartani. A 160g ch diétát ajánlották de azt nem tudom tartani minden nap rendszeresen a munkám miatt, mert nincs mindig lehetőségem időben enni. A 16:8 diétát néztem ki, ami arról szól, hogy egy nap 8 órán keresztül lehet enni és 16 órán keresztül csak vizet inni. A 8 óra alatt pedig nincs időhöz kötve az evés, azt jobban tudnám tartani de számomra a biztonságosságát még nem tudom.

Ezek mellett mozognom is kellene valamit csak azt sem tudom, hogy mivel kezdjem ami nem okoz kudarcot rögtön az elején és ekkora súllyal nem ártok magamnak és meg is tudnám csinálni. A cél 40 kiló mínusz, de 30-nak is nagyon örülnék. Most 100kg vagyok.


2021. márc. 10. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az étrendedet a kezelőorvosoddal beszéld meg, vagy keress egy dietetikust! Gondolom, nem akarsz összeesni az utcán.

Ami a mozgást illeti, legegyszerűbb a gyaloglás. Mellette, vagy azzal váltakozva csinálhatsz erősítő jellegű tornát, amelyből rengeteg van a Youtube-on. Keresgélj!

2021. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy ha 160g ch-t kell bevinned azt miért nem tudod az idő miatt tartani. Ugyanúgy bevihetsz max 160g ch-t 8 óra alatt meg 20 alatt is.

Ami az edzést illeti; én is 108kg vagyok jelenleg, és szerintem a legjobb ha nem kezdesz el futni (max elliptikus), hanem elkezdesz mondjuk súlyzós edzést csinálni + kardiónak biciklizés, mert az sokkal kevésbé terheli a térded, mint a futás.

2021. márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%

160 is sok, legtobb dietaban ennek toredeke szenhidrat naponta!


Cukrot es a lisztet felejtsd el, mert ezek felnyomjak az inzulinod egybol es nem fogysz.


Gluten, tej es cukormentes dieta, teljes eletmod valtas, illetve PCOS dieta. Ezeket mind tudod helyettesiteni es valtozatosan etkezni. 1200-1400 KCAL-os dietat ha elkezdesz es rendszeresen sportolsz(heti min 4x) csak ugy olvadni fognak a kilok.


Ugy nem szabad hozzaallni, hogy te nem vagy ra kepes. Az egeszseged a fontos.


Pcos es egyebek nelkul is jobb elfelejteni a cukrot, tejtermekeket es a glutent.

2021. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Hát attól függ hol élsz, a mozgásforma nagyon helyfüggő.

Labdaérzéked milyen?

2021. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azt olvastam, hogy a 160 grammos diétánál be kell tartani nagyjából az időpontokat. Kell külön reggeli, tízórai, ebéd stb meg lefekvés előtt valamennyi idővel nem lehet enni. Na nekem ez lenne problémás mert valamikor csak 9 óra körül vagy utána reggelizek, máskor korábban vagy ki is marad a reggeli és csak ebédelek és így csúszik az egész nap. Elvileg az evések közti idő is számít. Szóval ezt a részét nem mindig tudnám betartani.

2021. márc. 10. 11:13
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell ide semmilyen 16:8as böjt, meg 160g chs diéta.

- étkezz napi 4-5ször, mértékletes adagokban(igazítsd ezt a kalória keretedhez)

-végezz minden nap valamilyen tornát( ekkora túlsúllyal is csinálhatsz tornát: Pl light kardio edzések kezdőknek, Norbi duci trainingje. Bármi jó csak kezdj el mozogni, youtubeon csomó videót találsz. Ha csak 10 perc megy, akko annyit csinálj, majd lassan több is menni fog:) vagy akár sétálhatsz is ha van időd, napi 1-2 órát. Menj a munkahelyedre gyalog, vagy bevásárolni gyalog. Esetleg szobabiciklim otthon. A lényeg hogy kezdj el valamit mozogni:)

-Legyen egy rendszer a napodban

Igenis edd meg azt a tojás rántottát reggelire felkelés után. A legjobban az az életmód hizlal, mikor nem eszik napközben szinte semmit az ember, majd este fosztja ki a hűtőt. Szépen oszd el a kaja adagjaidat a nap folyamán, így pörög az anyagcsere és nem leszel sose éhes.

-alap még: sok zöldség, feldolgozott ételek kerülése, sovány husik, halak, tojás+ lassú Ch (édesburi, teljes kiőrlésű rozskenyér, barna rizs.. Stb)

-és a legfontosabb: hidd el hogy sikerülni fog, tarts ki és csak csináld!

Ennyi, sok sikert kívánok neked😊

2021. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Inzulinrezisztens vagyok, és pajzsmirigy alulműködésem van. Nekem a ketogén diétával sikerült 20 kilót leadnom. Először a cukrot tettem le, aztán a lisztes dolgokat, fokozatosan felváltva, csökkentve az adagokat és behelyettesítve zöldséggel, savanyú gyümölccsel. Sokkal több az energiám, mióta nem eszek klasszikus szénhidrátokat:(pékárut, süteményt, kenyeret, tésztát) és a depressziómra is jobb hatással van ez az étrend.
2021. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a problémákkal mindenképp 160gCH alatt kell tartanod az étkezéseidet, az IF nem fog megoldást nyújtani, ha napi 3x eszel az tökéletesen megfelel! Bármit mozoghatsz, ami jól esik, ekkora túlsúllyal nem szabad ugrálni/futni, de sétálhatsz, biciklizhetsz, duci tornázhatsz stb.
2021. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!