Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így lehetséges 10-15 kg-t...

Így lehetséges 10-15 kg-t fogynom nyár végére? 17/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval... az a nagy helyzet, hogy jelenleg 164 cm és 73 kg körül lehetek. Kiskoromtól kezdve sok volt a stressz, amit zabálásba fojtottam. Anno az volt a gond, hogy anyám elhagyott (néhány hónapja ismét az életem része lett), és az, hogy egy utolsó féreggel kellett több mint 10 éven át egy fedél alatt lakni (már meghalt, elköltöztünk).

Sokszor kezdtem bele fogyókúrába, de a vége mindig ugyanaz lett: semmi. Egy hónapig volt személyi edzőm és bérletem is a konditerembe, de annak is vége lett. Egyrészt, a személyi edzőt meg kéne fizetni + elégedetlenség, másrészt pedig, ami a legnagyobb gondot jelentette: féltem lemenni. Konkrét görcsbe rándult a gyomrom, amikor csak úgy lementem, miután nem volt személyi edző. Akkor is amikor volt, de anélkül tíz percig bírtam, utána rekordot döntve jutottam haza gyors tempóban. Szóval edzőterem kizárva.


A kérdésem:

Nyár első napjától számítva az utolsóig. Zöldségek, gyümölcsök, főzelékek, a lehető legkevesebb zsír. Vízen kívül egy évben max 3x szoktam inni egy pohárral cukros üdítőt, így azt nem számítom bele. Nasinak egy joghurt, nem feltétlen natúr, de azt a mini mennyiséget amúgy is lemozgom.

Napi 1 óra szobabiciklizés. Felülés, guggolás, nyújtás, egyéb száz féle gyakorlat. Letöltöttem különböző fogyásban segítő alkalmazást amiben kb 100 féle gyakorlat van, és be is mutatja, hogy kell csinálni, kiválaszthatom melyeket szeretném, és azokat időben is méri, mettől meddig kell. Ez nagyjából szintén 1-másfél óra. Maximum egy pihenő napot tartanék, vagy egyet sem, de az lazább lenne, amin mondjuk megcsinálnék pl: 50 felülést, 50 guggolást. Ezt azért, hogy ne érezzem magam elkényelmesedve, mert biztosra veszem, hogy az egészet utálni fogom, és tudnék fogadni, ha egy napot kihagyok, még több is bele fog férni, aminek az lesz a vége, hogy semmit nem értem el, mert abbahagytam az egészet.


Mindenképpen többet mozognék, mint amit aznap bevittem a szervezetembe.


Az elképzelésemmel 2 és fél hónap alatt tudnék 10-15 kg-t fogyni?


Ó, és... egy hónapig gyakorlatom lesz. Két hétig kórházban, ami 7 óra sétát és kisebb fizikai munkát jelent. Ezen kívül, ha mázlim és házi segítségnyújtásba mehetek, ami egy hétig tart, az megint 7 óra séta, csak sokkal intenzívebb. Kb olyan, hogy evés közben is séta, mert sietni kell.


Szerintetek?



2019. ápr. 22. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A magam részéről azt gondolom, hogy ez önsanyargatás, és fel fogod adni.

Ami a kaját illeti, ha a szénhidrátot csökkented, emelni kell a zsír és fehérjebevitelen, különben semmi energiád nem lesz, éhes és fáradt leszel. Gyümölcsökkel nem árt vigyázni, tiszta cukor, nincs jó hatással a vércukorszintre. Főzelékeket nem tudom hogy készíted, a liszt és a rántás felejtős...Ha a nassokat teljesen megvonod magadtól, pedig korábban az életed részei voltak, állandóan azokon fog járni az eszed-szintén egy olyan pont ahol rövid úton bukhat a diéta.

Valamint 2,5 hónap alatt 10-15 kg testzsírt, annyi feleslegből ami neked van, nem valószínű, hogy tudsz fogyni.

A zsírból való fogyás egy lassú folyamat, heti fél-nagy súly esetén 1 kilóval érdemes számolni, de neked nincs nagy súlytöbbleted. Ennél több fogyás visszatartott víz, és ha így koplalsz akkor még izmokat is veszíthetsz.

Mozgáshoz nem értek, azt tudom, hogy fogyáshoz nem kell megszakadni, de fontos a rendszeresség, heti 3-4 alkalom, ha kedved-energiád lesz hozzá, jobban bírod az elvesztett kilókkal, akár 5 is mehet.

Én a magam részéről bő másfél hónapja váltottam életmódot, hatalmas súlyfeleslegből, alacsony szénhidrát-magas zsír és fehérjebevitelen alapuló étrend, éhezés, koplalás, kalóriák számolgatása nélkül. Számszerűen 7kg mínusznál járok, a körméreteim amiket mérek összesen -52 centi jött le. Március elején még jó volt gatyám csípőben, az most összegombolva leesik rólam teljesen. Apró lépések, és türelemjáték. Ne akarj 2,5 hónap alatt lefogyni, esélyesen nem annyi idő alatt szedted magadra ezt a felesleget, tehát nem is fog lemenni ennyi idő alatt. Fogyni amúgy is melósabb, mint hízni.

2019. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ha most azt válaszolja neked a többség, hogy nem, akkor mi lesz? Szerintem az ilyen nagyszabású tervek nem sokat érnek, mert olyan bonyolultak és nagyratörőek, hogy képtelenség betartani őket. Edzeni kell és ésszel enni, ennyi a titok. Lehet, hogy az elején csak heti két napon lesz erőd edzeni, de később ahogy megerősödsz, tudsz majd akár heti ötször is. Nem tudom mi lesz két hónap múlva, hogy pont addigra kell 10 kilóval kevesebbnek lenni.
2019. ápr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
71%

A kezdeti gyors fogyást is figyelembe véve, ha minden egyebet is maximalizálsz mellette, akkor persze, sikerülhet.


A problémád igazából az, hogy nem szeretsz mozogni. Azért is híztál meg. Lehetséges, hogy 2 hónap alatt leadj 10-15 kilót, de egyrészt az nem lesz egyszerű, másrészt meg semmit nem ér, ha utálsz mozogni, és nem fogod tudni megtartani néhány hétnél tovább, mert enni meg szeretsz.


Sokkal jobb cél az, ha ezek helyett megpróbálnál valami olyan mozgásformát találni, amit élvezel, és amit azért csinálnál, mert élvezed, nem pedig csak egy eszköznek használnád arra, hogy lefogyj.


Csak úgy fogod tudni megtartani az eredményeidet és esetleg javítani is rajta. Ha csak egy eszközként tekintesz a mozgásra, akkor nyilván ha és miután elérted a célod vele, már nem lesz szükséges tovább folytatni, így vissza hízol, aztán a folyamat kezdődik előlről.


Ráadásul konkrét terved sincs, csak annyi, hogy "sok, rengeteg, száz féle gyakorlat". Ez annyira semmitmondó, hogy erre elég nehéz koncentrálni az akaraterődet, aminek így az lesz a vége, hogy terv nélkül semmit sem fogsz csinálni, mert annyi minden van, amit csinálhatnál. Javaslom első lépésnek azt, hogy nyugodj le. Nem kell "száz féle gyakorlat". Valójában egyetlen gyakorlat sem kell, szigorúan a fogyáshoz elég lenne a séta meg a biciklizés, hiszen ezek, pl. a felüléssel meg a többivel szemben, összemérhetetlenül több kalóriát égetnek.


A kardió alapvető az emberi egészséghez, az izmok fejlesztése kevésbé. Azokkal ráérsz; az inkább extra. A legtöbb, amire fel tudnád használni az extra izmokat az az, hogy több kalóriát égetnél velük, ami fontos, de az a "több kalória" elhanyagolható még akkor is, ha rengeteg izmot pakolsz magadra, ráadásul az izom építés egy nagyon lassú folyamat, így tényleg jelentéktelen itt.


Nyugodj le, felejtsd el a "száz féle gyakorlatot", és keress valami olyan mozgást, amit élvezel, és megfelelően intenzív (ez utóbbit a zumba meg a jóga meg a többi hülyeség miatt írom). Ez után csináld azt és koncentrálj arra, hogy jó legyél benne, ne pedig arra, hogy egy eszköz a fogyáshoz. Az eszköz a fogyáshoz az az, amit nem eszel meg, úgyhogy elsősorban a kajára koncentrálj és ne tegyél semmit a szádba, amit nem tudsz lemérni és beírni pl. a kalóriabázisba vagy a myfitnesspal-ba.


Érdemes még megemlíteni, hogy a rost a leglaktatóbb dolog a kajában, illetve a fehérje a leglaktatóbb makrotápanyag. A joghurtot meg a többi felesleges, cukros, üres kalóriát dobd a szemétbe. Költsd azt a pénzt inkább gyümölcsre, ha mindenképpen édességre vágysz.

2019. ápr. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is az a gyanús terveidben, hogy túlságosan nagyszabásúak. Mindent egyszerre akarsz, de biztos, ami biztos, csak egy hónap múlva állnál neki egyáltalán, akkor viszont egyből tökéletesen mindent. Talán az van mögötte, hogy ezen a nyáron egy életre szeretnéd letudni ezt a problémát? Sajnos ezt hiába várod.


Több sikerre számíthatsz, ha apránként kezded el. Április vége van, csinálhatnád "felkészítő edzésként" az, hogy minden héten kipróbálsz egy új gyakorlatot abból a százféléből, mondjuk három vagy négy nap csinálsz belőle 3x8 ismétlést, plusz az előző hetiből is valamennyit. Amelyik gyakorlat beválik, tetszik, úgy érzed, jól megmozgatta a punnyadó izmaidat, azokat írd fel! Így készíts magadnak egy tervet a sporthoz.


Ugyanez vonatkozik az ételekre: minden héten próbálj ki egy új receptet, ami illeszkedik a tervedbe. Ami beválik, azokat főzd rendszeresen és gyűjtsd egy füzetben vagy dossziéban. Írták már előttem, de leírom én is, hogy nem biztos, hogy a szélsőséges zsírcsökkentéssel jól jársz. Igaz, hogy 1 g zsír több kalória, mint 1 g szénhidrát, de sokan úgy tapasztalják, hogy sokkal laktatóbb is, így összességében a zsíros kajából kevesebbet kell enniük, hogy ne legyenek éhesek. Ezt ki kell próbálni, kísérletezni. Ugyanakkor az sem igaz, hogy a rántásban levő 1 evőkanál liszt miatt automatikusan el fogsz hízni. Ez is ki kell kísérletezni.


A harmadik összetevő az időterv: az egészséges életmódot nem lehet egy nyár alatt "letudni". Szerintem a 10 kg fogyásra is jobb lenne több időt tervezned, legalább karácsonyig, és utána pedig oda kell majd figyelned, hogy ne hízz vissza. Ez nem kivitelezhetetlen, de érdemes már a fogyás időszakában észben tartani. Ha sikerül olyan sportot találnod, amit megszeretsz, és olyan ételeket megszeretned, amikkel szinte automatikusan megfelelően állítódik össze az étrended, akkor már csak egy egész kicsi erőfeszítést kell majd fenntartanod hosszú távon - de egy kicsit azért akkor is kell.


(Az "automatikus megfelelő étrend" alatt azt értem, hogy ha kevésbé bezabálós receptek teszik ki a főzési repertoárod nagy részét, úgy könnyebb súlyt tartani, mintha az első ötleted mindig a rántott hús krumplipürével.)

2019. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyit tudnál lefogyni nyár végéig, de ne a számokat nézd, hanem a tükröt.


Az jó, ha rászánod magad napi 1 óra aerob/kardió jellegű mozgásra, bár szerintem nincs rajtad akkora túlsúly, hogy ne tudj súlyzót a kezedbe venni. Pihenőnap kelleni fog. Felülésektől pedig laposabb hasad nem lesz, mivel a rajta lévő zsírt kell leszedni, ami csak megfelelő étrenddel fog menni. De ne menj nagyon alacsony kalóriára.

Cikk: [link]


A zsír pedig fontos, inkább a szénhidráttal kell jól bánni :) (itt egy másik cikk: [link]

/Itt tartva pedig olvass pár dolgot a ketogén diétáról is - de nincs olyan, hogy mindenkinek ugyanaz válik be. Ha tudod tartani és fogysz mellette, akkor nálad valószínűleg bevált./


Edzőterembe meg nyugodtan menj el, nem néz rád senki sem csúnyán (na oké, mindenhol van 1-1 magamutogató gyökér, aki megvetően bámul másokra, de pattogni nem mernek). Ha valami nem megy, nyugodtan kérj meg valakit, hogy mutassa meg a gyakorlatot, pl. a 35+os fickók legtöbbször nagyon segítőkészek és jófejek :D Vagy keress edzőtársat.

2019. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!