Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánusként mit(ne)...

Vegetáriánusként mit(ne) egyek, hogy fogyni tudjak?

Figyelt kérdés
Kb 10 kg felesleg van rajtam.

#fogyiétrend
2021. márc. 10. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

A tészta, krumpli, rizs és a zsiradékok mennyiségére figyelj oda, inkább több hüvelyest, zöldségfélét fogyassz.

A legokosabb lenne kalóriákat számolni makrókkal - erre kifejezetten jó a kaloriabazis.hu -, legalább addig, amíg nem látod át, mennyit viszel be, mennyit használsz fel és milyen összetevö az, ami problémás.

2021. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Kalóriát kell számolni.

Leírom hogy én miket eszek, hátha segít.

Reggeli: zabkása/müzli/jóreggelt keksz/házi zabkeksz. Ez kb 300-350 kalória.

Ebéd:

Csilis bab rizzsel vagy tortillába tekerve, tortillába tekert sajt+zöldség, sajtos/túrós/zöldséges tészta, rakott zöldség, rakott krumpli. Ez kb 400-600 kalória. Pl ha tésztát csinálok, az így néz ki : 50 g száraztészta (200 kalória) + 50 g light sajt (100 kalória) + 50 g ligh túró (40 kalória) + 100 g brokkoli ( 30 kalória) + 100 g paradicsom (20 kalória). És ez engem nagyon jól laktat.

Vacsora:

Gyümölcssaláta, tükörtojás kenyérrel, szendvics, házi egészséges (zabos) sütemény. Ez kb 400-500 kalória.

Plusz napközben müzliszelet, kefír, pár szem magvak.

2021. márc. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
2-es vagyok. Szóval én olyan 1400-1500 kalóriát eszek egy nap, így fogyok havi 1.5-2 kilót.
2021. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Iktasd ki a fehérlisztet, a cukrot és az olajt. Ez általában elég sokat segít.
2021. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Aki lepontozta a négyes kommentet, ugyan árulja már el, mivel nem ért egyet.
2021. márc. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Házi light hummusz: sok csicseriborsó, tahini mértékkel, fűszerek, citromlé. Mehet bele pl grillezett kaliforniai paprika, főtt cékla, vagy pikáns fűszerkeverék is, aztán turmixold le.


Hajdina vagy zablisztből palacsinta. Mehet bele növényi fehérjepor is, ha gondolod.


Kefír, vagy görög joghurt korpával


Főtt tojás, rántotta, lágytojás, buggyantott tojás


Lencsés, babos, vagy vöröslencsés zöldsaláta


Sok sok savanyúság, amiben jó sok a C vitamin


Kuszkusz, hajdina, zab, barnarizs

2021. márc. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Fehérje források: turo, tojás, hal, tofu, szejtan, mozzarella, juh és kecskesajt

Sok sok zoldseg

Gyümölccsel fogyás kor vigyáznek, eheted de mertekkel, ahogy a gabonakkal, krumplival, rizs el is ez a helyzet, illetve a hüvelyesekkel is. Ezeket mindenképp egy kis konyhai mérlegen lemérném mielőtt megfőzöm őket. Pl kimérsz 200g rizst, és azt 4 adagban eszed meg:)

Kerülném a feldolgozott élelmiszereket, csokikákat.

Ajánlom hogy otthon süs például szaffi lisztből pizzát, bagettet. Ezeket nyugodtan beillesztheted az étrended e, és legalább biztos tudod hogy mi van benne

2021. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es válasza tök jó, kivéve a gyümölccsel kapcsolatban. Abból azért elég nehéz túlenni magadat, a szénhidrát tartalmuk miatt meg nem kell aggódni. A krumpli szintén nem veszélyes, nyugodtan lehet enni. Kivéve persze, ha tocsog az olajban, de az már nem a krumpli hibája.:)
2021. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

8as 7es vagyok és egyetértek veled:) viszont gyümi mellé én ennék azért valami fehérje forrást is, hiszen színtiszta gyors felszívódású egyszerű cukor van benne. Persze ettől még lehet enni, és a jó minőségű gyümi nagyon egészséges. Mondjuk Cottage cheesel, vagy túróval fogyasztva tökéletesek a tápanyag értékei, így több ideig leszel tőle jól lakott:)

A krumpli meg nyilván párolva, vagy Sütőben sütve értendő, esetleg kis kókuszolajon, de semmiképp se zsírban tocsogva ajánlott

2021. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A cukor milyensége is fontos.

A fruktóz máshogy viselkedik, mint a krisztálycukor.


Oké, kávéba, teába ne tegyél külön cukrot, ne igyál cukrozott gyümölcs leveket.


De a friss gyümölccsel viszel be rostot is, vitaminokat, amik jót tesznek.


A cukor se, a zsír se, és a szénhidrát se maga az ördög, mindet kell bevinni normális testműködéshez.


Ami nem mindegy, hogy miből viszed be.

2021. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!