Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan aki csak azért...

Van olyan aki csak azért túlsúlyos mert cukros üdítőket iszik?

Figyelt kérdés
Csak elméletbe kérdezem. Mondjuk van egy ember, nem eszik túl sokat, viszont víz helyett mindig pl kólát iszik.
2021. márc. 18. 08:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ha nem is túlsúlyos, de egy idő után elég beteg lesz. Egyébként az életmódtól is függ. Amúgy a kóla a fogaidnak, a bélrendszerednek, a gyomrodnak stb-nek sem tesz jót. Én egy ideig nem is kóléát de cukros üdítőket ittam, már nem igazán iszok ilyeneket maximum 1-2 havonta de van mikor akkor sem és sokkal jobban érzem magam mint az előtt. Tehát szerintem előfordulhat ha ülő munkát végez és amúgy se nagyon mozog vagy ilyesmi.
2021. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jup, apám. Az étrendje sem a legjobb, de a napi 2 liter kóla sokkal többet rátesz. Már túlvan egy szívinfarktuson, és kialakulóban lévő cukorbetegsége is van. Nyilván rászóltunk már párszor, de azon nem lehet segíteni, aki nem akarja.
2021. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Engergia ital, üdítő, sör, mind nagyon hízlal. Még a gyümölcslevek nagy része is.
2021. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Van. Konkrétan ismertem olyanokat, akik emiatt híztak meg. Kalóriában olyan, mintha duplán enne. Arról nem is beszélve, milyen egészségtelen a sok cukor. Még a 100%-os gyümölcslé se arra való, hogy víz helyett igya az ember.
2021. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha a napi kalóriakeredeten felül megiszol naponta 2 dl (egy vizespohár!!!!) üdítöt, az egy év alatt három kiló plusz zsír hízást jelent!

A legtöbb ember meg nem egy pohárral iszik naponta, hanem ennek többszörösét.

2021. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én nem láttam még olyan embert, aki amúgy makk egészségesen eszik, csak cukros üdítőket iszik. És most nem arról beszélek, hogy néha becsúszik egy-egy pohár, de aki rendszeresen ilyeneket fogyaszt, annak tuti, hogy az étrendje sem a legjobb.

Egyébként meg nem feltétlen lesz ennyitől túlsúlyos valaki, sokan esznek össze-vissza minden sz-rt és maradnak soványak (pl. én tizenévesen :D)

2021. márc. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#Sunshinedoll: amit kiszámoltam, az csak teoretikus, akkor hízna töle ennyit valaki, ha a kalóriaszükséglete fölött viszi be a pluszt.

Egy átlag ember ennyi plusz kalóriától hízik, de természetesen vannak kivételek is.

Meg abban is igazad van, aki sok üdítöt iszik napi rendszerességgel, az sok egyebet is fogyaszt, ami nem egészséges.

2021. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sunshinedoll ***** válasza:

#7 Ja, én nem a te válaszodra reagáltam, csak felvetődött bennem a kérdés kapcsán, mert úgy szól, hogy "csak azért túlsúlyos mert cukros üdítőket iszik" :) Ami valljuk be, elég valószínűtlen.

Érdekes volt amúgy olvasni, nem hallottam még erről az elméleti számításról.

2021. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Két dl üdítöben (meg sörben meg gyümölcslében is) van kb 80 kcal, ez egy évben 29200 kcal.

Egy kio zsír 9000 kcalt tartalmaz, ennyivel több kell ahhoz (elméletileg), hogy valaki egy kilót hízzon zsírban.

Ha a 29200 kcalt elosztom 9000-rel, akkor 3,24 jön ki, azaz ez a kalóriamennyiség ennyi kiló zsírt eredményezne.

Ha valaki napi egy litert iszik meg, az meg évi 16,2 kilót jelentene.


Egyszer egy ismerösnek számoltam ki, mert nem akarta elhinni, hogy a napi plusz egy pohár üdítö számítana, ha fogyni akar. Nagyon megdöbbent az eredményen!

2021. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#Sunshinedoll: én olyanokat ismertem, akik ugyanúgy ettek, mint korábban, de egyszercsak rákaptak a cukros üdítőkre, és elkezdtek hízni.

Az egészségesen táplálkozók meg a túlzott gyümölcslé fogyasztásba futnak bele könnyebben.

2021. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!