Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Éheztetés után, hogyan álljak...

Éheztetés után, hogyan álljak vissza?

Figyelt kérdés
Jelenleg a kérdés nem csak arra vonatkozik, hogy hogyan ne hízak vissza (bár érdekelne ha tudtok rá módot), ha nem egyáltalán hogyan vegyem rá magamat az evésre. Egyszerűen félek lenyelnyi a falatokat, beveszem a számba összerágom, de nem megy, nem tudom lenyelnyi. Hogy tudnék ezzen tovább lendülni?
2021. márc. 19. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ne hallgass az elsőre!


Én is megtapasztaltam ezt 13-14 évesen, ugyan ez volt, hiába szerettem volna, hogy úgymond újra egészséges legyek, nem tudtam lenyelni az ételt.


Tudom, nehéz, de azt javaslom, hogy a kalóriákat teljesen iktasd ki, ne az alapján egyél, ne legyél ehhez kötve.

Nem tudom, talán az is segíthetne, ha mindig finom ételeket ennél, rengeteg nagyon jó smoothie, zabkása, sült zab stb reggeli recept van az interneten, ez csak az én véleményem, de szerintem ha a reggeledet egy jó reggelivel kezdenéd akkor könnyebb lenne a nap többi részében is.



Hiszünk benned! Erős vagy!

2021. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hiszek benne. Élete végéig kinlodas lesz az élete ez a része. Szerintem se egyél.
2021. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a másodiknak az értelmes választ. Mindenképpen megpróbálod nem számlál i a kalóriákat, bár jelenleg már egy egész táblázat van erről a fejembe, így nehéz lesz. Viszont a finom ételek.... Talán azoktól mégroszabul érzem magam, a legtöbbre még csak rá sem tudok bűntudat nélkül nézni...


A többi kettő válaszolónak pedig inkább csak annyit mondanék, hogy remélem semmilyen hozzátok közel állónak nem kell majd étkezési zavartál küzdenie, mert ekkora taplók mellett mint ti nagyon hamar belefog hallani. Ha nem tudtok segítő választ adni egy ilyen témába minek írtok egyáltalán?

2021. márc. 19. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szépen fokozatosan, mert ha hirtelen elkezded visszatáplálni magad, sokkot kap a szervezet a sok váratlan tápanyagtól.


Csak kicsit emelj rajta hetente, pár száz kalóriát.

2021. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Folyékony(abb) ételekkel próbálkoztál már? Turmixok, levesek/krémlevesek, esetleg pürék, bébiételek?

Próbálj arra gondolni, hogy az ételekben lévő tápanyagokra szüksége van a szervezetednek. Nézz utána, milyen ételekben milyen vitaminok, ásványi anyagok, mennyi fehérje stb. van. Talán így elmúlik az evéssel kapcsolatos irracionális szorongásod.

2021. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy nagyon jó pszichológust.


Amíg anorexiás vagy, NEM fogsz gyógyulni - márpedig az vagy.


Egyébként mit ad neked az étkezési zavarod? Tőlem mindent elvett, kis híján az életemet is (170/36).

Nem ad az semmit, csak hazudik, és börtönben tart > korlátokat támszt, és félelmet generál.


Nekem kemény 10 év kellett, hogy erre rájöjjek... Szívás.

2021. márc. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ételek:

- kezdetben pépes ételek, amik kcal-ban dúsak (pl 3,5%-os tej, 20%-os tejföl, zsírosabb sajtok...)

- emelni a kcal maximum 200-sával, vagy belehalhatsz szó szerint (én 500 > 700 > 1000 > 1400 > 1800 > 2500 > most min. 3000-3200)


És nem fogok hazudni, mindig fájdalmaid lesznek, sokáig. Puffadás, gyomorgörcs, hiszen a gyomrod mint eyg újszülőtté.

Nem kapott enni > nem termel semmilyen enzimet, ami segítné az emésztést, plusz az éhezés miatt lebontja az izmot is.


Emellett étkezés > gyomornak pozitív stressz: "Úristen, kapok enni", aztán: "Oké, de mit csináljak vele?"


Ami segít a puffadásra (bár így is sokszor sírok, olyan fájdalmaim vannak egyelőre). Borsmenta, citromfű, édeskömény, avokádó, banán, narancs, zöld leveles saláták. Pekándió, probiotikumok.

Emellett szedek digestive enzimet is.

2021. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok (most már) szerintem az is sokat segítene, ha eddig nem sikerült, akkor magadban megpróbálnád feldolgozni, hogy ha eszel bizony hízni fogsz.
2021. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én most kezdtem az eheztetest de ha elerem a celom ugy probalok majd vissza terni a normal elethez hogy fokozatosan tobbet eszek. Ugy kezdtem hogy fokozatosan kevesebbet. De en is felek hogy majd vissza hizok :(( kitartast probald le nyelni<3
2021. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!