Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13-14 évesen miért nem szabad...

13-14 évesen miért nem szabad fogyókúrázni?

Figyelt kérdés

A minap láttam egy kérdést, hogy 13 évesen hogyan tudna fogyni (amúgy nem kéne fogynia mert kg-ban pont jó), és ott írták a válaszoknál, hogy ilyen korban nem kené fogyókúrázni.

De én nem tudom, hogy miért nem szabad (xDDD), szóval elmagyaráznátok nekem?



Szóval inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen hatások lesznek ilyenkor? Pl. nem magasodnak, meg ilyenek



2021. márc. 20. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

A drasztikus fogyókúrákat érdemes elkerülni ilyen korban (mondjuk szerintem felnőttként is, mert annak semmi értelme, hogy X napig koplal valaki, utána meg újra mértéktelenül zabál aztán csodálkozik, hogy 2xannyi kiló jön vissza, de ez más téma...)


Az életmódváltásnak viszont szerintem simán bele lehet vágni annyi idősen is, én pl 13 évesen eszméltem rá, hogy rossz irányba haladtam a mértéktelen chips evéssel meg ilyenekkel. Akkor száműztem az ilyen dolgokat (persze néha azért eszem belőlük, de a mennyiségre figyelek) és egészségesebb életmódra váltottam, úgyhogy le is ment a felesleg ami volt rajtam és nem hiztam el utána sem 😊

2021. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi évesen még teljesen fejlődésben van a szervezeted.
2021. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert amíg a szervezet fejlődésben van, addig nem azzal a fogyókúrás módszerekkel szabad élni, amelyek egy felnőtt szervezetnél sikerre visznek. Máshogy kell fogyni és biztosítani kell olyan összetevőket is a táplálékban, amelyek egy felnőtt szervezetnél már kevésbé fontosak. Ráadásul fejlődő korban az elhízást a harmóniában még nem levő szervezet belső egyensúlyának megbillenése is okozhatja, amit azonban csk megfelelő szakember tud megállapítani és kezelni.
2021. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2. Ez a kérdés nem rám vonatkozik. Be is linkelném az eredeti kérdést, csak törölték a profilját mert 13 éves a gyerek.
2021. márc. 20. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

1. Fejlődésben lévő szervezettel óvatosan kell bánni.

2. A diétázás nem egyszerű dolog. Sem megtervezni, sem végrehajtani. Sok felnőttnek sem megy. Egy gyerek számára ez még nehezebb.

2021. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


Persze, óvatosan kell bánni, de az sem jó ha valaki teljesen ráfogja, hogy fejlődésben van aztán felszed 20-30kg-ot.

Kis lépéseket viszont lehet tenni, pl nem csokit enni nasinak, hanem gyümölcsöt. Nem olajos hasáb krumplit, hanem több zöldséget, ha szomjas valaki akkor inkább a vizet válassza ne a cukros üdítőt stb. Ez nem árt senkinek korosztálytól függetlenül😉

2021. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!