Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tippek a fogyásomhoz?

Tippek a fogyásomhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé hosszú szöveg lesz szóval előre is köszönöm ha elolvasod!

Nos az a helyzet, hogy mindig is volt rajtam felesleg amit szeretnék ledolgozni. Eddig sikerült leadnom 4-5 kg-ot ami tudom, hogy főleg víz de szerencsére volt benne zsír is. A lábamból lejött pár centi illetve a hasamból is aminek nagyon örülök! Ami a gond, hogy nem tudom hogyan folytassam.


Ezt a 4-5 kg-ot leginkább 16:8 böjtöléssel és kevesebb evéssel értem el de azóta változtak a napjaim és nem nagyon tudom őket így beiktatni. A 16:8 (lehet nem így írják, itt arra gondolok, hogy 16 óráig az ember nem eszik hanem csak a következő 8 órában) próbálom ezt követni de van, hogy este mikor éhes vagyok akkor eszek valamit és következő napra a reggeli átcsúszik 11-re ami 7:30-as kelésemhez eléggé későn van😅 megpróbálom ilyen pontokba szedni mit eszek és mit szoktam csinálni.


-7:30 kelés, egy pohár víz

-9 órakor reggeli: ált. zabkása, melegszendvics vagy főtt tojás pirítóssal.

-12/13 óra tízórai: müzli joghurttal

-16/17 óra ebéd: leves, valamilyen hús vagy tészta és a köret változó szokott lenni, de sült krumpli, rizs zöldséggel, bulgur, főzelék. Nyilván ha olajosabb a kaja akkor olyankor próbálok abból kevesebbet enni.


-Napi 1/2 liter víz

-A kenyeret lecseréltem graham/teljes kiőrlésű kenyérre

-Cukrot nagyon minimálisan használok

-Teákat üresen iszom

-Zabkását pedig mézzel édesítem


A sport általában ugrálókötekezés vagy youtube videók meg próbálom a futást beiktatni csak az idő sajnos nem a legjobb most hozzá😅 Valószínűleg a sporttal vannak gondjaim, mert van hogy elmegy tőle a kedvem és kimarad 1 hét és kezdhetem újra, remélem ezen fogok tudni változtatni, szerencsére a jó idő megszokta hozni a kedvem és olyankor mindig csinálom ezeket.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám beindítani újra a fogyást? Számoltam kalóriát és olyankor ez a napi kajálás 1700 körül jött ki és gondolkodtam, hogy ezt levinném 1600/1500-ra. Arra van tippetek, hogy az éhezést hogyan tudnám csökkenteni? Mert amikor éhes vagyok akkor sajnos a szénhidráthoz fordulok és mivel az ebéd mindig általában szénhidrátban gazdag, ezért napközben próbálom kerülni.

Arra is gondoltam, hogy az edzések után(19 óra körül) innék fehérje turmixot mert edzés után mindig folyadékot kívánok, szilárd kajára gondolni se tudok😅

16L/170 cm/73 kg


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 13. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a trükk,hogy napi 5x kell enni minimális mennyiséget cukor és fehérliszt nélkül.

Hogyha teheted akkor sok zöldséget próbálj enni.

A sport és a sok viz szuper megoldás!

2021. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Laylah ***** válasza:
75%

A 16:8 kúra alapja, hogy elvileg 8 óra alatt nem tudsz annyi ételt megenni, amit 16 óra alatt ne dolgoznál le (kivéve, ha folyamatosan degeszre eszed magad, nyilván). Én mondjuk ezzel nem értek egyet, de lépjünk tovább.

A fél 8-as pohár víz az nem étkezés, nem is kell számolni, bár engem egy ilyen akció rövid távon száműzne a mosdóba... :D

Reggelire és tízóraira keveset eszel, mire ebédre kerül a sor, valószínűleg ki vagy éhezve, így ott nagyobb eséllyel fogod túlenni magad. Viszont tekintve, hogy utána nem eszel, és közben figyelsz arra, hogy mit veszel magadhoz, ez még talán nem akkora gond azon kívül, hogy megterheled az emésztésedet, hirtelen megy fel a vércukrod és hirtelen is esik le, ha gyors felszívódású szénhidrátokat eszel. Így elég hamar újra éhesnek fogod magad érezni. Ezen okból (is) szokták kerülni a tésztát például, amellett, hogy rengeteget meg lehet belőle enni, mert nem túl laktató.

A napi 1/2 liter víz az most 0,5 liter lenne, vagy 1-2? :) 2 felett érdemes inni egyébként.

Azt jól teszed, hogy nem nagyon használsz cukrot, viszont a méz is hasonló szénhidráttartalmú, mint a cukor, csak természetesebb és egészségesebb. Ha a cukor és a méz által bevitt kalóriát szeretnéd még megspórolni, akkor használhatsz energiamentes édesítőket, pl. stevia, xilit, eritrit.


Én javasolnám, hogy próbáld ki a nap folyamán elosztott több kisebb étkezést, ha a jelenlegit nagyon nem bírod. Nem írtad, mennyi ideje csinálod, de ha már most éhezel, akkor hogyan tudnád ezt tartani hosszabb távon? Napi 4-5 kisebb étkezéssel meg lehet úgy csinálni, hogy mindig, mire éhes lennél, pont jön egy újabb étkezés. Nálam úgy néz ki, hogy van reggelim, ebédem, uzsonnám és vacsorám. Reggelizni melós napokon 6-kor, egyébként 9 körül szoktam, ebédig simán kibírom, sőt, ha később reggelizek, később is eszem az ebédet. Valahogy jobban meg tudom állni, hogy reggel egyek kevesebbet, nem terhel meg annyira, mintha pl. vacsora után kellene még alvásig 5-6-7 órát kibírnom. Az uzsonna nem sok, épp annyi, hogy 4-től 6-ig kibírjam, tehát pl. egy banán meg egy müzliszelet, vagy kevés cottage cheese uborkával, Finn Crisp-pel (abonett). Ez olyan 200 kcal szokott lenni, a három főétkezésem pedig 350-375 kcal, és én keveset eszek, mert ülőmunkát végzek és nem sportolok, neked simán kellhet több. A fizikai aktivitással növelni kell a kalóriabevitelt is, hogy a szervezet amellett, hogy ellássa a napi feladatait, képes legyen izmot építeni és meg is tartani. Ezért szoktak edzős napokon 2-300 kalóriával többet enni.

2021. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

A vizet 1-2 literre gondoltam, bocsi, hogy elírtam :D Reggel napindítóként iszom a vizet meg nagyon jól szokott esni és a reggeli azért van 9 kor mert akkor vagyok éhes és akkor van rá időm. Reggel ébredés után nem szeretek enni és ezért szeretek várni vele legalább 1 órát.

Tudom nem jó, hogy délután van a nagyobb evésem, de mindig is így ettünk és ez a rutinom alakult ki viszont annyira ellaktat, hogy vacsorát emiatt nem eszek. Próbálok figyelni arra, hogy ha olyan a leves pl brokkoli krémleves akkor abból többet eszek de a másodikból kevesebbet.

2021. ápr. 13. 15:24
 4/6 Laylah ***** válasza:
100%
Azért a levesekre is oda kell ám figyelni, mert hiába a brokkoli például, mellett van még benne készítéstől függően pl. tejszín, liszt, tejföl, kenyérkocka, stb. Egy tányér leves is kitesz 200-400 kalóriát, nyilván minél tartalmasabb, annál többet. Most ránéztem pl. a Teletálra, tyúkhúsleves 145 kcal, fahéjas-barackos szilvaleves viszont 375. Szóva leves és leves között is van különbség, nem is kicsi.
2021. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Időszakos böjt nem fogyókúrára való, arról van szó, hogy mivel a teljes napi tápanyagigényedet rövidebb idő alatt viszed be, így az emésztésed nincs annyira leterhelve, nem úsznak inzulinban egész nap a sejtjeid, a hasznos autofágia is beindulhat.
2021. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
A böjt egy rohadt nagy hülyeség
2021. ápr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!