Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyümölcsös reggeli tényleg...

A gyümölcsös reggeli tényleg meddőséget okozhat a nőknél?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2021. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Edesjoistenem... ezt a baromsagot hol olvastad vagy hallottad?
2021. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát mivel a hormonháztartás teljesen más a nőknél, mint a férfiaknál, ezért a cukros reggelik nem a legideálisabbak. Ezt olvastam. És mivel a gyümi pl a zabkásába cukrot tartalmaz, ezért voltam kiváncsi...
2021. ápr. 13. 22:12
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha igaz lenne a hír, akkor az én méhem nem olvasta a cikket, mert 4 gyerekem van ( 2 fiú, és az iker lányok) . Én már hosszú évek óta csak gyümölcsöt reggelizek.
2021. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
A gyümölcsös zabkása legyen a legrosszabb dolog, amit teszek a szervezetemmel, és azt hiszem, nagy baj nem lehet.
2021. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem amennyi szemét egy két elélmiszerben van, az a pár gyümölcs fogja a legkisebb bajt okozni, a szennyvízen át az ivóvízbe jutó fogamzásgátló maradványokról nem is beszélve.
2021. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Ősanyáink szerinted mit fogyasztottak? Mégis 7 milliárdan lettünk.
2021. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Az tény, hogy a két nem hormonháztartása eltérő. Ezért lettem én egy marcona, szőrös pasas, te pedig egy lágyabb hangú, gömbölyded idomokkal bíró nő.

De a hormonháztartásunk nem attól függően mutat férfi, vagy női jellegzetességeket, hogy mikor milyen formában szerzed meg a szervezet működéséhez szükséges energiát. Biológiailag meg teljesen felesleges és abszurd lenne, ha az alapján termelődne férfi, vagy npi hormon, hogy melyik napszakban eszel gyümölcsöt.

De közelítsük meg más szemszögből a kérdést!

Az emberi szervezet nem az utóbbi párszáz évben nyerte el végső formáját, hanem több tízezer éve. Amikor az emberek nem azon filüztak, hogy na, hány óra van, és ha ennyi az idő, akkor mit kéne enni? Hanem ették azt, ami éppen volt, és akkor, amikor éhesek voltak, vagy amikor lehetőségük volt rá. Ha ez abban a korban negatívan befolyásolta volna a termékenységet, garantált, hogy nem a mi fajunk kerül ki győztesen.

És nem mellékesen: pont, hogy a gyümölcsök azok, amiktől nem, hogy félni nem kéne, de - főleg a mai, természettől eltávolodott, és mozgásszegény világban - pont, hogy a gyümölcsök azok, amik hozzájárulnak egészségünk megóvásához, és a testünk normális működéséhez. Állati eredetű fehérjékre is szükség van, szó se róla, de tudományosan megalapozott tény, hogy túl kevés gyümölcsöt fogyasztunk.

Amit pedig az interneten írnak, nem szabad fenntartások nélkül elhinni! Én a modern világ csodájának tartom az internetet, de ettől függetlenül kétségtelen, hogy árnyoldalai is vannak. Az, hogy bárki gyárthat tartalmat, egy tök jó dolog, de magában foglalja annak a veszélyét is, hogy hülyeségeket is bárki gátlástalanul közzétehet. Mindig gondold át, hogy amit olvasol, az vajon reális-e, és szükség esetén olvass utána hiteles forrásokból is! Na, és persze első körben mindig nézd meg, hogy milyen oldalon olvasod azt! Ha az egy pletykalap, amit tök laikusok szerkesztenek, akkor mindenképp kezeld fenntartásokkal, amit ott olvasol!

2021. ápr. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
Reggel a legrosszabb a szervezet inzulin érzékenysége, ez férfiakra is igaz, nem csak nőkre. Mivel nőknél gyakoribb az inzulin rezisztencia, ami a hormonháztartást is felboríthatja, ezért nem ajánlott a cukros reggreli, sőt a gyümölcs, tej, kefir és joghurt sem jó reggel, mert túlzott inzulin választ váltanak ki. Azoknál, akik hajlamosak inzulin rezisztenciára. Ha nincs rá hajlamod, akkor ehetsz bármit. Ezt csak terheléses vércukor és inzulin szint méréssel lehetne megmondani. Akinek van inzulin rezisztenciája, az sem lesz rögtön meddő, ha gyümölcsöt eszik reggelire, ez így elég erős megállapítás.
2021. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem igen! Mennyivel olcsóbb és jobb lenne mint a fogamzásgátló :D
2021. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!