Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14-10-es böjtölésről vélemény,...

14-10-es böjtölésről vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Olvastam pár helyen erről a időszakos böjtölésről. Most a Fasting App-ot letöltöttem, kiprobálni, a kezdőknek való 14-10-est, ahol egy fő étkezés kimarad, vacsorát választottam, mert azt amúgy is ritkán szoktam.

Így reggel 8:30-18:30-ig ehetek, utána nem.

Ez mennyure használ fogyás szempontjából?

(Kb 10kg van rajtam, de mellette heti 5x 1órát edzek)


2021. ápr. 17. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót csináltam én is, de én nem időzónákat alakítottam ki, hanem egyszerűen 2x ettem egy nap és kész. Egyik étkezésem dél körül volt a másik pedig este.


A fogyásnál a lényeg a kalóriadeficit. Ez az alap, enélkül nincs fogyás. Viszont, hogy ezt a kalóriadeficitet milyen stratégiával éred el az egy másik kérdés


Lehet alacsony kalóriasűrűségű ételeket enni, illetve lehet kevesebbszer étkezni. Esetleg lehet kombinálni a kettőt vagy felváltva csinálni.


Ugyanis sokáig nem enni, sokaknak nem kerül nagyobb erőfeszítésbe, mint pl 2-3 órát éhesnek lenni. Az éhség ugyanis nem úgy működik, hogy egyre elviselhetetlenebb, hanem egy idő után csökken vagy akár el is múlik. És ha eljön az étkezés ideje akkor pedig lehet enni egy olyan adagot amivel jóllaksz. Bár a kalóriatudatosság itt is fontos, ha túleszed magad hiába a böjt, nem történik fogyás.

2021. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta, a kalória deficit a lényeg. Nem, ez nem egyenlő a kalóriaszámolással. A 8:30-18:30-as ablak azért elég tág, a legtöbb ember majdnem így étkezik. Ha alapvetően jó az étrended, akkor igen, ez segítheti a fogyást. Ha nem jó ételeket eszel, akkor semmit nem fog érni. Tehát ha elhíztál és semmit nem változtatsz azon, hogy mit eszel, akkor semmit nem érsz azzal, hogy 18:30 után nem eszel.

Az a tapasztalatom, hogy a "mikor" kérdést nagyon túlgondolják az emberek. Pedig a "mit" kérdés sokkal fontosabb.

2021. ápr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a 14-10 nagyon laza fogyás szempontjából. Ebbe simán beleteszel akár öt étkezést is. Ha komolyan gondolod, akkor legalább 16-8 intervallumokban kéne gondolkodnod.
2021. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az időszakos böjtnek nem a fogyás a célja, arra nem hat, hogy naponta hányszor eszel, csak az összbevitel. Arra jó, hogy ne ússzon inzulinban egész nap a szervezeted, s az előnyös autofágia beinduljon. Nem mindenkinek ajánlható.
2021. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem szuperül bevált az időszakos böjt, meg tudtam szabadulni az utolsó pár kilótól és azóta is tartom a súlyom. Ráadásul sokkal jobb a közérzetem is, érezhetően energikusabb vagyok és nem vagyok éhes a böjt ideje alatt sem. Én a 16/8-at csinálom, reggel 9 és délután 5 között eszem. Korábban ha este ettem, akkor mindig nagyon felpuffadtam és nehezen aludtam el. Most érezhetően jobb, hogy üres a gyomrom éjfélre, amikor lefekszem. Nekem a reggeli a nap legfontosabb étkezése, azt semmiképpen sem akarnám kihagyni. Így 3 étkezésem van: reggeli 9 körül, ebéd 1 körül és korai vacsi 5 körül.
2021. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!