Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor túl sok az edzés?

Mikor túl sok az edzés?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy nem szabad túlzásba vinni meg kell tartani pár pihenő napot.

De milyen intenzitású edzésrkre vonatkozik ez?

Mert nyilván ha én otthon csinálok gyakorlatokat saját testsúllyal illetve futok, akkor az nem mérhető ahhoz, aki 2 órás nehéz súlyzós edzéseket tol le kondiban meg a versenysportolóknak napi 2 edzésük is van, egy erőnléti meg egy az adott sportágban. Szóval az én esetemben edzhetek akár minden nap is? Hisz nem valami kemény amit én csinálok:D csak szeretnék minél gyorsabban fogyni és ehhez szeretnék heti 6 napot legalább edzeni. Persze csak ha ez nem káros. Elvileg az izmok fejlődéséhez is kell a pihenőnap. Akkor mennyit lehet edzeni végülis?

(Nő vagyok, kezdő az edzésben)


2021. ápr. 21. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem olvasd el a Sárga kapszula című könyvet, abba benne van minden amit erről tudnod kell. Neten is fenn van pdf-ként letöltheted
2021. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha nem muszáj nem olvasnék el egy egész könyvet emiatt. Összefoglalnád a lényegét vagy ha tudod a konkrét választ a kérdésemre, megköszönném ha leírnàd:)
2021. ápr. 21. 22:36
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát téged szerintem az a része érint, hogy ne edz minden nap, mert az izmoknak regenerálódni kell, ahogy te is írtad, főleg ha még nem vagy profi. A kevesebb az több, pl ha eleinte 2 nap szünetet tartasz gyorsabban kapsz eredményt mintha napi 2x edzel. De én buta módon csak a rám vonatkozó részt olvastam el, szóval erről nem tudok többet mondani, sajnálom
2021. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Hagyjuk már a Sárga kapszulát, csomó hülyeség van benne.
2021. ápr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak profiknak kell a pihenés. A te szinted most ennyi, ebben fáradnak el az izmaid, ugyanúgy regenerálódniuk kell.
2021. ápr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben de mennyit edzek akkor ami ideális? Mennyi pihenőnapot tartsak?
2021. ápr. 22. 00:32
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Logikusan szerintem annyit eddz, amennyi jólesik. Ki is tapasztalhatod magadnak, pl 1 héten keresztül minden nap edzel vagy csak 1 pihenőnapot tartasz.
2021. ápr. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
A Sárga kapszula könyvet ne töltsd le netről, mert vírusos! Valaki mindig bedobja ezen az oldalon, hogy töltsük le...
2021. ápr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Meg azon kívül, hogy vírusos, úgy hülyeség ahogy van.
2021. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szeintem kezdésnek a heti 3-szor 1 óra kiváló de ha 2-szer 1 óra az se tragédia.Fokozatosan szoktasd hozzá a tested az edzéshez legyen az bármi.Tehát 2-3 hétig tarsd a heti 2 alkalmat mondjuk és ezután legyen 3 és ha bírod akkor 4 de 2-3 hét teljen el az emelések között.Heti 4 bőven elég de nyilván ha van energiád akkor 5 is lehet később.Én már lassan 1 éve heti 3-szor mozgok és nekem elég annyi de a 4-et bevezetem hamarosan és ennyi.
2021. ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!