Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 évesen 165 cm-hez túl sok...

16 évesen 165 cm-hez túl sok 58 kg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a BMI alapján normál kategóriába sorolhatóak az adataim de aránytalanul oszlik el rajtam a súlyfelesleg. Körte testalkatom van és emiatt a gyenge felsőtesthez képest a combom/fenekem aránytalanul nagy. A derekam se olyan keskeny és nem esztétikus.


Hetente kétszer erősítő gyakorlatokat végzek hasizomra illetve lábra de eredményt eddig nem tapasztaltam.



2020. jan. 4. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem sok főleg ha rendszeresen edzel.

Genetikusan ilyen vagy, sokat nem tudsz változtatni rajta.

Ha erőszakolod a dolgot, jön a kérdés: mmiért lettek kisebbek a melleim?

Hidd el, jó vagy, senki nem fog emiatt "elkerülni".

2020. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem sok. Az alkatod ilyen, ha lefogysz, ez akkor sem fog változni. Nekem is körte alakom van, 160 cm magas vagyok, amikor 44 kg voltam, akkor is széles volt a csípőm és nagy a fenekem, pedig konkrétan sovány voltam.
2020. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A melleim szerencsére "fejlettek" de ez nem kompenzálja a széles csípőmet:/
2020. jan. 4. 15:46
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem túl sok, teljesen jó.

Mindenkinek van valamilyen testalkata. És nem attól lesz szép, ha egy másikra gyúr. Úgyis lehetetlen. Tényleg a melledből fogynál legelőször, ha fogyni akarnál, és akkor még körtébb lennél, úgyhogy már csak ezért sem érdemes. De szükség sincs rá, tényleg.

A hajjal is mindenki úgy van, hogy ha neki göndör jutott, ezerrel egyenesítgeti - ha meg eleve egyenes, akkor nem győzi pöndöríteni. Ahelyett, hogy tudna örülni annak, ami van. A testalkat is ilyen: aki körte, azt nem szereti, aki meg alma, azt nem. Pedig ez is csak egy adottság. Öltözködéssel érdemesebb variálni esetleg - de az igazi megoldás az, ha felnősz és elfogadod magadat. :)

2020. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalan nem sok. Ahogy a bmi is megmondta: ideális. Lehetsz vékonyabb, csak akkor azt nem az egészséged miatt tedd, hanem mert úgy jobban tetszel magadnak
2020. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem az az álomsúly (szintén 165 cm-hez). 2x elértem már, de most messze vagyok tőle, 5-6 kg mínusz kéne.... Meg edzeni, mint az állat, fél éve lassan semmit nem csinálok :/
2020. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ne nézd a méreteket! Valakinek a súlya nem csak a zsírtól függ. Mekkora az izomzatod? Vastagabbak a csontjaid? A genetika is lehet ok. A tükörbe nézz bele, és az számítson, hogy amit látsz, tetszik-e, nem a számok a fontosak! :)

Egyébként egyáltalán nem sok, pont jó, de tudom, hogy az ilyet senki nem hiszi el, aki nem akarja.

2020. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kicsit sem sok.

Ha a formáiddal nem vagy elégedett, akkor kezdj el normálisan edzeni. Lányoknak sem tilos súlyzót fogni, fekvőzni, szvsz a TRX és a kettlebell pedig kifejezetten izgalmas, dinamikus. De ha aerial sportot kezdesz el (rúd, karika silk), akkor is a karod, hátad fog elsőre megizmosodni, és egyből arányosabb leszel.

De azt javasolnám, hogy mindenképp edző felügyeletében csinálj mindent azok közül, amiket írtam, mert nagyon könnyű tönkretenni az ízületeidet, ha rosszul csinálod. Az otthoni edzés sem rossz, de heti 2 kis erősítésnél azért több kell. Kivéve, ha intervall edzést csinálsz, az kevés idő alatt is tisztességesen megmozgat.

2020. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 Egyáltalán nem tetszik az, amit a tükörben látok és mivel aránytalanul oszlik el rajtam a felesleg ez annyira hangsúlyozza az előnytelen alakomat, hogy szinte alig van olyan öltözködési mód amivel palástolni tudnám... Nem akarok elmenekülni a probléma elől, tudom hogy az nem jelent megoldást.


#8

Köszönöm a javaslatot, egyetértek abban hogy heti két otthoni edzés nem elég (ami nem intervall) viszont harmadikos gimnazistaként kevés szabadidőm van, ami van azt is rosszul osztom be így nem lenne alkalmam személyi edzőhöz járni

2020. jan. 7. 18:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Harmadikos gimnazistaként? Talán tizenegyedikesként, nem?...

Na mindenesetre gimnazistaként mindennapos testnevelésben van részed. Ha azt nem lógod el, akkor máris megvan nem csak a heti kettő, hanem a mindennapos edzés. És nem kell az a szöveg, hogy tesin úgyse csináltok semmit: nem hiszem el, hogy megtiltja a tanár, hogy te igenis végigdolgozd az órát akkor is, ha a többiek csak lógnak. Illetve ha annyira ciki lenne pl. futni, vagy akármi, miközben a többiek csak lógnak, akkor fogd fel azt szabadidőnek, és otthon szánd rá a testmozgásra a napi 45 percet.

2020. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!