Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elvileg ennyit égetek el egy...

Elvileg ennyit égetek el egy nap. Ez reális? Ha fogyni akarok, mennyi kellene legyen a max kalória bevitelem egy nap, ha napi 1 órát is szoktam edzeni?

Figyelt kérdés

kor: 20, holnap 21, nem tudom ez számít-e.

magasság: 186cm

súly: 121kg


Nem vagyok valami edzett, fáradtságtól függően 5-17 fekvőtámaszt tudok csinálni például.

Egy calc-ba beírtam ezeket az adatokat, ezt hozta ki:


Basal Metabolic Rate 1,951 calories per day

Sedentary 2,341 calories per day

Light Exercise 2,683 calories per day

Moderate Exercise 3,024 calories per day

Heavy Exercise 3,366 calories per day

Athlete 3,707 calories per day


Ezek közül melyiket kellene követnem? Mert minden nap edzek egy órát, de nem vagyok "atléta", sem semmi ilyesmi. A BMI score-om valami 34.5, azaz "obese", kb 20 kg-t kéne fogynom.


Tippek, ötletek?


2021. máj. 7. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben min. napi 2000 kcal-t ennék. Semmiképp ne egyél a BMR értéked alatt hosszútávon, mert belassítja az anyagcserét, tapasztalat. Ha nem bírod a 2000 kcal-t, emelhetsz 2300-2400-ig.
2021. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Az aki üzenetben írta, hogy "21 éves fiúként inkább híznod kellene, mint fogynod...", javaslom olvasd el ismét, hogy mekkora a súlyom és a BMI-m. Már ígyis elhízottnak minősülök, mi a francnak akarnék hízni erre? :D

2021. máj. 7. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:
186 centi, 120 kiló és 17 fekvőtámasz? Én azt mondanám, hogy az átlagon felüli izomfejlettséged van már. Én amikor hasonló dimenziókkal rendelkeztem, nem is próbáltam fekvőzni :D Ezekkel a kalkulátorokkal annyi a baj, hogy nem nézik azt, hogy mennyi izom és zsír van rajtad. Bár a zsír is éget kalóriát alapjáraton, az izom azért sokkal többet éget. A 17 fekvő nekem azt sugallja, hogy nyugodtan mehet a napi 2000+ kalória.
2021. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!