Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nasi?Ha esztek, miket? Ha...

Nasi?Ha esztek, miket? Ha nem, akkor hogy szoktatok le róla?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az utóbbi egy évben rászoktam a nassolásra, viszont nem egészségtelen ételekből (alma, hummus, étcsoki, gyülölcsszelet...). Csomó helyen olvastam a cheat étkezésről/ cheat day-ről, és hogy heti 1x be lehet iktatni, de ha valaki napi szinten eszik pl az étkezésin kívül vagy végén egy gyümölcsszeletet, majd délután mégegyet, majd vacsi után egy cukormentes kakaót iszik az akkor "rossznak számít"? Van valaki aki le tudta szoktatni magát a nassolásról?

2021. máj. 16. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Szia! Én reggel edzés elött eszem egy fél zöldalmát. nekem ez a nassolás reggel, viszont én ezután csak ebédet és vacsorát eszem de ezekből egy nagyobb adaggal. Nekem az ebéd/vacsora zöldségek/savanyúságok nélkül élvezhető ma pl: Zöldborsós lencsés bulgur pulykazúzával és reteksalátával (ecet, édesítő, víz, hónapos illetve jégcsapretek). Csalónapokra nincs szükséged ha egészséges/tartható életmódot folytatsz. Szerintem ha én pl elkezdeném csak egyre nőne ezeknek a napoknak a száma és a végén csak csalónapjaim lennének. A nassolást ne vond meg magadtól ha szereted. Én például mondom savanyúságmániás vagyok és így élvezem az életmódomat.
2021. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Számomra hihetetlen hogy ne egyek tízórait és uzsit mint egy kisiskolás, hozzáteszem én nagyobb adagokat eszem, hamarabb megéhezem mióta vega vagyok és a tejtermékeket kiiktattam. A fél zöldalma is inkább a reggelimet képezné:D Tényleg tökjó hogy így tudod vinni, le a kalappal.És reggelire mit eszel ami eltelít? Sajnos a zabkása nálam nem tart ki 1,5-2 óránál tovább.
2021. máj. 16. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Mivel nem egészségtelen ételeket eszel (bár "gyümölcsszeletből" vannak agyoncukrozottak, erre érdemes figyelni), szerintem ez nem rossz, de azért ne vidd túlzásba. Ha belefér a keretedbe, akkor oké. Szerintem jobb, mint egy x ezer kalóriás csalónap hetente...

Amúgy úgy szoktathatod le magad, hogy egyszerűen abbahagyod. Ha pl délután uzsonnára ennél, akkor ebédre egyél olyan laktatóbb ételt, hogy kibírd vacsoráig. Nekem ez vált be. Ha néha mégis megéhezem délután, akkor én is valami egészségesebb dolgot választok, pl. gyümölcsöt vagy natúr joghurtot fagyasztott gyümölccsel (megfagy keverés közben, egészen fagyiszerű).

De ha te szereted ezeket, amit leírtál, akkor ne vond meg teljesen.

2021. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Nagyon figyelek hogy ne vigyek be extra cukrot. Igazából az étvágyam mértékét érzem rossznak, úgy érzem egész nap eszem mert a reggeli zab, ebédre köret tojás/tofu és vacsira zöldségek tojás/tofuval nem laktatnak eléggé.
2021. máj. 16. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
#1 vagyok : én nem eszem reggelit csak azt a fél almát és megiszom délelött mellé 2-3l folyadékot igy simán kibirom ebédig! :D
2021. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig eszem tízórait uzsonnát. Joghurtot vagy gyümölcsöt, zöldséget, korpovit kekszet néha ha edzős nap van fehérje szeletet. Simán belefér a kalória keretembe így nincs baj vele, ráadásul szükséges is, különben megéheznék. 5 étkezést osztok el szépen így nincs olyan hogy éhes vagyok és bezabálok. Nagy ritkán pl mikor megjön tör rám, higy úristen pizzát akarok most.. na azokból lesz a csaló nap, de én az a típus vagyok, aki az ilyesmitől nem omlik össze. Meg nincs is igazán nagy túlsúlyom.
2021. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Ha kedvem van nasizni, akkor azt eszek, amit találok. Kedvencem a datolya mogyoróvajjal, gyümölcs, magvak, eg kis fehérjeszelet, ilyesmi. Amúgy ritkán nasizok, valahogy évek óta nincs igényem rá.

Semmi bajod nem lesz attól, ha vacsora után megeszel egy kis gyümölcsöt, amúgy.

2021. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!