Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kell abbahagyni a...

Hogyan kell abbahagyni a fogyókúrát?

Figyelt kérdés
Lassan elérem a kívánt testtömeget és nem tudom, hogy hogyan kéne befejeznem vagyis, hogy ne fogyjak tovább. Természetesen az egészséges ételek maradnak, de ezen kívűl: hogyan tarthatnám meg a súlyomat?
2021. máj. 20. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha eddig nem koplaltál könnyen. Megemeled a kalóriát de nem annyira, hogy túllépd a kalória keretet.
2021. máj. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Ha "abba kell hagyni", akkor rosszul csináltad az egészet.
2021. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Na ezért rossz a fogyókúra...

Ha életmódváltásba kezdtél volna, akkor lehetne azt csinálni, hogy ugyanúgy étkezel, ahogyan a váltás óta, csak néha megengedsz magadnak valami kevésbé egészségeset.

Én kb 1 éve váltottam életmódot, már egy ideje elértem a kívánt testsúlyomat. 3. napja eszek tortilla chipset sajtszósszal, mivel ennyit megengedhetek magamnak.

2021. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Ki kell tapasztalni, hogy mennyivel ehetsz többet, a kalkulátorok is csak támpontot adnak maximum. Ez egyébként szerintem nem is olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik. A legegyszerűbb talán úgy, hogy ugyanazokat eszed, mint eddig, csak kicsit nagyobb adagot. Pl. én úgy kezdtem, hogy kicsivel több mogyoróvajat tettem a zabomba, vagy eggyel több tojást ettem. Utána úgyis látod, merre változik a súlyod és tudsz finomhangolni. Illetve gyakrabban beleférnek "kilengések".
2021. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell abbahagyni. Továbbra is egészségesen kell enni, ahogy addig, és mozogni is, vagy úgy jársz mint én. Észre sem vettem és 10 kiló visszajött.

De ezt matematikailag is lehet bizonyítani. Ha a kezdetektől pl 2000 kalóriás étrendet követsz, és eléred a súlyt, ahol 2000-el se nem fogysz, se nem hízol, akkor továbbra is annyit kell megenned. Ha abbahagyod, és hirtelen 3000-eket eszel, akkor hízásnak indulsz. Logikus. Szóval nem hagyod abba.

2021. máj. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaz az életmódváltásos válasz. A fogyás egy életre szól. Leadni a kilókat egyszerű (igen, az a része egyszerű), megtartani pedig nehéz. Ahogy én is, anyám is, és még jó sokan biztonságban éreztük magunkat, miután sokat fogytunk, és szépen lassan elkezdtünk bűnözni, úgy hogy már csak bűnözésből állt az egész étrend, elfeledkeztünk magunkról, és legalább 5x gyorsabban szaladtak vissza a kilók, mint ahogy leadtuk. Most megint szenvedés az egész. A koplalás és a csodadiéták ára is általában ez lesz. Beindul a jojó effektus és meg lehet cseszni az egészet, sokkal nehezebb lesz másodjára, harmadjára, meg sokadjára fogyni. Az elejétől úgy kell étrendet tervezni, hogy ne csak ideig-óráig tudd követni azt, hanem mindig. Hiába eszel pl 2 hétig csak zöldséget és fogysz 5 kilót, mert azt vissza is szeded, ahogy visszatérsz a régi életmódhoz.
2021. máj. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!