Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eddig 500kcal-os diétával...

Eddig 500kcal-os diétával fogytam 7 hónap alatt 37 kg-ot. Szeretném most már abbahagyni, de nem visszahízni. Hogyan?

Figyelt kérdés
Érzem,hogy ez magyarázatra szolgál.:)21 éves lány vagyok (169cm).Mindig volt rajtam több/kevesebb felesleg. 7 hónappal ezelőtt 85kg voltam,amikor kiderült,hogy az agyamnál ödéma van.Az okát nem tudták (mai napig nem tudják),hosszabb kórházi kerelés után közölték,hogy meg kell műteni.Akkor megemlítette a doktornő,hogy fogyjak kicsitt,aól jobb lehet a helyzet. Közben erős szteroidos kezelést kaptam amitől 3 hét alatt 98 kg-ra híztam (+13kg). Mikor megutdtam,hogy segíthet a fogyás,minél gyorsabban akartam fogyni,hátha elkerülöm a műtétet.Így 500kcal körül ettem.7hónap alatt lement 37 kg,a műtétet megúsztam, de most már van bennem erő, és szeretnék normális étkezésre váltani. Mivel a párom szüleinél lakom, a minőségi étkezés kizárva.(poörkölt,ilyesmik vannak mindig.kevés pénz van,sok emberre) De mostmár szeretnék elkezdeni görkorizni,biciklizni.Ha most 1200kcalra felviszem a bevitelt de elkezdek sportolni,elkerülhető a hízás? Hosszú lett,sajnálom de így érthető a helyzetem.:$

2012. jún. 9. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne! 1200 kalóriát ne. A fokozatosság a lényeg.

Hetente emeld 100 kalóriával. Kezdj el 600-at enni, aztán 700-at, majd juss el szépen lassan az 1500 kalóriáig. 1200-zal tovább fogsz fogyni, gondolom nem akarsz.

2012. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném, hogy a cukrot teljesen mellőztem az életemből. Az étkezésem abból áll kb hogy reggeli fél szelet kenyér,ebéd ami van,de abból csak 1/3ad adag. Esetleg délután még 1 kanál főttétel. Ennyi. Tudom,hogy ez hibáshúzás volt,tehát a szidalmakra nem vagyok kiváncsi. Segítséget kérek. Köszönöm.
2012. jún. 9. 19:54
 3/10 A kérdező kommentje:
58-ra szeretnék lemenni,de inkább sporttal,mozgással.
2012. jún. 9. 19:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy ez nem volt meg 500 kalória az kur*vaisten
2012. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pörkölt tésztával, vagy töltött káposzta.. hát azért ezekből elég kevés is,és olyan 250-300 kalória. Hazudnék ha azt mondanám,hogy néha nem ettem meg egy szelet sütit, vagy haraptam bele a párom fánkjába. Átlag volt 500 kb.
2012. jún. 9. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
-37kg? ez komoly 7honap alatt? eltudom kepzelni, hogy milyen csunya lehet a bőröd..hízni fogsz amint a mostani dietad kaloriabevitele folé mész..ez az élet rendje..kiéheztetted a szervezetedet, most megorul a kaloriaknak,raktarozni fog, még jobban mint azelot, h ha jonne újra ilyen ínységes ido, akkor legyen mibol túlélni..
2012. jún. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A zsírt nem lenne kötelező visszaszedned ha meg tudnád oldani a minőségi diétát. Sajnos pont a fehérje drága.

Ha mindenféle zsíros meg fehérlisztes szutykot eszel akkor sajnos zsírban is fogsz visszaszedni. Viszont ilyen extrém táplálkozás során az izmaid is kimerültek és már azoknak a megfelelő állapotba hozása is plusz kilókat jelent, normális táplálkozás mellett pár nap alatt rengeteg vizet vesznek fel. Az a lényeg hogy ha normálisabban sikerül kajálnod és visszajön pár kiló ne ijedj meg mert az nem feltétlen zsír. Fokozatos kalória növelés és sok mozgás, minden nap fogyassz valami fehérjét legalább. Sok sikert :)

2012. jún. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Először is azt tisztáznom kell, hogy 5 hónap volt amikor felkelni se nagyon bírtam az erős gyógyszerek miatt,és tudom,hogy az izmnaim leépültek. DE! 2 hónapja tornázok,bicajozok,és nagyon sokat gyalogolok. Elég jó formában vagyok, most végre azt érzem, hogy elég jó a kondim.(nyilván ahhozképst hogy sokáig túlsullyal éltem,majd gyógyszerezve)

Szóval szerencsére a bőrömmel nincs baj, nem lóg le a bőr,mint sokaknak, ez lehet azért is,mert még fiatal vagyok.+ azért tornázok rá. Egyedül a striák van a két oldalamon,de az még a hirtelen szteroidos 13 kilos hízásnál jelent meg,tehát az sem a fogyás miatt.


Mindenképp megpróbálkozom azzal, hogy ha lehet, valamivel minőségibb kajákat egyek. Vagy ,hogy a rántott húsról leszedem a panírt, és a cukrot továbbra is mellőzöm az életemből. +Rá kell állnom a napi 5x-i étkezésre. Viszont írtátok hogy fokozatosan növeljem a kalóriabevitelt, amit nagyon köszönök, mindenképp megfogadom!

Ha minden más nap görkorizok 1-2 órát, az is számít azért valamit nem? Tudom, hogy elvileg visszahíznék mert a szervezetem ehhez van szokva, de ha fokozatosan növelem a kalóriát, és ezzel párhuzamosan sokat mozgok, akkor azért lehet, hogy nem jön vissza?

2012. jún. 10. 08:28
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!


először is gratulálok, és elismerésem, kemény dolgok vannak a hátad mögött!!


sztem először valószínű, hogy fog ingadozni a súlyod, de sztem is fontos, hogy minőségibb dolgokat fogyassz és mindenképpen tudatosan építsd fel! ez alatt azt értem, hogy a ch-t elosztva fogyaszd el-ahogy a terhességi diabéteszes étrendben is-, mert ha nem rendszeresen fogsz sportolni, akkor ezek -de egyébként is-számítanak! sztem ha kitartasz és nem buksz ki a kezdeti ingadozástól, akkor a fokozatossággal felépített tudatos étkezéssel be fog állni szépen a súlyod és nem fogsz visszahízni (ha genetikailag vagy hajlamos, akkor mindig kell tartanod magad egy adott mennyiséghez és sporthoz).

ha érdekel a ch-ról infó, priviben írj!


sok sikert kivánok!!

2012. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Semmiképp sem fogom engedni,hogy visszajöjjön ,tekintve hogy akkor megint kialakulhat az ödémám.:)

Az nem zavar,hogyha több kilot mutat a mérleg,ha a ruhák méretén látom az eredményt. És a spotra keményen ráállok, az is akadályozza a visszahízást.:) Remélem :DD

2012. jún. 10. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!