Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kéne ennem (kcal)...

Mennyit kéne ennem (kcal) hogy fogyjak? Többi lent.

Figyelt kérdés

21 vagyok lány, 75 kg, 162 cm. Nem vagyok az a szétfolyósan kövér, elég izmos is vagyok mert régóta sportolok, de egyértelműen fogyni akarok. A mozgással nincs gond, nagy a mozgásigényem, szeretem stb.


Régóta nem megy, szóval kizárasos alapon a kaján csúszik el a dolog, pedig nem eszem cukrot, zsíros dolgokat, nem eszem péksütit, nem eszem fehérlisztes cuccokat es mivel PCOS-em van kitapasztaltam hogy jobb ha a tejtermékeket is (kis sajt kivételével) mellőzöm.


Használtam már kalória kalkulatort de őszintén nem tudom már hogy mennyi kalóriát kéne bevinnem ahhoz hogy fogyjak. Súlyzós és aerob edzés mellett.


Mit rontok el? Nem eszem sokat és nem eszem magas kalóriatartalmú ételeket, kevés ch, stb.

Mennyi kalóriát kéne ennem kb hogy fogyjak?



2021. jún. 13. 14:22
1 2
 11/14 anonim válasza:

Szia!


1800-2100kcal-val próbálkozz, ha nem fogysz, akkor 100-150kcal-val kevesebbet egyél.

2021. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De ha 1500al sem megy lejjebb akkor 1800-al hogy menne?
2021. júl. 19. 14:20
 13/14 anonim válasza:

Számolod az olajat, fűszerkeverékeket? Ezeken megycsúszhat. Mikor és hogyan méred magad; mert nem mindegy.

Reggel, hasonló időpontokban, wc után, víz, kaja nélkül. Nem tudni, hogy mennyi idő egy edzés, mert valaki 20p után megvan valaki 2óra után kezdi el az utolsó előtti szériát. Jön még az alapanyagcsere, valakinek gyorsabb valakinek lassabb... Minden ételt nyersen mérj. Próbáld ki a HIIT-t vagy más kardió alternatívákat (úszás, futás, biciklizés, ugrálókötelezés stb..). Egyél kevesebb feldolgozott élelmiszert, bár írtad, hogy nemigen szoktad. Próbálj ki más kalkulátorokat, ezek számok, senki sem tud semmit. Valakinek ennyi kell valakinek annyi. Edz heti többször (nem írtad hányszor így nemtudom), csökkentsd a stresszt, aludj többet, napi 2,5-3l víz. Ezek nem Szent írások, csupán képletek.


Remélem ezekkel segítettem. Ha nem találhatsz yt-n ezzel kapcsolatos videókat.

2021. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Heti általában 4 edzés. Súlyzós+aerob, illetve valamikor HIIT. Ugrókötelezni is szoktam pl.

Napi 3-4 liter vizet iszom kb 6 éve.

Nyersen mérek mindent, az alap.

Nem használok olyan szószt pl ami tele van cukorral, stb.

Ha pl sűrített paradicsomot veszek, abból is olyat aminek minimalis a cukortartalma.

2021. júl. 20. 22:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!