Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 180kg voltam leadtam 52...

Cr7real kérdése:

180kg voltam leadtam 52 kg-ot, jelenleg 128 kg vagyok de már négy hónapja nem fogyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Magasságom: 170 cm, Férfi

1 éve szobabiciklizek, most egy hónapja másik mozgás vállaok, tornázok napi 40 percet. De nem tudok fogyni már négy hónapja.

Étrendjeim (délután kelek):

Hétfő: Norbi túró rudi, melegszendvics barna kenyérrel zöldségekkel majd ugyanezt vacsorára.

Kedd: Tejszines csirkemell, majd vacsora melegszendvics barna kenyérrel zöldségekkel.

Szerda: Melegszendvics barna kenyérrel zöldségekkel és ugyanezt vacsorára.

Csütörtök: Durumtésztával, csirke pörkölt és vacsorán melegszendvics barna kenyérrel zöldségekkel.

Péntek: Szalámis Pizza, norbi update hamburger.

(Majd egy évig ezeket kajáltam, leadatam 52-kgot de mostanában nem megy.)



2021. jún. 18. 13:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, akkor megpróbálok kevesebb kenyeret enni és változtatni az étrendet.
2021. jún. 18. 21:23
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy cserélje le szénhidrát csökkentettre a kenyeret? A szénhidrát csökkentett kenyérben arányosan épp annyival több a zsír, hogy ugyanannyi vagy több kalória legyen benne, tehát még inkább hátráltatni is fog a fogyásban. Amúgy ez egy borzasztó étrend. Egyél több gyümölcsöt, hüvelyest, esetleg sovány húsokat. Kenyér helyett jobb a barna rizs, bulgur, hajdina, quinoa.
2021. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Előttem már írtak jó és hasznos ötleteket, én még annyit tanácsolnék, hogy Norbi kajáit inkább messziről kerüld.
2021. jún. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ugyan nem írsz mennyiségeket, de szerintem keveset eszel. Manapság azt szokták mondani, hogy ha stagnálsz, lehet, hogy pont növelni kell egy ideig a bevitt kalóriákat, és a napi kcal keretedet több étkezésre kellene elosztani; de ha úgy érzed, akkor nem tudnád tartani az étrendet, akkor inkább maradj két étkezésnél, ha ez bejön a szervezetednek.
2021. jún. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Szia !


Nem tudom, hogy alapból számolod-e a bevitt makrókat/kalóriákat, de ehhez a súlyhoz, hogy elkezdj fogyni kb. csak 2600kcal szükséges.


Én is sokáig beleestem abba a hibába, hogy kicsi ez, kicsi az majd a végén sose számoltam bele az aznapi keretembe és láss csodát, én se értettem, hogy miért nem fogyok.


Olvastam 1x az imént emlegetett " Sárga Kapszula" című valamit. Nem mondom, hogy egy nulla (de pont ezt mondom 😅), egy olyan embernek aki életében nem olvasott rendes, friss és megbízható forrásból ilyen téren, annak elmegy egynek, de hogy a benne leírtak legalább 60% hülyeség az is biztos. (Nem szeretnék én senkit se minősíteni, de a könyv írója (Bunny, ha minden igaz) nem egy valami nagy zseni, orbitális baromságokat hord össsze úgy alapból, de ezt a dolgot itt le is szeretném zárni.)



Gondolom első sorban csak lefogyni szeretnél, szóval semmi értelme annak, hogyha minden szeretett dolgot elveszel magadtól (de amúgy a késöbbiekben is tök felesleges, ha csak nincsene ezzel kapcsolatban komoly céljaid (testépítő versenyzés, ilyenek)


A többi kommentet ílletve, azzal nincsen semmi gond hogyha kenyeret eszel, én is azt eszem és szépen megy is le a súlyom. Ha leváltod rizsre, akkor azt fogod tapasztalni, hogy sokkal kevesebbet ehetsz belőle, aminek semmi értelme nincsen, hogyha utána megint éhes leszel és még a kaja is szar volt.


Én azt ajánlom neked, hogy egyél annyi zöldséget amennyit csak tudsz (BÁRMELYIKET eheted ! (Babokkal kicsit óvatosabban, mert némelyiknek tud magas szénhidrát tartalma lenni és ez igaz a gyümölcsökre is). Fontos megtanulni, hogy SEMMI BAJ NINCSEN A SZÉNHIDRÁTTAL, ez egy tök király dolog tud lenni, ha ésszel kezeled. Étkezz fehérje dúsabban, ne húst, hússal, mert az a szintű hús fogyasztás ami manapság az emberek körében végbe megy az kb. nevetséges. Egyél helyette light sajtot pl. (Lehet jönni azzal, hogy kazeint tartalmaz és sokáig fog tartani az emésztése, de ez szintúgy egy átlag embernél teljesen jellemtelen dolog. (Az a baj, hogy sajnos ez az étkezés dolog túlságosan misztifikálva lett az évek során és mindenhol azt látni, hogy lazac, spárga, meg még mittudom én, hogy mi. És ezek az élelmiszerek nagyon drágák és feleslegesek ahhoz, hogy rendszeresen fogyasztva legyenek és bárki elérje a céljait vele.)


(Elárulom, hogy én kb. csak sajtos szendvicset, tojást meg rengetet zöldséget eszem, ritkán húst (nem vagyok vega meg ilyenek csak szimplán sokkal jobban emésztem ezeket mint a húsokat, szerintem egy próbát mindenkinek megérne (és még a Földet és védené az adott személy ezzel :))



Informálódj megbízható és friss forrásokból ilyen téren és ne menj mindig mások után, gondold át az adott dolgot, kisérletezz vele...stb(ha tudsz angolul, akkor ajánlom Greg Doucette-et youtube-on)



Sok sikert a céljaidhoz ! :)

2021. jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ha ugyanazt eszed, mint eddig, akkor azért. mert ez az étkezés 52 kilóval nehezebben fogyást eremdényez, most meg súlytartást. kevés energiára van szükséged.

és pl a tejszínes csirke terjedhet adagtól, olajtól, tejszínminőségtől függően 200tól 1400 kalóriáig, nagyon nem midngey

kevesebbet kell enned és a legjobb, ha minimum egy kis ideig számolod is, hogy biztos legyél benne

2021. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Alllien válasza:

Te most komolyan csodálkozol, hogy nem fogysz? Box zsák rúgással - bicikli egyszer teljes bedobással utána lassú tekerés. Váltogat. 2 óra az az edzés.

A Robira reagálni sem akarok. Fehérje csirkemell, rizs, zöldség. Nem Norbi.

Felejtsd el ezt az önkényeztetést. Innentől most már szenvedni kell mint a kutya. Összerogyni a boxzsák előtt lemenni nyújtani az a pihenő... majd hasizom. Feltápászkodsz boxzsák. Amíg nem üvöltesz minden ütésnél. Nem bírod megemelni a lábad. Bicikliről meg fordulj le 3 óra után. Minél többször egyél öklödnyit de csak ha már nagyoon éhezel. Max. 6 Este lefekvés előtt egy harapás grill hús meg egy harapás rozs zsemle kis zöldség szép álmokat. Grill sütőt vegyél ne Norbit.

2021. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Alllien válasza:
Ha sikerült jó plasztikát. Soha nem hagyhatod abba a mozgást...
2021. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!