Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Saxenda injekcióval kapcsolatb...

Saxenda injekcióval kapcsolatban milyen tapasztalatod van?

Figyelt kérdés
Főleg a mellékhatások tekintetében. Endokrinológus írta fel, mert heti 3 edzés mellett is alig fogyok, mert nehéz tartanom a kaloriadeficitet (azaz edzés után magamra rántom a hűtőt).

2021. júl. 7. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
ez valami önuralom segítő szer?
2021. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

People who injected Saxenda (liraglutide) every day for a year lost an average of 18.5 pounds, compared with an average of 6 pounds for those taking a placebo, researchers found.

Hát ez elég sok tűszúrás 8 kiló súlyleadáshoz. Nem kéne inkább pszichológus, hogy utána járj, hogy miért ennyire egészségtelen a viszonyod az étellel, mielőtt elkezded magad napi szinten lövetni valamivel?

In a clinical study of people taking Saxenda® for 3 yearse: 56% achieved significant weight loss at year 1, and. Approximately half of these patients maintained weight loss at 3 years when taking Saxenda® added to a reduced-calorie meal plan and increased physical activity, compared with people not on the drug.

Itt van a kutya elásva. Szóval ha le is megy vele a súly, kalória deficit és extra mozgás szükséges ahhoz, hogy a kúra után ne menjen vissza a súly. Szóval így is úgyis szembesülnöd kell ezzel a problémával, szóval inkább most tedd meg, mielőtt rászánod magad egy ennyire drasztikus orvosi kúrára.

2021. júl. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Tájékozatójáról:

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Súlyos mellékhatások

A Saxenda injekcióval végzett kezelésben részesülő betegeknél ritkán súlyos allergiás (anafilaxiás) reakciókról számoltak be. Azonnal forduljon orvoshoz, amennyiben olyan tüneteket tapasztal, mint légzési probléma, a torok és az arc duzzanata vagy gyors szívverés.

A Saxenda injekcióval végzett kezelésben részesülő betegeknél nem gyakran hasnyálmirigy-gyulladásról (pankreatitiszről) számoltak be. A hasnyálmirigy-gyulladás egy súlyos, esetlegesen életveszélyes, orvosi kezelést igénylő állapot lehet.

Hagyja abba a Saxenda alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz, ha az alábbi súlyos mellékhatások bármelyikét észleli:

- Erős és nem múló hasfájás (a gyomor területén), ami a hátába sugározhat, valamint hányinger és hányás, mert ezek hasnyálmirigy-gyulladás (pankreatitisz) tünetei lehetnek.

Egyéb mellékhatások

Nagyon gyakori: 10-ből több mint 1 beteget érinthet.

- Hányinger (émelygés), hányás, hasmenés, székrekedés - ezek általában néhány nap, illetve néhány hét után megszűnnek.

Gyakori: 10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet.

- A gyomor-bél rendszert érintő problémák, például emésztési zavar (diszpepszia), a gyomor nyálkahártyájának gyulladása (gasztritisz), gyomorfájás, felhasi fájdalom, gyomorégés, puffadásérzés, fokozott bélgázképződés (flatulencia), böfögés és szájszárazság.

- Gyengeség vagy fáradtság.

- Megváltozott ízérzés.

- Szédülés.

- Alvászavar (inszomnia). Ez általában a kezelés első 3 hónapja során jelentkezik.

- Epekő.

- Az injekció beadásának helyén jelentkező reakciók (pl. véraláfutás, fájdalom, irritáció, viszketés és bőrkiütés).

- Alacsony vércukorszint (hipoglikémia). Az alacsony vércukorszint figyelmeztető tünetei hirtelen jelentkezhetnek, és az alábbiak lehetnek: hideg verejtékezés, hűvös és sápadt bőr, fejfájás, szapora szívverés, émelygés, rendkívül erős éhség, látászavarok, álmosság, gyengeség, idegesség, szorongás, zavartság, koncentrálási nehézség és remegés (tremor). Kezelőorvosa elmagyarázza Önnek, hogy hogyan kezelje az alacsony vércukorszintet, és mi a teendője, ha ezeket a figyelmeztető tüneteket észleli.

- A hasnyálmirigyenzimek, például a lipáz és az amiláz szintjének emelkedése.

Nem gyakori: 100-ból legfeljebb 1 beteget érinthet.

- Folyadékvesztés (kiszáradás). Ez valószínűbb, hogy a kezelés kezdetén fordul elő, és feltehetőleg a hányás, a hányinger és a hasmenés okozza.

- A gyomorürülés lassulása.

- Epehólyag-gyulladás.

- Allergiás reakciók, többek között bőrkiütés.

- Általános rossz közérzet.

- Felgyorsult pulzus.

Ritka: 1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet.

- Csökkent veseműködés.

- Akut veseelégtelenség. Ennek tünetei lehetnek a vizelet mennyiségének csökkenése, fémes íz érzése a szájban és véraláfutások könnyű kialakulása.

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, gyógyszerészét vagy a gondozását végző egészségügyi szakembert. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

2021. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as: a betegtájékoztatót el tudom olvasni én is. A kérdésemben tapasztalatokat vártam.
2021. júl. 8. 09:40
 5/9 A kérdező kommentje:

2-es: valóban nem normális a viszonyom az étellel, ennek az okát is tudom, de nem akartam ebbe most mélyebben belefolyni. Nálam eü problémát okoz a túlsúly. IR-em volt, ami mostanra nagy nehezen rendbe jött gondolom az edzések hatására.De a fogyás csak nagyon nehezen megy. Azért kéne leadnom néhány kiló zsírt, hogy az IR ne térjen vissza.

Sajnos az egész családom 2. tip. cukorbeteg, én nem akarok az lenni.

2021. júl. 8. 09:51
 6/9 Walter_Dornberger válasza:
81%

Három hete szúrom magamba, a kezdeti 0.6mg dózissal.

Kalóriaszámolás és séta mellett eddig 6 kiló ment le. Tapasztalat:

A vízivásra nagyon kell figyelni, eddig egyáltalán nem voltam éhes, és a hűtő sem vonzott. Elég volt amit kimértem magamnak kaja. A kulázással gond van. kevés kaja - kevés kula, és az meg még jól bele is keményedik az emberbe.

Szubjektív érzés : lényegesen aktívabb lettem, viszont a nap végére teljesen befordulok, este 8 ra ágyba kerülök. nem vagyok jó alvó, de 2-3 körül többször ébredek meg mint a kúra előtt. Viszont nem vonz a hűtő az éjjeli falásrohamok elmúltak. Reggel 6 kor szúrom magamat, utána már csak egy kávé és tízórai ami ebédig bőven kitart.

A szexualitásról: A fogyás megindulásával jobb lett, bár eddig is minden "működött, a heti 1-2 alkalom 2 - 3 fullos alkalomra emelkedett :) (53 éves vok.)

2021. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő választ.

Közben én is túl vagyok egy 82 napos kúrán. Fogytam is 8 kilót,de sajnos nem bírtam tovább.

Alapból nekem 55-65 a nyugalmi pulzusom, a Saxenda ezt felnyomta 90-re, amitől rosszul éreztem magam.

Ha sportoltam,vagy stresszhelyzetbe kerültem, abnormálisan felszökött, és nem ment vissza. Ha egy órát feküdtem falnak támasztott lábakkal, akkor esetleg visszament 90-re. Állandóan az ájulás kerülgetett.

Kb. egy hónapja hagytam abba, azóta az étvágyam a duplájára nőtt.

Sajnos nem számoltam a kalóriákat a Saxenda alatt, most próbálom tartani az 1500-at, egy kilót sikerült önerőből leszenvedni magamról. De gyakran 2000 kalóriáig is elmegyek, ami nekem sok. Sporttal most nem tudok kompenzálni, mert van egy sérülésem.

Szóval röviden ennyi a történetem. Most boldog vagyok, hogy visszakaptam az 55-ös pulzusomat. :)

50/N 167/77

2021. okt. 28. 18:51
 8/9 anonim válasza:
Sziasztok! Meddig elég egy ilyen injekciò?
2022. júl. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Adagolástól függ. Facebookon van Saxendás csoport, ott többet megtudhatsz.
2022. júl. 29. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!