Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minek mondták, hogy Schobert...

Minek mondták, hogy Schobert Norbert nem állhat le az edzéssel mert a szervezete áttérne elraktározó módba? Mit jelent ez? Hamar elhízna? Semmilyen bulvár nem fontos, csak a biológiai szempontra vagyok kíváncsi!?

Figyelt kérdés
2021. júl. 10. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Igazából nincs miért leállni az edzéssel. Mozogni mindig kell, mert az az egészséges. A legtöbb tudományos, egészséggel és életmóddal foglalkozó platform napi 1 óra aktivitást ajánl és ez a napi szokásos alap mozgásokon felül. Tehát úgy érdemes az életmódodon változtatni, hogy olyan mozgásformákat iktatsz be, amit szeretsz és élvezettel csinálsz addig, amíg... fizikailag nem tudod.

Bár abba hagyni a mozgást mondjuk egy hétre vagy kettőre nem fog drasztikus eredménnyel járni, ha közben az étkezésed rendben van. A metabolizmusod mindig alkalmazkodni próbál a jelen álláshoz, viszont ahhoz idő kell. Az elhízáshoz meg még több idő, főleg ha addig aktívabb életet éltél. Szóval, ha elhagyod a mozgásd időszakosan, az nem para... viszont ha el kezdesz enni és nem mozogni, annak már lesznek következményei. De ilyenkor érdemes átértékelni a helyzeted, hogy miért is döntöttél így.

2021. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Régen dagadt volt a fitnessguru.Azok akik fiatalon túlsúlyosak voltak sokkal könnyebben híznak meg újra,mint azok akik ebben a korban vékonyak voltak.Ez egy amolyan népi megfigyelés de biztos van neki valami tudományos magyarázata.Nekem is vannak kollégáim akik bár egyszer már lefogytak de a testük egyfolytában a régi súlyukhoz térne vissza,nagyon meg kell szenvedniük hogy tartsanak egy viszonylag jó formát.
2021. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem voltam túlsúlyos fiatal koromban, most mégis 125 kg vagyok.
2021. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg hajlamos a hizasra.. Meg am is.. miert allna le barki az edzessel 🤔
2021. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki, hol és mit mondott, szóval általánosságban válaszolok. Ha valaki sokat mozog, edz, akkor nő a kalóriaigénye, ezáltal az étvágya is. Ha leáll a mozgással, akkor fokozatosan csökkenni fog a napi tápanyagigénye is, viszont az étvágy, a megszokás marad, így túleszi magát. Testépítők, maratonfutók stb. elég sokat esznek, mert kell nekik az energia.
2021. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!