Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik az implikációi, nehézségei...

Mik az implikációi, nehézségei vagy bökkenői a low carb és a low fat diétáknak?

Figyelt kérdés
Pl én a low fat nél gyakran éhes voltam. Annál a diétánál nem azért kell hamarabb lemenjen a zsír mert a szervezet a saját tartalékait fogyasztja?
2021. júl. 20. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden diétánál az a lényeg, hogy kalóriadeficitbe kerülj (táplálkozással és mozgással), ezáltal a szervezet a saját zsír tartalékait kezdi fogyasztani. Tehát a lényeg a kalóriadeficit, ezt el lehet érni bármelyik módszerrel. Önmagában nem szabadna éhezni egyik mellett sem, ha te low fat diéta alatt éheztél, akkor valamit rosszul csináltál. Ha esetleg leírod, hogy miket és mennyit, naponta hány kcalt ettél, úgy lehetne segíteni. Meg pontosan mennyire volt low fat? Illetve leírhatnád még a nemed, korod, magasságod, súlyod, fizikai aktivitásod.
2021. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Én lowcarb- ( lchf) étrenden vagyok évek óta. Rég nem látok semmilyen nehézséget benne. Eleinte voltak csak elvonàsi tüneteim, mikor kerülni kezdtem a cukros, fehérlisztes kajákat, de pàr hét alatt elmúlt, azóta jobban vagyok mint valaha. Gabonaféléket mint bulgur, rizs és társai amúgy sem eszem, már vagy 10 éve, mióta a saját háztartást vezetek, dolgozom, és a vásárlást is saját pénzből oldjuk meg a párommal. Gyümölcsöt sem eszem egészségügyi probléma miatt.

A zöldségeket, húsféléket, tojást, tejtermékeket, zsiradêkot, olajos magvakat tartalmazó étrendemet, nagyon kevês ch csökkentett tésztával és ilyen kenyérrel egészítettem ki, mert ezeket szeretem igazán.

Engem sokkal jobban laktat a zsír és a fehérje, ritkábban leszek éhes ha ezekből eszem többet, jobban is szeretem ezeket, és mellé kevés ch- t viszek be, azt is főleg zöldségekből.

Én így érzem jól magam, és a célomhoz is ez az étrend segít hozzá leginkább.

2021. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A low fat-nél éhes voltam, a low carb-nál a falat kapartam egy kis rizsért vagy burgonyáért.


Ami egyszerűbben tartható az a low-fat, amivel könnyebb fogyni, valószínűleg a plusz vìzveszteség miatt, az a low carb.


A low-carb kúraszerűen végezhető, a low fat fenntarthatóbb.

2021. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Oké, hogy több a vízvesztés low carb esetén (amúgy csak annyi, hogy gyorsabban jön le a víz), de az nem zsír, tehát nem nagyon fog látszani rajtad. Szerintem ez nem igazi előny, mert az a lényeg, ami a tükörben van, nem az, amit a mérleg mutat.
2021. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!