Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tavaly óta vágyok egy óriás...

Tavaly óta vágyok egy óriás palacsintára, mit tegyek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el kalóriát számolni, eddig szépen lement 6 kg. Néha volt, hogy túlszaladtam a kalóriákkal, de a kilengés után ugyanúgy visszaálltam betartani a napi keretemet.

Minden évben ugyanoda megyünk nyaralni, persze nyaralás alatt is figyelek a kalóriákra, viszont dilemmába kerültem.

Ugyanis van egy palacsintázó a nyaralónk környékén, tavaly ugye zárva volt, viszont kinéztem magamnak egy nutellás óriáspalacsintát (ugye ekkor még nem fogyókúráztam). És holnap elmennénk oda, viszont egy ilyen palacsinta kb 1200 kcal, néztem a túrós verziót, az kicsit kedvezőbb (kevesebb kcal, illetve kedvezőbbek a makro tápanyagai). A túrósat is szeretem, de a nutellásra tavaly óta nagyon vágyom. Ti mit tennétek a helyemben, tartsak ma egy "csaló" napot, vagy ennyit nem ér?



2021. aug. 7. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tarts nyugodtan csaló napot. Ennyitol nem megy kárba az eddigi munkád.
2021. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire szigorunak lenned magadhoz. Soha nem azzal van a baj, ha neha eszunk valami egeszsegtelen kajat, hanem azzal, ha ez vegul mindennapossa valik.
2021. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan engedd meg magadnak. Ha amúgy is nyaraltok, ha nagyon, de nagyon akarsz, akkor sétálj egy órát, másfelet utána és kész. De egy fogással nem lehet szétcseszni egy életmódot. A metabolizmusodnak sokkal, de sokkal több kell, hogy felboruljon. Valszeg fel fogsz pörögni kicsit, meg lehet jobban fogsz izzadni, de hosszútávon semmi károd nem fog belőle származni.
2021. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire sanyargatod magad, hogy egy palacsintán problémázol, előbb utóbb nem fogsz tudni egynél megállni. Én havonta tartok egy csalónapot, semmi bajom nincs tőle, ugyanúgy fogyok, és kitartóbb vagyok így, mint mikor hónapokig megvontam mindent amit szeretek. Semmi értelme.
2021. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is eszek alkalomadtán pizzát, palacsintát. Sosem volt gond belőle. Egyed, biztos finom :-)
2021. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyaan. 1200 kalória, nem pedig 5 ezer. :) Nyugodtan edd meg. Én is például múltkor voltam étteremben, és ugye ki lett kérve az étel, és mennyiségre nem volt olyan sok, de nagyon laktató volt, és tippre 1300-1400 kalória biztos meg volt. És ez csak ebéd volt. És napi szinten kb. 1500-1600 kalóriát eszek összesen. De az étterme előtt is ettem, illetve még este is bekaptam valamit. Szerintem 2000+ kalória biztos összejött. De na, egy nap, nem kell ezt túlparázni, nem rontasz el vele semmit sem. :)
2021. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4-es, mivel óriás palacsinta, egyet is bőven elég megenni :D


Köszönöm a válaszokat, mindegyikre ment a zöld!

2021. aug. 7. 17:07
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Segítek dönteni kérdező. Én is kalóriat számolok, eddig 16 kiló ment le, de havi egyszer a mami finom nutellás palacsintájának nem akarok ellenállni. Ez a nap ma volt, kicsiből 4-et ettem ebédre. Ha megkívánod, egyél. Utána folytatod az étkezést ahol abbahagytad. Nem ettől fogsz meghízni :)
2021. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy csaló jutalomnap belefér, amiért ilyen kitartó vagy. Nem lesz bajod attól az egy palacsintától, sőt ha havonta egyszer tartasz egy csaló napot akkor sem. De ha hetente egyszer pl. megeszel egy csokit sincs gond. Max 10 perccel tovább edzel.
2021. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Most én is nagyon megkívántam a csokis palacsintát.
2021. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!