Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék?

Hogyan fogyhatnék?

Figyelt kérdés

tini koromban sportoltam, de egy sérülés miatt abba kellett hagynom. 23éves koromig tartottam a 165cm-mhez a 65kg-t.

Megismertem a férjemet, semmit nem változtattam, 26éves koromra felkúsztam 70ig.

utána szültem 2 gyereket. simán visszamentem 70kg-ra.

Nem figyeltem arra mit eszek, viszont míg otthon voltam, nemis pihentem sokat, mindig csináltam valamit.


November óta dolgozom. ez az idő alatt felmentem 75kg-ra. Az irodai ülőmunka megtette hatását.


A kicsivel a mai napig sokat éjszakázok, utána ledolgozok 8órát, nincs erőm sportolni délután.

Házkörüli munka, háztartás, ebben kimerül minden.


Az étkezésem:

6:30kor kelek

7:00ra érek az irodába, kávé tejjel, édesítővel.

9:00fele reggelizek. vagy szendvics (sima kenyér, felvágottal) vagy zabpehely tejjel, édesítővel.

12:00fele ebéd. Amit itt főznek (idősek otthona, szóval nem a legeészségesebb kaják, háziasan főznek, vagy hogy mindjam. Sokszor van tészta, kelttészta, zsíros kaja)

ebéd után még 1 kávé

16-17óra fele éhes vagyok, ilyenkor rontom főleg el szerintem. Kenyér, pékcucc, csoki... Bármit meg tudnék enni.

19óra fele vacsora. Virsli, tojás kenyérrel, vagy szendvics.


kb 2 hete próbálom elhagyni a cukrot, csokit, ez viszonylag megy.


Segítenétek mit változtassak?


Amit híztam, mind a hasamra ment. undorodok magamtól. Mellé a térdeimen is érzem a plusszt.


Egy 5-10 kg minusz jó lenne.


Tudom, ez nem 1-2 nap.


De valahol el szeretném kezdeni és nem tudom hogy.


máj. 22. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%

Olvasd ezt el, különben hosszútávon esélyed sincs:

[link]

máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1!

Igen, ez az elmélet. Elméletben meg van, olvastam mostanában róla nem keveset.

De én a gyakorlatra lennék inkább kíváncsi.

pl segítség, hogy melyik étkezésemen mit változtassak. Vagy mégis kezdjek el mozogni, de mi az ami "megéri".

Ilyen válaszokra gondoltam.

máj. 22. 11:27
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

#1 hiaba linkelsz neki kaloiaszamolast ha nem tudja lemérni az ebédjét


Azért zabálsz össze delután mert egyrészt túl későn van az ebédhez képest másrészt a reggeli sem ideális.

Ha zabot eszel, tegyél hozzá túrót vagy cottage cheeset vsg ricottát hogy legyen benne feherje is és soka jobban jollakat egész napra.

A legjpbb lenne a kavaehoz kivarni a reggelit mert az ures tej miatt mar reggel ingazik a cukrod mert semmi nem lassitja a tej felszivodast.


Ebedre edd meg amit adnak


Delutanralegyen fix kajad. 5-6 fajta amit valtogatsz. Pl gyumolcs es ket szem keksz. Vagy joghurtos turokrem kis zabbal megszorva. Az is lehet jogy elokesited mindig reggel hogy mi lesz aznap az uzsonna


Reggelihez, vacsihoz vagy barmi soshoz mindig egyel friss zoldseget. Ha eddig kt szelet kenyerbol etted a szenvicset, edd egybol es a tanyer tobbi reszen legyen zoldseg.


Vacsira a virsli + tojas eleg soknak tunik, zerintem valaszd az egyiket.



És mindenképp mozogj. Napi minimum 2x 30 perc. Séta is jó, bármi.


És délután legyen valami fix programod. Valszeg azert van cski stb mert unalomeves is nem csak ehsegbol. Beszelj meg valakivel rendszeresen du 3kor kartyazast pl. Aztan 4kor uzsizhatsz de nem azert mert unatkozol hanem ehsegre

máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Jaj bocsi mot latom h nem bentlako vagy hanem fiatal es dolgozo. Mondjuk kb minden megvalosithato a kartyazast kiveve.


Es addicio hogy en a viralit elhagynam. Iszonyat pici taperteke van sok kaloriaval. Egyszer egyszer oke de nekem elegge kaloria pazarlo.

máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

igen, csak dolgozó vagyok :)

Vagy virsli, vagy tojás. Egyszerre sosincs a kettő.

a reggeli ötletet köszönöm :)

igen, így, hogy ittbenn eszek, kb lehetetlen kalóriát számolnom.

Emellett azt sem tudom, valóban mennyire lenne szükségem.

próbáltam kalkulátorokkal kiszámolni a neten, de az egyik 1800at ír, a másik 2400at...

Értem én, hogy kalória deficit kell, ennyire nem vagyok elveszve a témában. De ha nem tudok számolni, viszonyítani, pont meg is jöttem.

máj. 22. 11:46
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

A délutáni csokika a ludas, ha egyébként nem egy ételhordónyi kaját tolsz be délben.


Ha akkor 200 kcal-t megeszel (pl. egy mars csoki, de egy szendvics simán lehet több is), az heti 1000, havi 4000, az több, mint fél kiló. November óta eltelt 7 hónap, az 3,5-4 kiló.


Tessék, az 5 kiló plusszból meg is van 4.


Ilyenkor lenne jó valami mozgást találni magadnak (pl. ha párod hazaviszi a gyereket, te meg elmész mozogni kb. bármit, rászánsz egy órát). És esélyes, hogy ekkor nem is éhes vagy, hanem szomjas.


Igyál sok vizet egész nap, folyamatosan.

máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Ne a benti kaját edd, hanem főzz magadnak és vidd be. Amik ott vannak eleve nagyon nem jók, így lecserélhetnéd őket megfelelő ételre és tudnád számolni a kalórákat. Ha minőségi ételt ebédelnél (pl valami sovány hús, bulgurral, zöldségekkel), akkor nem falnál be minden hülyeséget délután. Persze egyél nyogodtan délután, de akkor is normális ételt kellene.

Tudom hogy ez plusz költésg és energia, de áldozathozatal nélkül nem fog menni...

máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6!

A csoki nem mindennapos Heti 1-2 szelet, és max 1 sportszelet kategória.

Férjem viszi reggel a gyerekekt, én hordom haz őket. Férjem így este 6-7 mire hazaér. Na akkor már kb pont semmi erőm mozogni.


Az ivással valóban hadilábon állok, nagyon keveset iszok.

máj. 22. 12:05
 9/19 anonim ***** válasza:
26%

Bocsánat, teljesen off... De amikor ilyeneket olvasok itt, annyira boldog vagyok hogy nincsen családom. Borzalmas hogy mennyire nincs ideje egy átlag családanyának. Csak a meló, háztartás, gyerek, férj... A te igényeid pedig a leges-legutolsók, minden másnak alárendelve, és SOHA nem kerülnek sorra. Persze nyilván mindenki nagyon szereti a családját, gyerekeit, de nekem ez olyannak tűnik mint valami börtön, borzalom... És a barátnőimtől is ezt hallgatom, mindenhonnan ez jön vissza.

Bocs az offért, tényleg, de nagyon kikivánkozott, olvasni is rossz az időbeosztásodat. :/

máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9!

Valamit valamiért... Én szeretem a családom, és ha a hízásom az ára, akkor is őket választanám.

De mint írtam, tennék ellene. Ebben egyedül a Sport tart vissza. Vagyis a nem otthon végezhető. Mert ugye nyilván egy konditerembe nem a gyerekekkel megy az ember.


időm van, bármire amire akarok, csak gyerekekkel. Semmivel nem kevesebb, mint egy gyerek nélküli embernek aki szintén 8 órát dolgozik.

máj. 22. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!