Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesség előtt kb 8 kiló fogyás?

Terhesség előtt kb 8 kiló fogyás?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, babát tervezünk pár hónapon belül. 158 cm vagyok és 62 kiló. Kb 52 lenne az ideális, de már 54gyel is kiegyeznék. Mozgás van elég, mindig is sportoltam, annak idején rendszeres edzések mellett híztam meg, mert a kajára nem figyeltem(súlyzós edzések, aerobik, minden volt). Jelenleg napi szinten gyalogolok tempósan kb 5 km-t, emellett jógázok és pilatesezek heti 1-2szer,sokszor biciklizek is.Így most ezt nem is részletezném, ennél többet se időm se kedvem nem is lenne mozogni. Jó így, ezt tudom tartani is. Anno fogytam 15 kilót, két év alatt, amit tartok is, de itt az ideje a maradék 8nak is. Mivel kb 2 és fél hónapom lenne erre,úgy gondoltam napi 1200 - 1300 kalóriát fogok enni, úgy megy csak ilyen rövid idő alatt. Az alapanyag cserém, mivel alacsony vagyok, alig alacsonyabb ennél, és mivel emellett még ülő munkát is végzek, ha ennél többet eszek, sosem fogyok le. Ha egy negerőltetőbb napom van (pl heti egyszer kb 10 km bicikli) akkor ennék csak többet, az elhasznált kalóriaval. Járható út az ötletem? Egyéb tippek? (több mozgást ne írjatok, a fent említettek miatt, illetve egészségesen táplálkozom, csak sajnos sokszor a mennyiségekkel szállok el.)

2021. aug. 17. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Minek? Ezt tartani tudod, ez a bázis súlyod. Örülj, hogy a -15kg tartós maradt! Nem fogsz 2 hónap alatt 8kg-ot fogyni, lehetetlen... Na jó nem vannak erre módszerek, de ha terhes szeretnél lenni nagyon nem ajánlom. Ne szívózz a hormon rendszereddel, mert nagyon megszívat!
2021. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
28%

Hát, nem tudom 1es. Én mindkettő terhességem előtt ledobtam ennyit. Konkrétan az első előtt 8 a második előtt 9 kilót.

Nálam is ez az 1200-1400 kcal /nap vált be. Mivel terhességet terveztem szedtem vitamint (előzőleg femibiont másodjára és most gal babavarot) Ezen kívül kb 3 liter vizet megittam naponta. A másodiknál 16 után már csak fehérje turmixot ittam és este max salataztam. Próbáltam a ketozast de nekem az nem jött be, viszont figyeltem a ch napi mennyiségére. Kb 160-180 g /nap legalább 5 felé osztva. Nekem ez bevált.

2021. aug. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Ok, hogy most lefogynál, de terhesen is tartanád az étrendet, vagy akkor zabálnál kettő helyett? Mert akkor nem sok értelme volt fogyni.
2021. aug. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy miért pont terhesség előtt? Mi volt az elmúlt 2 évben és miért most 2 hónap alatt kell kapkodni?

Ha fejben rendbe tudod tenni magadban, hogy terhesség alatt valamennyi súlygyarapodás normális és az 1300-1400 kalóriára rá tudsz pakolni szívfájdalom nélkül 100-200-300 plusz kalóriát, ahogy azt a terhesség vége fele kell a gyerek miatt, akkor nem lesz gond.

2021. aug. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, két hónapig tartom az 1200-300-at,majd ha megvan a súly, utána kb 1600at,ami a súlytartóm lenne. Decembernél előbb nem tervezzük a babát, épp azért szeretném kb novemberre leadni, hogy egy bő hónapom legyen vissza is állni. (Zabálni nem fogok kettő helyett. Ő már második babám lenne, épp ez történt az elmúlt másfél évben-sehol sem írtam, hogy két éve fogytam, csak hogy két év alatt. :)
2021. aug. 18. 07:59
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
2 hónapnyi 1200-1300 kcal után 1600-on hozni fogsz terhesség nélkül is, azt most megmondom.
2021. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*hízni
2021. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Miért? A lelassult anyagcsere csak mítosz.

Napi kétszer eszek, mindig is így ettem. És anno is csak 100 kalóriaval ettem többet mint most ennék. Kb 1400at ettem akkor, igaz rendszeres csalásokkal azért is tartott két évig. Most motiváltabb vagyok nem csalnék.

2021. aug. 18. 10:20
 9/15 anonim ***** válasza:
8. Erre csak ennyit tudok írni: 😂😂
2021. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kifejthetnéd miért. Tényleg érdekel. Anyum is 1200assal fogyott le 50 felett 10 kilót. Nem hízta vissza, persze utána is oda kell figyelni.
2021. aug. 18. 12:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!