Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesség előtt kb 8 kiló fogyás?

Terhesség előtt kb 8 kiló fogyás?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, babát tervezünk pár hónapon belül. 158 cm vagyok és 62 kiló. Kb 52 lenne az ideális, de már 54gyel is kiegyeznék. Mozgás van elég, mindig is sportoltam, annak idején rendszeres edzések mellett híztam meg, mert a kajára nem figyeltem(súlyzós edzések, aerobik, minden volt). Jelenleg napi szinten gyalogolok tempósan kb 5 km-t, emellett jógázok és pilatesezek heti 1-2szer,sokszor biciklizek is.Így most ezt nem is részletezném, ennél többet se időm se kedvem nem is lenne mozogni. Jó így, ezt tudom tartani is. Anno fogytam 15 kilót, két év alatt, amit tartok is, de itt az ideje a maradék 8nak is. Mivel kb 2 és fél hónapom lenne erre,úgy gondoltam napi 1200 - 1300 kalóriát fogok enni, úgy megy csak ilyen rövid idő alatt. Az alapanyag cserém, mivel alacsony vagyok, alig alacsonyabb ennél, és mivel emellett még ülő munkát is végzek, ha ennél többet eszek, sosem fogyok le. Ha egy negerőltetőbb napom van (pl heti egyszer kb 10 km bicikli) akkor ennék csak többet, az elhasznált kalóriaval. Járható út az ötletem? Egyéb tippek? (több mozgást ne írjatok, a fent említettek miatt, illetve egészségesen táplálkozom, csak sajnos sokszor a mennyiségekkel szállok el.)

2021. aug. 17. 23:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lelassult anyagcsere csak mítosz. Ezért.
2021. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok. A koplalás miatt lelassult anyagcsere csak mítosz. Persze diéta után nem egyből kell kétszer annyit enni, akkor se ha az lenne a normális, hanem fokozatosan. És egészséges emberekre vonatkozik ez.

Azok szeretnek ezzel takarózni, akik diéta után visszaállnak a korábbi életmódjukhoz, és persze hogy visszahíznak, de nem a lelassult anyagcsere miatt.

2021. aug. 18. 12:27
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván aki visszatér a korábbi zabálós életmódjához, az NEM CSAK a lelassult anyagcsere miatt fog visszahízni.

De ha te 1200-1300 kcalon “koplalsz” két hónapot, majd visszaállsz a szükséges 1600-1700-ra, majd az idő alakulásával erre még rányomsz 100-300-kcalt az egészséges terhesség miatt, akkor hízni fogsz. Megint nyilván NEM CSAK a lelassult anyagcsere miatt, de ez is benne lesz.

Nem tudom te honnan veszed vagy egyáltalán hogy számoltad azt ki, hogy neked alacsonyabb az alap anyagcseréd 1200-1300kcalnál, de már itt is látni, hogy nem nagyon értesz mélységében a témához.

Az, hogy lefogytam 2 év alatt 15 kilót még nem jogosít fel arra, hogy olyat megállapíts, hogy a lelassult anyagcsere mítosz. Mert nyilván nem így van, látszik ez azon is hogy írod “ha ennél többet eszek, sosem fogyok le”. Szerinted miért?

2021. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

KalóriaBázis.hu

Beirhatod az adataim és láthatod az alapanyagcserém.


Es nyilván lefogyok ha többet ennék is, de most az idő is számít, úgyhogy pontositom a sosem fogynék le allitasomat erre.

2021. aug. 18. 14:04
 15/15 anonim ***** válasza:
Hagyjuk. Szélmalomharc 🤦🏻‍♀️
2021. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!