Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Általában az ételből, mennyi...

Általában az ételből, mennyi idő mulva lesz széklet ?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert időnként 2 naponta kell vécére mennem, néha meg evés után pár óra múlva már szaladnom kell.

Szóval van ilyen, hogy pár ora alatt feldolgozza a szervezet az ételt ?



(azért kérdeztem itt, mert gondoltam itt sokan elég járatosak anyagcsere ügyben)



2021. aug. 19. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emésztés nagyrészt a gyomorban, vékonybélben történik, ez általában néhány óra. A széklet a vastagbélben keletkezik, ahol már csak víz, bizonyos ionok és vitaminok szívódnak fel, ez nagyon változó, hogy mennyi ideig tart (akár napokig is eltarthat).


Ha ebéd után néhány órával vécére mész, normál esetben nem az aznapi ebéd fog kijönni, az legfeljebb hasmenés esetén fordulhat elő.

2021. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 B2man ***** válasza:
6-12 ora, mennyiségtöl fûgg...
2021. aug. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyomor-bél rendszer perisztaltikus mozgása kb. 3 óránként felgyorsul (ezért ajánlják a napi ötszöri étkezést), az étkezés automatikusan mindig kiváltja a fokozott bélmozgásokat. A belekből a megemésztett anyagok felszívódása a bélrendszeres való lassú áthaladás során fokozatosan történik meg és többnyire 24-36 óra telik el a bemenettől a kimenetig. Ezt persze erősen befolyásolja a béltartalom mennyisége, víztartalma és külső körülményeknek a székletürítésre kifejtett hatása is. Pár óra alatt nem dolgozza fel és szívja fel tökéletesen a szervezet a bevitt anyagokat, de különböző körülmények miatt gyorsabb lehet az áthaladás, amikor nem tökéletes a bevitt anyagok feldolgozása. Akut hasmenésnél jól kivehetők pl. a nehezebben megemészthető növényi maradványok, amelyek nem töltöttek megfelelő időt az emésztőrendszerben.
2021. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Nincs "általában"!

A füstölt húsok némelyike akár órákat is gyomrodban időzhet, míg a spenót, a sóska hamar átkerül a belekbe.

Hogyan lehetne a kettőt átlagolni?

.

Az emésztési idő nem a bevitt étel mennyiségétől függ elsősorban, hanem az étet milyenségétől, az alapanyagoktól.

2021. aug. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Gusztustalanul kegyetlen kérdés ez így ebéd előtt!


Amúgy néha egyél mákot, és mérd az időt, mikor jön az output! :D

2021. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam javasolni a kérdezőnek, mint az #5-ös, csak kiwivel vagy kukoricával. :D
2021. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Genetika és étrendfüggő is..


5. a mák nem jó példa.

Alapbpl gyorsítja az emésztést.


( nekem 3-4 naponta van székletem minden praktika mellett, kivéve ha mákot eszem, akkor másnap van)

2021. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!