Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy, hogy mindig...

Miért érzem úgy, hogy mindig éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Már egy éve, hogy egyáltalán nem figyelek az étkezésemre, azelőtt viszont egészségesen találkoztam, figyeltem a mozgásra. De egy éve ismertem meg a barátomat, és azóta valahogy nem tudok teljesen csak magamra koncentrálni.


Lelkileg nagyon kezdek lesüllyedni, és minél hamarabb változtatni akarok, de nem értem nagyon sokszor magam.

A párommal rengeteget veszekedünk, ha nem vagyunk együtt akkor azért kezdek el enni sokat, ha összeveszünk meg azért.

És egyszerűen már nem tudok tükörbe nézni sokszor.

Nem tartom normálisnak, hogy ez van velem. Régebben kezeltek depresszióval, de mára már jobb a helyzetem. Vagyis azt hittem. De mostanában nem érzem magam olyan stabilnak.


18l

70kg 174cm.



2021. aug. 20. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért, amiért sokan mások beleesnek ebbe a függőségbe. Az evés boldoggá tesz, jó érzés, nagyon rövid ideig elnyomhatod vele a fájdalmat. Aztán újra előjönnek, majd megint éhes leszel, hogy jól érezd magad. A szervezet megtanulhat "éhezni", hogy folyamatosan kapjad a dopamint az evéstől. Sajnos ha folyamatosan éhes vagy, sok dopamint kapsz tőle, ezért leszel függő. Mássz ki az ördögi körből, nem jó az, ha az étkezés az egyik fő boldogságforrásod.
2021. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkora drámaként írtad le, hogy azt hittem 150 kg vagy, míg végig nem olvastam. Erre meg látom, hogy teljesen egészséges a súlyod.

Szerintem 2 problémád van. Az egyik, hogy bizonyos szinten testképzavaros vagy, mert 174cm /70kg az nem túlsúly. Én 175cm/73kg vagyok és nem vagyok kövér meg semmi ilyesmi, szóval te sem. Ilyen arányokkal.

Nem mondom hogy ne fogyj egy kicsit ha nem akarsz, mert az egészséges testsúlyba belefér pár kg mínusz, és ha jobban éreznéd magad akkor csináld, én is szeretnék még 8 kgt ledobni. ( Én már régebb óta fogyásban vagyok) De ennyire felnagyítani a dolgot nem kellene. Próbáld reálisabban látni magad. Tudnod kell, hogy amíg orvosi értelemben, a testtömegindexed szerint nem vagy túlsúlyos, addig nem vagy az és kész.

A másik problémád pedig az, hogy egészségtelen a kapcsolatod az ételekkel, érzelmi alapon eszel. Rengeteg ember súlyfeleslege amúgy ezért is alakul ki. Ezzel foglalkozni kell, tudatos táplálkozás és rendszeres mozgás mellett, a pszichológiai részével, hogy mi az oka, mi vezetett ehhez a viselkedésminzához, mert újra és újra elő fog jönni. Úgy meg nem lehet tartósan lefogyni, a nagyobb súlyingadozás 2-3kgnál több pedig már nem tesz jót.

Remélem nem bántásnak vetted amiket írtam, csak segíteni akartam.

2021. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem vettem bántásnak, sajnos így van, lehet testképzavarom van, de nem olyan nagy mértékű, tudom, hogy nem vagyok kövér, csak hízékony vagyok alapból is, és néha amikor el vagyok keseredve miatta, akkor képes vagyok aznap bánatomban még többet enni, vagy ha alapból rossz kedvem van akármi miatt.
2021. aug. 23. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!