Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sétálással nagy súllyal lehet...

Sétálással nagy súllyal lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Eddig szinte semmit nem mozogtam.Itthoni ülő munkám van nagy részt. Lett egy kutyusom. Kb naponta másfél órát sétálok vele összesen. Ill. Az elmúlt pár napban ezen kívül kellett hosszabb távot sétálnom ünnep stb. Nem kevés időről van szó de ez mellékes. A kutya sétáltatás lesz rendszeres napi szinten. Nem eszem hosszabb ideje sokat. Nem én akartam így hanem egyszerűen egy ideje már nem kell annyi kaja. Nem is volt tervbe a fogyás viszont örülnék ha ezek a napi rendszeres séták valamennyit fogyasztanának.

Esetleg aki így fogyott hogy séta simán vagy kutya miatt. Mennyit fogytál és mennyi idő alatt ment le és naponta mennyit sétáltál?



2021. aug. 24. 01:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én postás vagyok, napi több kilométert "sétálok" le, vagy momdjuknugi, kb lekocogom, mégsem fogyok tőle, mert nem eszek mellette kevesebbet.
2021. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

"1-es: ha a napi sétával kalóriadeficitbe kerül valaki, akkor fogyni fog!"


De napi sétával csak akkor lehet kalóriadeficitbe kerülni, ha az étkezés része is rendben van. A kettőt nem lehet egymástól elválasztani.

2021. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%

Komolyan itt egyesek olyan sötétek, mint az éjszaka.


#7 A legnagyobb részt az étkezésen múlik. Ha az nincs rendben, akkor semmit se ért a mozgás. Mozogsz pl. egy órát intenzíven, de utána bezabálod a csülök pörköltet, mellé egy kis bácsival, és máris ott vagy, hogy az egy órás mozgásos semmit se ért, mint amit te is írtál. Több helyen is említik ezt a százalékos arányt, keress utána, nem a kisujjunkból szptuk ki.


#8

Kinek mi a napi séta? Van, akinek 10 perc, nekem 50 perc.

Sőt, én se fogyok a napi sétámmal, pedig gyors tempóban megyek. Azért, hogy kalória defficitbe kerüljön több órát kéne sétálni a napi szinten.

2021. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%
Jav. mellé egy kis csokival...
2021. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan nem értem, hogy most ennyire szarul fogalmaztam, vagy csak Ti vagytok ennyire idióták? :D


Én csak annyit mondtam, hogy mentális szempontból okosabb döntés, ha nem százalékolnánk semmit sem. Ne mondjuk azt, hogy 70%-ban étkezés, 30%-ban edzés, hanem inkább fejezzük ki magunkat úgy, hogy mind az edzés, mind pedig az étkezés ugyan annyira fontos, mert az egyik nem működik a másik nélkül.


De, lehet csak velem van a probléma. :DD

2021. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%

#15

Tévedsz. Az étkezésen jóval több múlik, mint a mozgáson!

2021. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Jó, feladom, menthetetlen vagy. Egyszerűen nem érted meg, hogy mire akarok kilyukadni. :D
2021. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem mindketten menjetek el sétálni, kicsit kiszellőztetni a fejetek. Meg ledobni néhány kilót ;)
2021. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
18-as, a második már megtörtént, -35kg :) De ne térjünk már le ennyire a topicról, ez mind mind felesleges.
2021. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
23%

7


Akinek nagy túlsúlya van az egyrészt nem tud sérülés nélkül edzeni


Másrészt napi 2h edzés az kb 800 kcal égetés.. egy igazàn túlsúlyos ember átlag 4000kcalt is bevisz, de ha csak épp a szükségesnél lesz több a 800 égetéssel is, akkor sem fog fogyni.


Tehát 70% az ètkezés rendbetétele, 30 % a mozgás

De az a 30 baromi sok... ha éppen ez kell ahhoz, hogy éhes ne legyen, és rendesen ehessen, és ne fogyjon el az izomzata sem.

Plusz ne plötty legyen, hanem szép tónusos.



Séta:


Igen, ez kell, de ètkezés aem maradhat, anélkül csak a kondid lesz jobb, fogyni nem fogsz, viszont a mozgással szèpen fogsz fogyni.

2021. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!