Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy folyton csak...

Hogy lehet hogy folyton csak hizom pedig alig eszem?

Figyelt kérdés
Nagyon elhíztam. Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek. Az idei évet kezdtem 90 kgval kb. Nem eszem sokat mert napi 1x nagyon max 2x eszem mert nincs időm rá. De akkor se sokat. Most kedden voltam 111kg de szombatra már 114kg. 22 éves vagyok és 180 cm lány.

2021. aug. 29. 10:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%

8-as, takarodj mar. Erre most semmi szuksege a kerdezonek.

Egyebkent meg csak azert, mert valaki ulomunkat vegez, nem azt jelenti,hogy doglik es zabal egesz nap.

2021. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Napi 5-szöri étkezés a kalóriát elosztva makro tápanyagokra odafigyelve.

Ki kell számolni az alapanyagcsere szükségletedet és abból levonni 2-300 kalóriát és ezt a mennyiséget 5 felé osztani és ez legyen a napi étkezésed.

Mozogni,mozogni,mozodni amennyit csak tudsz.Nem kell edzőterem rögtön hanem ahova csak lehet gylog menj pl vagy menj parkba gyorsgyalogolni és aztán ha már az jól megy utána kocogás is menni fog és aztán jöhet az edzőterem szép óvatosan.A lényeg hogy szép fokozatosan vezesd be az életedbe a mozgást ha nem mozogsz vagy nem tudom mert azt nem írtad hogy mozogsz e valamit?

2021. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

A semmiből nem lesz súlyfelesleg. De simán Lehet anyagcsere problémád, egyéb hormonzavarod, amik rettenetesen meg tudják nehezíteni a fogyást, elősegítik a hízást, és van hogy különlegesebb odafigyelést igényelne a dolog, nem elég ha keveset eszel, ki kellene vizsgálni.

Az sem segít ha rendszertelenül eszel, túl keveset ( ehhez adaptálódik az anyagcsere, nem fog annyi energiát felhasználni)/ vagy ha egyszerre túl sokat eszel mert nem rendszeresen táplálkozol, és kiéhezel.

Napi legalább 3 étkezés, normális alapanyagokból leginkább, és rendszeres mozgás. Ha inzulinrezisztenciád van, ne told túl a szénhidrátdús kajákat ( kenyér, tészta, rizs, egyéb gabonák, krumpli),több zöldséget egyél inkább szénhidrátforrásként. És persze elég, de normális energiabeviteled legyen. Ne koplalj de ne is legyen sok.

Olyan életmódot alakíts ki magadnak amit életed végéig tartani tudsz. Ez magában foglalja az étrendet, és egy általad szerethető, rendszeres mozgást is. Annak semmi értelme, hogy éhezz, koplalj, szenvedj, majd feladd mert nem bírod. Az se baj ha lassan fogysz, nem kell másoknak megfelelni😊 csináld a saját tempódban, a lényeg, hogy tegyél magadért. Tapasztald ki mi jó neked, mivel érzed jól magad, mire hogy reagál a szervezeted, ismerd meg a saját testedet. Mert bizony nem vagyunk egyformák.

Az egyénre szabott êletmódváltás a legjobb és leghatékonyabb! Nekem ez a tapasztalatom.

2021. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki keddtől-szombatig hízik 3kg annak inkább anyagcsere problémája is van.
2021. aug. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Persze hogy lehet.Ki kell vizsgálni és kiderül és aztán személyre szabott étkezés segít és mozgás mert anélkül nem fog sajnos menni a dolog olyan értelemben hogy töttyedt lesz a bőr a fogyástól és striás is ami nem túl esztétikus látvány és önbizalom romboló is.
2021. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Az egészség milliószor fontosabb mint az esztétika.
2021. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%

Igen csak mikor lóg több kg bőr rajta akkor nem tud kényelmesen közlekedni sem ez a probléma mert nagy súlyfeleslegnél ez előfordulhat de ha mozog akkor kevésbé ereszkedik meg a bőr mintha nem mozogna semmit sem.

Igen az egészség a lényeg nyilván de ha nincs önbizalma az sem jó lelkileg az embernek és nem tud úgy örülni a fogyásnak ahogy kellene

2021. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%
Ja és egy nőnek számít az esztétika mert ha tükörbe néz azt szereti látni hogy volt értelme a sok munkának mert ez egy óriási munka és nagyon nehéz tapasztalatom szerint
2021. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyit kell fogyni, hogy bőrfelesleg marad miatta, azt le is lehet operáltarni, tb alapon is. A bőr olyan 30-40 kilós fogyást ha normálisan csinálja az ember, simàn vissza is tud húzódni.

Striái meg a legtöbb embernek vannak, hízás/ fogyás nélkül is. Nincs benne semmi visszataszító. Kevés embernek hibátlan a bőre.

2021. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Mit eszel egy nap? És abból mennyit?


Egyébként én is küzdök, mert nem indul be a fogyás (168/69). És nem csak nagy súlyfeleslegnél ingadozik a súly. Nekem kétnaponta is tud ingadozni 1,5-2 kg-val.

2021. szept. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!