Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Otthon nem érzem magam kövérne...

Otthon nem érzem magam kövérnek, a suliban és kortársaim között viszont igen. Miért van ez?

Figyelt kérdés

180 cm és 71 kg vagyok, szóval magasabb az átlagnál. A családomban én vagyok a legvékonyabb, így otthon mindig dicsernek, milyen csinos és jó alakom van és akkor nem is kételkedem benne. Hozzá kell még tennem, hogy sportolok versenyszerűen, tehát azért izom is van rajtam rendesen.

Viszont a barátaim társaságában csupa vékony, karcsú és alacsonyabb lányok járnak, akiknek kisebb a combja, hasa, feneke, mint az enyém és emiatt kellemetlenül és egy óriás bálnának érzem magam.

Szerintetek mi lenne a jó megoldás: fogynom kellene pár kilót, hogy a magasságomhoz vékonyabb legyek, vagy fogadjam el magam így?

17/L


2021. szept. 12. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj így: ha rajdat kívül senki más ember nem létezne, csak magadnak kéne hogy tetsz, akkor megváltoztatnád magad? Ha az étkezéseddel is minden rendben van, azon kívül hogy sportolsz versenyszerűen, nem kell magadon változtatnod. Nincs veled semmi baj. :)
2021. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Nézd meg tedttömegindex-szel hogy ideális e a súlyod és annak megfelelően döntsd el. Én régen nagy darab voltam de lefogytam azóta is vigyázok a kajával vissza ne szedjem
2021. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez egy ördögi kör, mert mindig lesz karcsúbb, vékonyabb, szebb, okosabb.


Sok srác hiszi azt, hogy ha sz.r a kommunikációja és nincs önbizalma, akkor ha 3 év alatt ha kigyúrja magát mekkora macsó lesz. Lesz egy aránylag szép teste, de ugyanúgy böszme marad a kommunikációhoz és semmi nem változik. Ráadásul elégedett sem lesz, mert akkor majd nem az átlagemberhez, hanem a kondisokhoz fogja magát hasonlítgatni, ott pedig kezdődik ismét a mindig van szebb, izmosabb, karcsúbb, vékonyabb, okosabb stb...


Fogadd el magad. Ha valami nem tetszik és változtatható, azon dolgozz. De ha összességében elégedett vagy, akkor ne foglalkozz ezzel a témával. Ne nézegess BMI indexet meg ne számolgass kalóriát, ezek átlag adatok, nem attól fogod jól érezni magad, hogy a BMI indexed a megfelelő kategóriába esik.

2021. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha elkezdesz egészségesebben enni és edzeni mellette az soha nem rossz. Ha már a kérdést kiírtad, az valószínűleg azért volt, mert nem vagy teljesen elégedett.
2021. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nagyon magas vagy, ez már egy torzító a sok 165 körüli lány között.


Én 170 centisen és 56 kilósan is nagynak éreztem magam, mert a legtöbb barátnőm 160 körül volt, 45 kilóval. Szóval más a mérce.

2021. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!