Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell szemét jelzővel...

Miért kell szemét jelzővel illetni az ételeket? Mondja meg már valaki!

Figyelt kérdés

Olyan sok hozzászólásban olvasom, miért lenne szemét.

Ami nem fogyókúrás, az már szemétnek számít?


2010. aug. 31. 16:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem csak az a szemét ami tele van tartósítóval, E-számokkal, a tápértéke meg nagy nulla. De egy főzelék kenyérrel meg egy csokis muffin még nem szemét. Pedig sokan ilyenekre is azt írják.
2010. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

valószínűleg a másik oldalon meg azt a kérdést teszik fel, hogy miért kell ételnek nevezni a szemetet.


igen, egyetértek veled abban, hogy van vmi sértő ebben a használatban, mert sokszor azt az ételt is így hívják, amit pl. az ember kényszerből eszik meg (mert mondjuk, nincs lehetősége jobbra). DE! Azt sztem nyugodtan lehet, sőt kell is kritizálni, ami már szinte nem is konyhában, hanem egy vegyi laborban készül, ami esetleg meg is betegíthet. Azért azt ne nevezzük ételnek.

2010. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

Nincs fogyókúrás kaja, csak hasznos tápértékekkel rendelkezők a többi pedig szemét :D

Azért nevezik szemétnek, mert a szervezetre káros, nem tudja rendesen felhasználni. Attól még lehet valami finom kaja, hogy nincs tele hasznos tápanyagokkal, csak tudni kell kezelni az alkalmakat és a mennyiséget belőlük...

2010. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
ez a junk food-ból ered. angolul az összes gyorséttermi kajára, illetve nassolnivalókra, kész kajákra mondják. azért "szemét" mert semmi tápláló nincs benne, sőt tele van cukorral tehát rendszeres fogyasztása még hízlal is. ezért írják hogy aki fogyni akar ne ilyen kajákat egyen.
2010. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

17.05 össel egyet értek.:)

Pl a mekis kaja szemét.De a szó szoros értelmében,mivel alapból úgy is készül...ezen kívül még mikor készítik is lehet szemétnek nevezni,mivel szerintm ha valami leesik a koszos padlóra,vagy rohad,akkor azt kidobjuk.Na ők nem ezt teszik,hanem odarakják elénk jópénzért a szart,hogy még csak ne is lakjunk jólvele stb.

De nem csak a meki ilyen...egy példa volt,mielőtt támadnának.:)

2010. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
én nem csak ezen rágok be, nem ide való téma de, már nagyon unom h 50 kg .... írják h kövér vagyok meg h hogy adjak le 2 kg ÁÁÁÁÁÁ és vannak e mellett emberek akik kínok kinját élik át nap mint nap h elérjék a célukat....vagy csak én gondolom rosszul?
2010. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
Mert vannak szemét kaják.. Lehet sírni de vannak.. Dinnyét is minek eszel? 98 %a víz.. Vagy ott a pörkölt , lecsó meg a sok sz@r népi étel. Tartalom semmi bennük..
2010. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem éppen üdítő kifejezés ez olyan időkben, amikor rengeteg ember éhezik. Igaz, én igyekszem kerülni a nagyon durván mű kajákat, bár nem valami spéci tudatos táplálkozásos módszerrel étkezem.

Ettől függetlenül érzelmileg engem is rosszul érint ez a kifejezés. Ki lehetne rá találni valami olyat, ami kifejezi azt, hogy mennyire nem "hasznos", nem tápláló, nem természetes, anélkül, hogy az étel szót ezzel a párral kellene használni.

Nálunk a családban az ételt mindig megbecsültük, bár mióta én élek, nem éheztünk egyetlen napot sem. Nem volt szemétbe dobott kenyér, soha sem dőzsöltünk, ritkán jutott valami extrább dologra, de az mindig egy kicsit ünnepivé is tette az alkalmat, ha volt. Ma sok helyen nincs sok becsülete az ételnek, legyen az bármilyen is, ez a szóhasználat is nekem valahogy ezt tükrözi.


Van valakinek ötlete, mit lehetne helyette mondani?

2010. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Jó, hogy feltetted ezt a kérdést, én nem mertem, de engem is zavar:-D

Utolsó, a pacalpörköltöt semmi pénzért nem enném meg, de nem azért mert szemét/nem szemét, hanem mert személy szerint undorodok tőle.

De a dinnyében mi káros van?

Még csak nem is hízlal, pont mivel 98%-a víz.

Miért esszük?

Mert finom, vazze.... xD

Lecsó... paradicsom, paprika, meg hagyma, esetleg tojás.

Ez mitől szemét?

Nem kötelező bele lecsókolbászt tenni, én sem szeretem....

2010. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%
Bocs utolsó előtti... Valaki gyorsabb volt xD
2010. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!