Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok, és hízok?

Miért hízok, és hízok?

Figyelt kérdés

Hello. Azt veszem észre, hogy csak hízok, és hízok.

Nem értem miért, pedig már lemondtam a vacsoráról is. Alig eszek.

Tegnap ettem egy sajtos stanglit reggelire. Ebéd: egy kis leves, egy adag bolognai tésztával, és egy kakaós csiga. Dálután pedig egy kefir. Ez sok?

Mit kéne tennem? Hogyan fogyózzak?

Rengeteg vizet iszok, egy nap 2 litert, néha már azt érzem, hogy ettől hízok. :-(

Nem értem. Szerintetek mi a baj? Mit tegyek?


2010. szept. 1. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
azért mert a bolognai tésztával,kakaóscsiga,pékáruk,nem éppen fogyókúrás kaják,ne csodálkozz...nem koplalni kell,és keveset enni ahhoz,h fogyj!hanem a bevitt étel MINŐSÉGÉN kell változtatni!tehát egyél sok salátát(köretként mindenhez,vagy magában),gyümölcsöket...és a víztől tuti nem hízol megnyugodhatsz... plusz azért mozogni is ajánlatos minden nap,ha fogyni akarsz
2010. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
mert a génjeidben van a hízás.
2010. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
második...de homár vagy.senki sem a levegőtől hízik,szóval nincs ilyen,h a génjeiben van.-.- a kajája rossz,és max keveset mozog
2010. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Senkinek a génjeiben nincs hízás, ezt a koncentrációs táborok már bebizonyították. Csak a rossz étkezési szokásokat lehet örökölni.


Kedves kérdező, nem ettél sokat, de amit ettél, az vacak volt, csupa szénhidrát. Nemcsak hízni lehet tőle, de megbetegedni is. Miért eszel egy nap sajtos stanglit, makarónik és kakaós csigát egyszerre? Tök fölösleges. Viszont semmi zöldséget, gyümölcsöt nem soroltál fel.

Nyugodj meg, nem a víztől hízol, hanem a sok szartól, amit magadba tömsz.


Reggeli: teljes kiörl. kenyér, 1 szelet, sonka, sajt, többféle zöldség, pl. 1 paradicsom, 1 paprika, ha van, retek, saláta, kb. 4-5 cm uborkadarab. Igen, ez mind egyszerre, ezzel kell jóllakni, nem a kenyérrel, bár kétségtelenül fontos a jó minőségű szénhidrát reggelire is. Ha nem tudod megoldani, akkor marad a fél(!) stangli, de megeszed hozzá a leírtakat is.

Tízórai, uzsonna: natúr (kizárólag natúr) joghurt vagy gyümölcs. Ha a natúr nem megy, akkor belenyomkodsz valódi (fagyasztott is jó) gyümölcsöt a natúr joghurtba, hozzáraksz egy kiskanál mézet, fahéjat.

Ebéd: Leves maradhat, ha nincs tele cukorral (lásd, gyümölcsleves), liszttel (habarás, rántás). Második: tészta ritkán, sült krumpli még ritkábban. Kicsit gyakrabban barna rizs, de leginkább párolt zöldség vagy saláta. Salátára joghurtos öntet (otthon készült, nem bolti, azok hízlalnak és műanyagok), majonéz tilos. Mindez csirkével vagy hallal leginkább.

Vacsora: nem lehet koplalni. Saláta sajttal, 1-2 virslivel, rántottával (kenyér tilos ilyenkor), sonkával, maradék hússal. Ez kevesebb, mint az ebéd.

Mellette sport ezerrel.


Ha úgy érzed, keveset eszel és nem indokolt a hízásod, akkor mindenek előtt egy kivizsgálás, mert ha hormonok (fog.gátló) vagy pajzsmirigy miatt hízol, akkor az életbe' le nem fogysz, ha nem kezelik a bajt.

2010. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

en kb ket eve ettem bolognait, és kb negy eve utoljara kakaos csigat... tobbnyire sovany huson, halon, es zoldsegen, gyumolcson elek.. szerintem nemcsak a mennyiseg, hanem a minoseg is fontos, es hat a bolognai meg a kakaos csiga nem egészen jellemzik az egeszseges etkezest.

a napi 2 l viz nem rengeteg, hanem a minimum, en 3-4 litereket iszok.


fontos a mozgas, de szerintem legalabb olyan fontos, hogy mit eszel. es nem kell "alig enned". pl siman beiktathatsz 1-1 almat, vagy repat, vagy ilyesmit, és egyel batran keveset harom orankent (lehet 3 foetkezesed, es 2 alma kozben, megvan a napi ot, a gyomrod is allandoan dolgozik, kicsit gyorsul az anyagcsered)


nem kell fogyoznod, csak kicsit odafigyelned.

2010. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Én meg rizst eszek mindenhez, tök nehéz volt rászoktatni magam, mert sosem szerettem a rizst, de végülis fogyaszt.
2010. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nem kéne mindig ilyen szarokat ennem, tényleg gyümölcsöt zöldséget kéne ennem.

Egy csomó zöldség van itthon, holnap csinálok is zöldségsalátát.

De ezt nem értem, hogy este 6kg-val többet mutatott a mérleg, mint most. Most a mérleg rossz? Az a nagyon régi mérleg ez, nem digitális.

Voltam orvosnál magas vérnyomással, és fejfájással, aztán tegnap voltam vérvételen, vizeleten, most igy majd kiderül, ha van valami baj, ugye?

2010. szept. 1. 13:21
 8/11 anonim ***** válasza:
este mindig többet mutat.reggel pisilés után kell megmérekezni,az a valódi súlyod.
2010. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6 kiló az tényleg nagyon sok vagy valóban a mérleg rossz vagy valami bajod van. Én nyáron a melegben mindig nagyon felpuffadtam, bucira dagadt a lábam, ilyesmi, de sosem mutatott 4 kilónál többet a mérleg este. Bár elképzelhető. Itt viszont senki sem fog tudni válaszolni arra, hogy miért, mint ahogy arra sem, hogy miért hízol. Ennyi kajától, hiába van kevesebb értékes tápértéke, nem szabadna híznod, mert nagyon kevés. Ha valóban ennyit eszel és nem felejtettél ki semmit (tudom hajlamosak vagyunk rá :)) ), akkor esetleg tényleg menj el dokihoz, ha valóban hízol és nem csak egy kis súlyingadozás.
2010. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szénhidrátdús táplálkozás=tömegnövelő táplálkozás.Te meg csak szénhidrátot eszel.

A bolognaiban lévő fehérje meg igencsak kevés.

Uh nem is értem a kérdést.

2010. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!