Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik rövid idő alatt nagy...

Akik rövid idő alatt nagy súlytól szabadultak meg, leírnák, hogy mivel sikerült nekik, hány kilóról indultak, és mennyire sikerült lefogyniuk?

Figyelt kérdés
Nem várok csodát, nem 2 hét alatt akarok 40 kilót fogyni, de sajnos csak 7 hónapom van, hogy kihozzam magamból a maximumot.
2021. okt. 5. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, szóval nyári alakot akarsz :D Hát nézd, a legtöbb kilót koplalással lehet elérni, de ne legyél olyan hülye, hogy kiéhezteted magad. Minden ember más.

Ha látványos eredményt akarsz elérni, akkor nézd meg, hány kalóriát eszel egy nap, számítsd ki, hogy mennyi az általános anyagcseréd, és szorítsd ez alá az étkezések kalóriatartalmát, amiben lehetőleg kevés szénhidrát legyen + járj el gyakran edzeni (legalább heti 5 nap).

Ha utóbbi nem megoldható, vagy nem szimpatikus, akkor van elég sok jó alkalmazás okostelefonra olyan zsírégető vagy alakformáló gyakorlatokkal, amiket otthon is el tudsz végezni személyre szabottan (pl.: Fitify)

2021. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem nyári alak, felvételi. :D De köszi, már rajta vagyok az ügyön 2 hete, de eddig csak kb 2 kg ment le.
2021. okt. 5. 11:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen jó, heti egy kiló normális. Hét hónap alatt ha nem is negyven, de jó pár kiló lemehet.
2021. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sokat 92 ről 80 kilóra 2 hónap alatt.

Hogy mivel ? Mivel kiírta a mérleg hogy kövér vagyok.


Hogyan ? Normalis étkezés

2021. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
130 kg(itt akadt ki a mérleg, szóval nem tudom mennyi volt a maxom :D)-ról mentem le 80 kg körülre úgy 3 év alatt. Az első 30 úgy egy év volt. Nekem a teljes életmód váltás jött be. Amit meg konzisztenciával és habitusok átírásával értem el. Nekem sokat segített, hogy volt egy terv, amit követtem. Heti hány edzés, mit mikor eszek és hasonlók. Majd amikor minden megszokássá és ujjból kirázássá vált, csak bekattant és okom se volt visszafordulni vagy bármi más csinálni. Sose követtem időszakos diétát, nem koplaltam, nem ettem olyat, amit ma ne ennék meg. Következetesség. Nekem rendkívül fontos volt.
2021. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5, Miket ettél, hogy alakítottad át a szokásaidat? Olyan jó ilyen sikersztorikat olvasni, de mindenki csak általánosságokat puffogtat, hogy életmódváltás meg önuralom, tök jó lenne néha konkrétumokat olvasni :)
2021. okt. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Az életmód váltás függ a... jelenlegi életmódodtól :D Ha változtatni akarsz magadon, akkor igen nagy az esélye annak, hogy a jelenlegi életmódot nem megfelelő és át kell nézned, hogy hol vannak hiányosságok, mik lehetnek a problémák. Éppen ezért egyedi emberenként. Nálam a mozgás hiány, rendszertelen evés volt a probléma. Szóval az első dolgok között az volt, hogy rendszerességet vittem az étrendembe, étkezéseimbe. Tegyük hozzá, hogy az ember fokozatosan műveli ki magát ilyen téren, szóval ma már okosabb vagyok, mint az elején. Beállítam napi öt étkezésre és elkezdtem kalóriát számolni, figyelni arra, hogy a napi kilória miből is jön ki. Ettem 9kor, 11kor, 13 kor, 17kor és 19-20 körül. Óramű pontosan, legyen szó munkahelyen, vagy otthon. Egy ideje már otthonról dolgozok, szóval ez is könnyebb volt. Mondom, ezt mind azért, hogy hozzá szoktassam magam az új dolgokhoz, megtörjem a régi szokásokat és nekem így volt a legegyszerűbb. Nem akartam egész nap az evésen kattogni. Tudtam, hogy mikor mit kell elkészíteni, kivenni a hűtőből stb, bum, automatikusan, csinálni, enni. Az elején hobbiként kezeled, megcsinálod a kutatást (itt letudod az összes agyalást), majd átállsz egy mechanikus végrehajtásra, miközben figyeled a kis tested. Ha visszajelez, akkor vissza a tervező asztalhoz és módosítasz a dolgokon.

Majd a mozgás hiányt orvosoltam. Ismét, heti 4 alkalom súlyzós edzés, ezen felül minden nap minimum 1 óra aktív sportolás, mozgás. Vettem egy kutyát, akivel minden nap 5 KMert sétálok, ezen felül kardio vagy súlyzós edzés. Ismét, arra mentem rá, ha az "óra csörög", akkor bumm, elkezdem. Elindulok edzeni, ráülök a szobabringára, viszem a kutyám... kiszedni a dolgokból az agyalást. Minél többet jár ezeken a dolgokon az agyad, annál könnyebben győzöd meg magad arról, hogy nem kell ez neked. Jön az önsajnálat és extrém mód kontraproduktív leszel. Nálam legalábbis ez volt.

Mindig is lusta voltam, vagyis inkább kényelmes. Így nagy hátrányból indultam, de ez a fajta felosztás segített nálam. Plusz egy idő után az eredmények is motiváltak. Egy idő után pedig annyira a részei lettek az életemnek az egészséges kaják és a mozgás, hogy ma már el se tudom nélkülük képzelni az életem és nem is akarom. Túrázni járok, bringázni és új sportokat próbálni ki.

Nem az volt a célom soha, hogy "most kicsit sanyargatom magam és utána kánaán lesz", mert az sosem fog hosszútávú eredményt szűlni. Jobb minőségűvé kell tenni az életed, azt fogja a tested hosszú távon meghálálni.

2021. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: én is lusta vagyok, és az az elsődleges probléma, hogy a napi 8-9 órás munka, és hétköznapi teendők mellett sajnálok NAPI 1 órát elpocsékolni arra, hogy aktív legyek, ahelyett, hogy ezt az időt szórakozással (olvasás, filmezés, ps, stb.) töltsem. Tudom, hogy ez szar, de egyszerűen fáj, hogy ezeket elvegyem magamtól, amikor a 24 óra rohadt kevés arra, hogy abba minden is beleférjen. És akkor ebből állna a napom, hogy reggel elmegyek dolgozni, délután fáradtan hazaérek, aztán az onnantól a lefekvésig eltelt 4-5 órából még 1 órát legyek aktív, de még férjen bele a főzés, bevásárlás, tisztálkodjak meg nyugodtan, töltsek egy kis időt a családommal, majd mehetek aludni, és ne kapjak agyvérzést attól, hogy minden napom úgy telik, hogy nem jut idő magamra.

Jó, nyilván az 1 óra sportolás is olyan, ami úgymond magamra fordított idő, csak az egy erőltetett rossz dolog, nem szórakozás :D

2021. okt. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát valamit valamiért. Szokták mondani
2021. okt. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező!sikerült lefogyni?
2022. febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!