Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen gyakran méritek a...

Milyen gyakran méritek a súlyotokat?

Figyelt kérdés
Minden reggel ráállok a mérlegre, de már 2 napja csak egyre többet mutat, hiába a napi 1 óra kocogás, meg a diéta. Egyszerűen a kedvem is elveszi az egésztől, minek szenvedjek, ha úgyis kövér maradok?
2021. okt. 7. 19:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
Minden reggel, és hetente és havonta átlagolok. A napi súlyingadozás ne érdekeljen, nézd te is hosszútávon az eredményeket.
2021. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
50%

Én is minden reggel mérem, kb ugyan akkor, már a napi rutin része. Aztán bepötyögöm a Kalóriabázis appba a telón. Simán van, hogy felfelé megy egy picit, de ez ne kedvetlenítsen el - heti, havi szinten csökkenjen.

(Gondolj bele, ha épp ittál előtte akár vizet, fél liter víz fél kilót számít, amíg ki nem pisiled... ésatöbbi.)


Azért szenvedj, mert attól maradsz kövér, ha feladod. Az egy könnyű kifogás már az elején, hogy "dehát nem használ". Adj neki időt, fog.

2021. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%
Én is naponta mérem magam reggelente, és átlagolok. Illetve van egy appom, amiben egy tök jó lefelé menő görbe alakult ki hónapok alatt. Szép ezt látni, mert a napi súlyingadozások engem sem érdekelnek, de az átlagolás mutatja a legpontosabban a valós irányt.
2021. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%
Recovery alatt is heti egyszer mértem magam, most gyógyultan 1,5 havonta, mert felesleges.
2021. okt. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Most nem azért de a 13-masnál mi ez gyenge értékelés? Leírta az igazságot, mi a baj vele??? Ha egy normális szakemberrel beszéltek mindenki elmondja, hogy a legoptimálisabb ha napi szinten méritek lehetőleg reggel mosdó használat után és az előző hetivel összevetitek.


Mert a napi súlyingadozás elég nagy lehet. Függ a sóbeviteltől és a szénhidrát beviteltől is(többek között). Mert ezek vizet kötnek meg. Függ attól, hogy mennyit ittál, mennyit ettél, ugyanis a gyomrodban lévő ételnek / italnak is van tömege.


Viszont aki fogyni akar az normális esetben nem simán testsúlyt akar veszíteni és kész, hanem zsírt akar leadni. A testzsír meg lassan megy le, 500 kcal-ás deficitnél kb heti fél kiló. Ez napi szinten kevesebb mint 100 gramm. Most ha az ember csak megiszik mérés előtt egy pohár vizet az már nagyobb tömegnövekedést eredményez mint amennyit egy nap alatt reálisan fogyhatott...

2021. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!