Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nehézkes a fogyás számomra,...

Nehézkes a fogyás számomra, érdemes lenne egy bizonyos étrendkiegészítőt szedni? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Részletesen leírom, hogy biztos segítséget kaphassak.


Az a helyzet, hogy régóta vagyok elhízva.

Időnként próbáltam fogyni, de sose volt áttörő sikerem.

Volt, hogy mozogtam huzamosabb ideig, bár nagyon lefárasztott, keveset ettem, de semmit nem ért.

Hanyagoltam évekig, megint többet ettem.

Pár éve az időszakos böjt segített sokat fogyni, de nem tudtam tartani, mert valahol rosszul éreztem magam tőle egy idő után. Szépen leadtam 15 kilót, ami most vissza is jött normális étkezés mellett.

Abban se vagyok biztos, hogy normális az étkezésem.

175 centi mellé 130 kiló vagyok, ami eléggé sok.

elkezdtem újra dolgozni, munka alatt sokat mozgok, majd sokat alszok (ez utóbbi is lényeges a fogyásban úgy tudom)

Az étkezésemről azt hittem, hogy normális, mert 2000 kalória között mozog.

Átlagban úgy néztek ki a kajálásaim, hogy 3 zsömle, csomag sonka, szalámi, sajt, sima ebéd. felváltva ilyeneket ettem.

Gyümölcsök és zöldségek mindig is híján voltak a táplálkozási szokásaimnak (mingy kiderül, hogy ez miért lehet probléma)

mondhatni szénhidrátok és zsírból állt főleg a táplálkozásom (ez megnehezíti a fogyást)

De azt nem gondoltam, hogy amint elkezdek mozogni feljön rám vagy 10 kiló (gondolom alap-izom lehetett, mert nem volt rajtam rendesen)


tehát lényegében rengetegszer nekiestem már a fogyókúrának, de valahogy sose voltam kitartó, mert nem láttam eredményeket hetek után se, sőt, még híztam is.


mikor még suliba jártam jártam vizsgálatokra, ahol vérvételen keresztül kimutatták, hogy kicsit alulműködik a pajzsmirigyem.

Akkor nem foglalkoztam vele, mert gondoltam, hogy "hm hát majd helyrejön"


De ha logikusan átgondoljuk, az alvási ciklusaim normálatlanok voltak, hangulatingadozásaim is voltak akkoriban, véletlenszerű rosszullétek, depresszió, hirtelen felvizesedés (most is szokott lenni, hogy felpuffadok), stb...


Elképzelhető, hogy a pajzsmirigyem alulműködik, de orvosi beavatkozást mégse igényel, csak jódforrásra van szükségem.

Néztem a BiotechUSA-n ehhez táplálékkiegészítőt, ami tartalmaz Jódot. (ha tudtok javasolni erre a célra valami étrendkiegészítőt, akkor szívesen várom, mert szerintem szükségem lenne rá, mert nem tudom bevinni egyszerűen a számomra szükséges mennyiséget kajákból, hogy helyrejöjjön).

Mit gondoltok arról, ha nekivágok újra az egészségesebb táplálkozásnak és mozgásnak, de kiegészítem valami táplálékkiegészítővel, ami normalizálja a pajzsmirigyem?

Úgy érzem, hogy ez a legfőbb probléma, ugyanis érezni is szoktam, hogy lefáradok egyes kajáktól, meg néha szorít is enyhén ott a nyakamnál.

Azt is érzem, hogy működik a szervem ugyan, de szükség van kiegészítőre, hogy megfelelően működjön. Emellett ugye rendszerezett alvásra, egészséges kajákra és mozgásra.

Hormonzavarhoz kapcsolódóan amúgy testileg se vagyok olyan egyenletes, mint kéne legyek.


Mit gondoltok az egészről?



2021. okt. 21. 15:54
 1/10 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy a mostani táplálkozásom (diéta) úgy néz ki, hogy többször eszek keveset és átlagban salátákat, kevés sonkákat, de kenyér/zsömleféléket/tésztákat kihagyom, vagy nagyon ritkán eszek. (már csináltam ezt is egyszer, de önmagában nem hozott eredményt. mindig reménykedek, hogy na majd most...)
2021. okt. 21. 16:05
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem mézel kivizsgálásra?
2021. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Rá kéne feküdni komolyan a kalóriaszámolásra. Eleinte mindent grammra kimérni, és szigorúan betartani a keretet, ha pedig túlléped, elmenni gy jó hosszú sétára.

Én amikor elkezdtem számolni, döbbentem rá, hogy mennyire számít egy falat sajt, pár szem mogyoró, vagy egy korty üdítő. Több száz kalória, és hopp, rajtad van egy kiló.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne a táplálékkiegészítőktől várj eredményt. Én maximum a krómot tudom ajánlani, mert az csökkenti némileg az étvágyat, de önuralom nélkül az se sokat ér.

2021. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a pajzsmirigyre orvostól kérj gyógyszert szerintem. Előző voltam. Sok sikert!
2021. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első az az orvos lenne. Mármint, ezt te állapítottad meg magadtól, hogy csak egy kis pajzsmirigy alulműködés, de orvosi beavatkozást nem igényel? Mert na, ha ezt te állapítottad így meg, hogy szerinted nem kell ide orvos, akkor szerintem előbb orvoshoz menj, hogy ő mit mond.
2021. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ha végigolvastátok a szöveget ott van, hogy már egyszer kimutatták. meg amúgy a tünetek színtisztán ugyanazok. emellett logikus is, mert más nem lehet.
2021. okt. 21. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Végigolvastuk, te meg nem értelmezted a válaszokat. El kellene menni kivizsgálásra, így nem lehet fogyni, lehet, hogy gyógyszert kellene szedned.
2021. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Először egy orvost keress fel vele.
2021. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

ha a pajzsmirigyed alulműködik, teljesen máshogy és sokkal szigorúbban kell hozzáállni. nem csak az adag és a sport, hanem az ételek minősége, só és legfontosabb: a szénhidráttartalma. egy ditetikussal kéne megbeszélni, hogy melyik étkezésre mennyi szénhidrátot kell megenni és egy nap maximum mennyit szabad. a pajzsmirigy alulműködés tényleg egy óriási fogyási nehezítőtényező, ezért főleg a sok kudarcélménnyel, muszáj lenne szakembert keresni


és nem, csodaszerek és fogyasztó gyógyszerek nincsenek, az nem fog segíteni


a pajzsmirigyednek meg nem táplálékkiegészítő kell, hanem a gyógyszer, amit orvos állít be. keress egy másikat is, kivizsgál és pontosan meg tudja modnani, mennyi kell

2021. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Duciforradalom nevű csoportot ajánlom FBon. Az a lány is hasonló helyzetből indult, csak 170 kgról, és 100+t fogyott.
2021. okt. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!