Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hajhullás előfordult nálad...

Hajhullás előfordult nálad fogyókúra után? Mit érdemes szedni rá?

Figyelt kérdés

máj. 24. 06:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Elég nagy eséllyel egysíkúan eszel és emiatt van valami vitamin vagy ásványi anyag hiányod. Azt kell kideríteni hogy mi
máj. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Azért van, mert nem "fogyókúrázni" kell, hanem életed végéig normális, egészséges étrendet fenntartani.
máj. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Valamit nagyon rosszul csinálsz akkor. Rendes kiegyensúlyozott "fogyókúra" mellett nem történik ilyen. Ne bogyót keress rá, hanem egyél jól. Azért persze ha szedsz valami multivitamint az jól jöhet, de önmagában nem megoldás.
máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
A hajad hullásának valószínűleg nem a táplálkozásodhoz van köze, ha pedig igen, akkor valamit tényleg elképesztő rosszul csinálsz táplálkozás terén, és fordulj szakemberhez.
máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Akkor az valószínűleg nem fogyókúra volt, hanem koplalás.
máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Kb. 45-50 kilót fogytam, sosem hullott a hajam. Egy kicsit sem.
máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Egy hosszabb távú kalóriadeficit igenis eredményezhet minimális hajhullást. Én három hónapig diétáztam (sok válaszolót megcáfolva egészségesen, magas fehérjebevitellel) és a végére észrevettem, hogy jobban hullott a hajam mint előtte.

Azt tényleg nem részletezted, hogy pontosan mennyit fogytál és mennyi idő alatt+ mennyire is hullik a hajad, így nehéz tanácsot adni, de nem minden esetben jelenti a világvégét.

Én a diétám után egy DMben kapható multivitamint szedtem, mellette folytattam az egészséges étkezést és pár hónap után olyan volt a hajam mint előtte.

máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor hullott amikor koplaltam. Azóta megtanultam normálisan enni, lefogytam, súlyt tartok, a hajam rendben van.
máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Olyasmiről van szó, mint amit 7-es ír, hogy jobban hullik, mint előtte. Kb. három hónap, 9 kg, alkalmazás által számolt kalóriakeret, azon belül mindent ettem. De a megszokott zabálásnak kb. a felét, mégsem volt koplalás, hanem mértékletesség. Ennek ellenére lehet, hogy hiányt okozott a szervezetben a lecsökkentett adag?
máj. 24. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

7-es vagyok, és hiába lettem lepontozva, attól még igaz amit leírtam.

Igen kérdező, okozhat egyfajta hiányt, hisz a kalóriadeficit azt jelenti, hogy nem viszel be annyi tápanyagot, mint amire a szervezetednek szüksége lenne, ezért használja a szervezeted azt amit raktározol.

Egyébként egy ilyen hosszú kalóriadeficit után ajánlott is tartani egy "szünetet" amikor súlymegtartasz, hogy feltöltődj lelkileg és testileg. Kemény munkát tehettél az elmúlt három hónapba, úgyhogy fontold meg, főleg ha más tüneteket is észreveszel magadon :)

Persze az egészséges étkezésre mindig figyelj oda elég rosttal és zöldséggel

máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!