Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyástól késhet a menstruációm?

Timido kérdése:

Fogyástól késhet a menstruációm?

Figyelt kérdés

Nekem mindig is 18-19 nap volt két menzesz között.

mióta sportolok, egészségesen eszek

pl párolt cukkini, vagy párolt patiszon, turmixok, semmi pörkölt, semmi kenyér. mindenből teljes kiőrlésű.. stb..

nah mindig tolódott ki a havim. előző hónapban 22 nap volt közte

most ma tartok a 25. napon, és még mindig semmi.

ráadásul régen iszonyat görcsölős voltam, a mellem is feszült stb... most meg sem érzem. nem is fáj a mellem, nem is görcsölök. csak úgy megjön.

van okom aggódni?

most fejeztem be a fogyást. 78 ról 56 ra fogytam, 2 év alatt.

hetente csak egy kilót fogytam. tehát nem mondanám drasztikusnak. ettem főtt kaját is. rengeteg fehérjét, zöldséget.. stb..

van okom aggódni?


17/L


2010. szept. 2. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
nem késik, nyuszika, csak kezd beállni a normál időpontra kb 28 nap a két menzesz közt a "normális"...ha figyeltél volna bioszórán, akkor tudnád...de ha koplalsz vagy a kórósan sovány vagy ill. erősen túlsúlyos, akkor lehet probléma a menzesszel is...
2010. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

képzeld el " nyuszika " hogy többet tudok az emberi testről mint te, ugyanis emelt bioszon vagyok. és azt is tudom, hogy nem minden embernek pontosan 28 nap, ugyanis a családban, még másnak is 19-20 nap van közte ( és idősebb nálam jóval )

és nekem első menzeszemtől kezdve ennyi van közte.....

és nem tudom, hogy milyen hosszútávú a memóriád, ( lehet mire rákkattintottál a komment írására már elfelejtetted ) de odaírtam, hogy egészségesen eszem, sok zöldséggel fehérjével, és hetente nem fogyok egy kilónál többet....

2010. szept. 2. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincsen. Én egy hónapig fogyóztam (a napokban hagytam abba) és bár nekem megjött a menstruációm, de csak egy napig tartott és barnás színe volt. Felkerestem emailben több nőgyógyászt és ők mondták, hogy fogyókúra alatt előfordulhat barnázás illetve az is, hogy teljesen kimarad. Ők mondták, hogy amint újra normálisan fogunk táplálkozni a menstruáció vissza fog állni. Jelenleg én most aggódok, mert bár azóta én is abbahagytam a fogyókúrát és normálisan eszek (vagyis tartom a súlyom), de félek h mi lesz HA megint nem jön meg. Az egyik orvos azt mondta, hogy az esetek többségében 2-3 hónapon belül normalizálódnia kell a helyzetnek. HA NEM, csak ezt követően érdemes orvoshoz menni, már ha nincs egyéb panaszod persze. Egyébként fiatal vagy még nagyon, ilyen korban előfordulhat hogy csak simán kimarad, nem feltétlen a fogyókúra miatt. Várj vele még egy kicsit, ha a következő sem jön meg, én csak akkor mennék orvoshoz.
2010. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!