Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik életmódot váltottak,...

Akik életmódot váltottak, hogyan élitek meg, hogy a családotok, barátaitok "hagyományosan" étkeznek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja váltottam életmódot, odafigyelek, számolom, mit eszek stb. Néha nehéz a családi és baráti eseményeken (tudjátok, ott az egyél még, miért nem eszel, kóstold meg azt is, szokott menni). Mostanában kb minden héten családi eseményre vagyok hivatalos, sok ilyenkor a szülinapos. Szerencsére mindig van olyan kaja, amiket én is ehetek (értsd nincs egy szeletben rengeteg kalória), viszont kicsit rossz érzés, hogy a többiek tonnaszámra tolják be a rántott húst, a zserbót, a pitét, a piskóta tekercset, ropit, perecet, pogácsát, cukros üdítőt, míg én ezeket vagy nem eszem, vagy csak 1-2 szeletet, ami belefér a keretembe. Egyébként elvagyok, de amikor mellettem eszik az ilyet, érzem az illatot, látom milyen jóízűen eszik meg a habos-babos tortát, rendesen csorog ám a nyálam. :D


Ti ezt hogyan élitek meg? Mit tesztek ilyenkor?



2021. okt. 30. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Csak az gyengül el, aki gyenge.

Fogytam már 40 kilót. Ha én egyszer azt mondom, hogy nincs kivétel, akkor nincs. Iszonyat akaratos vagyok, teljesen kizárom és nem érdekel, más mit eszik.


F/29

2021. okt. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem számolok soha semmit, az egyensúlyra törekszem. Alapból ritkán van ilyen alkalom, de olyankor ugyanúgy betolom jóízűen a habos tortát, mint bárki más, a mértéktelenségre viszont már nem is vágyom, egyszerűen tudom, hogy nem esne jól. Amit megkívánok, azt megkóstolom természetesen, a többit pedig visszautasítom. Mivel nem érzem megvonásnak, így nem is csorog a nyálam, hogy mit esznek a többiek. De akkor sem történik az égvilágon semmi, ha egy-egy ilyen alkalomkor lazábbra fogod a gyeplőt.
2021. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen nem kívánom. Nem mondom, hogy ez-az néha ne esne jól, de többségében a "nehéz" ételeket nem kívánom úgy, mint régen, főleg, ha belegondolok, hogy utána órákig használhatatlan lennék miatta.
2021. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészségükre! Mindenki azt eszik, és annyit, amennyit jónak ítél. Ha te magokat eszel meg salátát, az a te dolgod. Ha a másik pizzát az meg az övé.
2021. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor eszem azt, amit megkívánok. Volt már olyan hogy töltött káposzta volt a menü, viszont annyira nem kívántam, hogy inkább ettem azt amit én vittem. Azonban ha épp olyan étel van amit megkívánok akkor nem fogok nemet mondani. Én kb. 2 hetente veszek részt ilyen evős eseményeken, ennyi pont belefér
2021. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ritkán megyek ilyen összejövetelekre, de akkor is próbálok vigyázni. Mármint ilyenkor nem szoktam annyira a kalóriákat számolni, de ha például tudom, hogy egy adott kajában rengeteg kalória van, akkor megpróbálok nem enni abból/nagyon minimálisan. De amúgy az életmódváltásom előtt, az ilyen összejöveteleken mindig ettem, amennyi belém fért. Tök jó volt, meg minden, de utána órákig hányingerem volt a túlevéstől. Szóval érted, értelme nem volt. És most az ilyen összejöveteleknél próbálok arra gondolni, hogyha zabálnék annyit, amennyit akarnék, annak mi értelme lenne? Nem kell annyi kaja ahhoz, hogy elvegye az éhségem. Sőt, utána órákig tele leszek, rosszul fogom magam érezni. Akkor mi értelme? Egyek fölöslegesen, hogy aztán még rosszul is érezzem magam? Szóval logikusan gondolva sem éri meg, mert na, ha nem vagyok éhes, nem kellene ennem tovább.


De amúgy mindenből eszek egy kicsit, mindent megkóstolok, de halálra zabálni magamat nincs értelme. Az életmódváltásom előtt sokszor ettem unalomból, vagy akkor is ettem még, mikor már nem voltam éhes, szóval nálam ez a túlevés mindig is egy probléma volt. Meg arra is próbálok gondolni, hogy most ha eszek úgy, ahogy kedvem van, annyit, amennyit akarok, amennyit kívánok, akkor a végén mi lesz? Elégedett leszek, mert ettem finomakat, de a túlevés miatt rosszul leszek órákig, illetve ha ezek az összejövetelek gyakoriak, akkor a végén hízás lesz a vége, amiatt meg szomorú leszek, illetve krónikus betegségem is van, aminél nyilván jó, ha az ember egészséges testsúlyban van és minden tőle telhetőt megtesz az egészsége szempontjából. Viszont ha nem eszem túl magam, akkor nem lesz lelkiismeretfurdalásom, hogy fölöslegesen telezabáltam magam, illetve ha gyakoriak ezek az összejövetelek, akkor sem fog ez hízáshoz vezetni, és összességében a végén elégedettebb leszek magammal, mint ha folyton csak kedvem szerint ennék.

2021. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akaraterő. Tudom, hogy hízékony vagyok, tudom hogy számolok és arra gondolok, hogy mekkora voltam amikor nem véletlenül életmódot váltottam.


Gyengébb pillanataimban pedig ilyenkor több zöldséget eszem és mondjuk ha esti grillpartira megyek, későn reggelizek, valami lightosat (értd: kevesebb kcal mint aimt reggelizni szoktam), ebédre ugyanez és úgymond egy étkezést, ami az átlagos vacsinál több kalória meghagyok az összejövetelre. Ott pedig ha nem is rétesek és krémesek, de egy jó kis grillhúst egy szelet valamilyen süteményt megeszek. Próbálom minél tovább kihúzni és csak 2-3 óra után amikor már nagyon extrán kí@ánom, akkor megenni. De tudom, hogy befér a keretembe

2021. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Annyira megszoktam már, hogy nem eszek nasit, sütit, meg egészséges kajákat, hogy nagyon ritkán kívánom. Már sok minden ízre sem olyan, mint régebben, így ha például eszek egy ilyet, csalódás ér, és jó időre elmegy a kedvem tőle. Gyakran, mivel tisztában vagyok a károsságával és a zero tápanyag értékével, pl egy sütinek, már azért sem kívánom meg.

Ha mégis eszek egy sima cukros sütit, mert mondjuk szülinapost ünneplünk, akkor csak egy nagyon vékony torta szeletet vagy fél szeletet eszek tiszteletből (ha nem gondolnak rám külön), és olyankor csak leves a vacsi.

Meg amióta figyelek arra, hogy mikor, mit, és mennyit eszek, látom a különbséget, hogy mennyit nassoltam, és ez eléggé elborzaszt, így nem is értem minek ennyi sütit enni pl. egy családi eseményen.

A saját háztartásomban pedig egészségesen főzök, ritkán készül olyan étel, amihez külön, vagy extrát kéne magamnak főzni, így nem érzem kirekesztve magam.

2021. okt. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fejben eldontottem, hogy igy etkezek, nem engedek belole.

4 honap alatt megszoktam, latom az eredmenyt, miert rontanam el?

2021. okt. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem fejben elkellett engednem azt az érzést, hogy a kaja örömforrás. Amíg úgy tekintettem rá, addig sóvárogtam. Most már fél éve csak táplálék, csak számokat látok a kaják helyén. És egy csomó mindenre rájöttem, hogy nem is olyan finom, hogy megérje. Ezzel párhuzamosan rájöttem, hogy mennyire finom tud lenni egy feiss saláta mozzarellával, pici olivaolajjal, bazsalikommal paradicsommal.
2021. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!