Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10:00-kor akarok tízóraizni...

Rekucika1994 kérdése:

10:00-kor akarok tízóraizni mert fogyózom mivel súlyfelesleg van rajtam és detki vitál teljes körlésű cukor nélküli, édesítő szeres kekszet ehet-e tízóraira? Kalóriatáblázatba néztem 100 grammra hogy 59,6 gramm benne a szénhidrát, a cukor pedig 1,9g

Figyelt kérdés
2021. okt. 31. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ehetsz, de még jobb, ha eszel mellé valami húsfélét pl, vagy zsíadékot.

pl sonkát, zöldséget.

az szuper hogy alig benne a cukor, meg nagy a rosttartalma, mert az jobban eltelít. de magában ez kb csak szénhidrát, tehát hamar éhes leszel tőle. és a helyedben nem ennék emg 100 grammot, hanem mondjuk 50-60 grammot s 2-3 szelet sonkát, vagy egy kis cottage cheeset, vagy 50 gramm túrót és egy almát stb. kis étkezésnek (tízórai/uzsi) tökéletes

sokkal finomabb, sokkal jobban jóllaksz és változatosabb is.

és habár fontos figyelni, hogy ne együnk sok szénhidrtáot, de a fogyás a kalórián múlik. és az 56 szénhidrát egy étkezésre sok is. főételre pl ideális lehet, de uzsonnára inkább kiegészíteném a helyedben valamivel

2021. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ehetsz, ha kalóriadeficitben vagy. Ne a szénhidrátot számold (mármint ha cukorbeteg vagy, akkor nyilván számold), hanem a kalóriát. A kalória számít fogyásnál, nem a szénhidrát. Kezdj el kalóriát számolni, és legyél kalóriadeficitben.
2021. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

szerintem nagyon nem jó, főleg ha 100 grammot akarsz belőle megenni. a rosttartalma oké, kb 360 kalória lehet benne, ami inkább ebéd vagy vacsora mint tízórai. egyél meg 2-3 darab kekszet és mellé valami fehérjeforrást vagy zsírforrást. pl mogyoróvaj. és akkor benne vagy a 200 kalóriában ami tízóraira ideális lesz


próbáld meg mindig úgy összeállítani a tányérod/étkezésed, ahogy így van. zöldség, fele-fele szénhidrát és fehéjre és kicsi zsír (pl ami a túróban van vagy a sonkában)


[link]

2021. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
#2-es vagyok. Nyilván nem a legjobb ötlet 100 gramm kekszet megenni tízóraira. Csak na, az előző válaszomnál másra fókuszáltam. De na, tényleg jobb lenne valami mást egészség szempontjából. Igazából bármit, de ne 100 gramm kekszet. Akár valami gyümölcsöt, vagy akár zabkását, vagy akár csinálhatsz magadnak fagyasztott gyümölcsből és natúr joghurtból házi gyümölcsös joghurtot... de na, 100 gramm kekszet egyszerre megenni... az nagyon kalóriapazarló. Inkább csak egyél meg pár darab kekszet, és egyél mást mellé.
2021. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

szerintem is kalóriapazarló. én mióta egészségesen eszem, nem is szoktam tízóraizni, mert éhes se vagyok. reggeli, ebéd, uzsonna és vacsi. kérdező, ha csak azért tízóraiznál mert szoktál vagy mert azt hiszed, hogy kell, akkor gondol át. akkor egyél, ha éhes vgay. a tesetd fog jelezni


egyébként 100 gramm kekszben annyi kalória van, mint nekem egy főételemben. szóval igen, inkább 2-3 szelet keksz és még valami más és az egy tízórai. főleg ha annyi a cél, hogy ebédig ne legyél éhes

2021. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát anyám, ennyi buta kérdést ide hányni sorozatban...
2021. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdező nem azt írta, higy 100 g-ot akar belőle enni, csak leírta 100 g kalória tartalmát, ahogy rendszerint megadják🤷‍♀️


Igen, lehet enni, sőt, kell is a jó szénhidrát. Délután 3 után viszont szénhidrátot már csak nyers/sült zöldség formájában fogyassz. Tehát, ha pár darab tk. kekszet megeszel, és belefér a napi kaloriádba, akkor nyugodtan egyed. Viszont én inkább egy kevés gyümölcsöt ennék tízóraira és uzsonnára a kekszet.

Nálam a tízórai (100 kcal gyümölcs) és az uzsonna (1-2 gullon keksz+kávé 100-150 kcal), előbbi, mert későn (8-9h) reggelizek és jóllakok, utóbbi mert délután még rohangálok a gyerekért (gyerekkel), lemozgom :)

2021. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!