Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kell fogyni?

Hogy kell fogyni?

Figyelt kérdés
Suliba járok, szendvicseken élek. Szálkás szeretnék lenni. De hasamon, combomon van zsír.
2021. dec. 12. 23:06
 1/4 molnarmarcell21 ***** válasza:
85%

Annyi szendvicset egyél, amennyire szükséged van. Számold ki kalóriaszámlálóval.


A szálkásításhoz viszont sportolni kell.

2021. dec. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Musztafa Kebab ***** válasza:
100%

1.Egyél kevesebbet!

2.Egyél több fehérjét!

3.Végezz erősítő edzést heti 3-szor!

4.Erősítés után kardiózz!

2021. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Suli alatt úgy fogytam, hogy reggel nem ettem otthon hanem első sgünetben vagy első óra előtt suliban. A csomagolt szendvicset plusz zöldséget, általában paprikát a szendvicsre szalámis és kbászos helyett sonkásat vittem, vagy light sajtosat vagy toháskrémeset. Elhagytam a vajat és light sajtkremmel vagy cottage cheesezel csináltam.

Ebédre menzát ettem, azt megettem, általában 2-3 körül. Utána a szendvicset akkor ettem meg, ha ténylsg nagyon éhes voltam, hiába láttam a többieket uszonnázni. Ilyen ritkán volt.

Utána otthon vacsoráztam rendesen.

Zöldség, rendes szßnhidrát (pl tortilla, bulgur, rizs, köles stb) és valami sovány feherje (shárnyas karaj hal turo tojás) - ideálisan minden étkezés így kébe kinézzen.


Amúgy a kenyeret csereld teljes kiőrlésűre. És néha tk tortillára, abba több hús fér, kevesebb szénhidráttal(kenyér)


És ha csak a szendvica az opcio akkor vékony szelet teljes kiresu pekaru, arra pl cottage cheese vagy light sat és fott tojas vagy sonja. Ezek sovanyak, feherjedusak. Es vigyel melle dobozban zoldsegef.



Amugy szendvics helyett suthetsz pl zabos muffint vagy cukromentes turos sutit h valtizatos legyen.



Amugy a fogyas alapja hogy kevesebbet eszik az ember mint amit elhasznal. Szoval elso korbsn az egy nap megevett dolgok mennyiseget kene picit ll wgyharmaddal csokkentsni

2021. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahoz, hogy fogyj a szerevzetedbe kevesebb kalóriát kell bejuttass, mint amennyit elhasználsz. Nagykn ritka esetekben ettől eltérő mechanizmus is lehet, de azt most ne vegyük figyelembe.

Kalóriát a szerevzetedbe étellel és rosszabb esetben itallal tudsz bevinni. Négy fő anyagot különítünk el, amiben van kalória (fehérje, szénhidrát, zsír és alkohol). 1 gramm fehérje az nagyjából 4 kalória (pontosabban kilokalória, de nevezzük csak kalóriának), a szénhidrátnak grammjában szintén kb. 4 kalória, 1 gramm zsír az 9 és 1 gramm alkohol az 7.

Egy átlagos embernek napi 2000 kalóriára van szüksége (magasságtól, nemtől, kortól, aktivitástól stb. függ, de 2000 az átlag). Ezt a 2000 kalóriát az előbb felsorolt 4 anyagból kell bevigye. Tehát legyen mondjuk 100 gramm fehérje, ami 400 kalória, 50 gramm zsír, ami 450 kalória és 287.5 gramm szénhidrát, ami 1150 kalória. Minden étleben vannak ilyen anyagok (fehérje, szénhidrát, zsír) különböző arányban. Ha beírod az adataidat egy online kalkulátorba, akkor megkapod a kalóriaszükségketed (az átlag 2000, de neked valószínűleg nem pont ennyi), bizonyos appok (pl. Kalóriabázis, vagy MyFitnessPal) írják a makrók (fehérje, zsír, szénhidrát) megfelelő arányát is számodra.

Na most, azt az energiát (kalória), amit bevittél a táplálkozással, azt el is égeted, jó esetben. A szervezeted magától használ energiát a puszta létfenntartásodhoz (szív és tüdő müködtetése stb.), emellett kalóriát égetsz a járkálással, vagy sporttal is. Ha többet égetsz el ezekkel, mint amit bevittél ételből, akkor fogyni fogsz.


Ezek voltak a fogyás alapjai, de nem csak az a fontos. Hiába kezdessz bele egy szigorú diétába napi 500 kalóriával, egy az, hogy nem fogod bírni, hamar feladod és visszaszeded a dupláját, kettő, hogy tönkreteszed vele saját magad. Ne menj 1400 kalória alá naponta és azt egészséges, változatos ételekből vidd be. Kifejezetten érdemes nagy hangsúlyt fektetni az étrendben a különféle gyümölcsökre és zöldségekre, hisz ezek kell, hogy az alapját képezzék az étrendednek a teljes kiörlésű gabonákkal együtt. Emellett érdemes kerülni a zsíros és, vagy sült húsokat, ételeket, a chipset, a cukros üdítőket, édességeket, egyszerű szénhidrátokat (cukor, fehér kenyér, fehér rizs stb.), nem kell őket teljesen kiiktatni, de minimalizálni a mennyiségüket azt igen.


A lényeg az, hogy egyél egészséges ételekből pont megfelelő mennyiséget (ne túl keveset, de ne is túl sokat) és emellett kezdj el valamit sportolni. Ha túl nagy a felesleg, akkor valami izületkímélő sporttal érdemes kezdeni, például úszás.

2021. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!