Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vigyek be megfelelő...

Hogyan vigyek be megfelelő mennyiségű fehérjét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ti, hogy viszitek be az edzés mellé ajánlott 90-120g fehérjét? Számomra roppant megterhelő, főleg, hogy nem csak csirkemellet szeretnék enni.

Esetleg tudnátok magas fehérje tartalmú, változatos ételeket/étrendelet mondani? A porokkal/szeletekkel nem vagyok túl jóba (nem bírja a gyomrom) szóval ha lehet hanyagolnám.


20/L, 155/44



2022. jan. 3. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Magamnak sutom a teljes kiorlesu kenyeret, harmadat a lisgtnek kivaltom buzadikerrel es igy azzal is viszek be

Amugy tojás, tojásfeherje (ha sargajat nincs mibe elhasznalni akkor pl aldiban lehet kapni tejes doboz szeru cosmagolasban csak feherjet)

Nagas hustartalmu sonkak

Pulykamell, csirkeckmb, tarja, 7 szazalekos sertes daralt hus, lazac, tilapia, pangasius, garnéla, skyr joghurt, rengetwg zsirzsegeny turo (zabks turos sutik, turobol keszult amerikai palacsinta),

Es rizs helyett atszoktam bulgurra, kolesre, quinkara amit jobban is szeretek es onmagaban nsm sokkal tobb, par grammal naponta amennyi feherjet ppl a szenhidratokkal beviszek de sok kicsi sokra megy

A tofu jut meg eszembe. Csicseriborso, babfelek, lencse nekem annyira sajnos nem mert alacsony lanykent olyan kicsi a kaloriakeretsm hogy ezekbol nem tudnek eleget enni a szukseges feherjemennyiseghez

Az egyik kedvencem a lasagne. Sok paradixaomszosz, bechamel martast total kihagyom, durum teszta es mindez 7 szazalekos daralt husbol


Ami meg ezsembe jut reggeligelekhez a humusz a cottage cheese, a light sajtkrémek


Igazából sajnos a 2.5 éves tapasztalatkm, hogy a drága, uncsi és sok idő közül minimum kettő mindig van


En 2.5 ev eletmodvaltas es a csirkere valo raunas utan dontottsm a porok mellett. Foleg belesutom dolgokba, a siker mellett epp 100 szazalekos borosfeherjevel es 100 szazalekos tejsavoval kiserlstezek. En se kedvelem az adalekanyagokst es edesitoket

2022. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minek ennyi fehérje? A 44kg-al a 90g a testépítőknek megfelelő, ennél többel a vesédet teszed tönkre. 0,8-1,5 g/tkg-vel bőven jó vagy, ha ennyire filigrán vagy eleve.
2022. jan. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges az a mennyiség, amennyit be akarsz vinni. Ha tartósan csinálod, akkor káros is lehet. 0,7g/ttkg zsírtalan tömegre a minimum. Ha sima tömegre 1-1,5g/ttkg-ot számolsz, az is bőven elég intenzívebb edzéshez, diétához is.

Sajnos a bevitelben, ha továbbra is gondot okoz viszont nem nagyon tudok segíteni. Némi keresgélés után nekem bevált egy fehérjepor típus (laktóz intoleranciám van, szóval nem kicsit volt tortúra), azt szoktam a reggeli zabkásámba tenni, ebédre hús + köret, vacsorára valami magas hústartalmú húskészítmény (sonka pl) amivel épp kedvem van (saláta, szendvics... Stb). Ezzel nekem az 52 kilómhoz bőven megvan, amennyi kell.

De nézz utána a hüvelyeseknek, olajos magvaknak, tojásnak. De szerintem csak indokolatlanul sokat akartál bevinni.

2022. jan. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 153 cm 66 kg és heti 3 eròedzés mellett a dietetikusom által összeállított étrendemben 87 gramm fehérje van. Szóval reális
2022. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is rengeteg a 90-120 gramm. Én vega vagyok, de tojásbol, túróból, hüvelyesekből számolas nélkül is majdnem mindig megvan a saját adagom, ha egy szénhidrátosabb nap miatt hiányzik, egy fehérjeport iszok este.
2022. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hüvelyesekkel az a baj, hogy a szénhidrát tartalmuk is nagyon magas.

Mint írták, valóban felesleges ilyen sok fehérjét bevinned. Hány kalórián vagy? Mik a makrók? Mit mozogsz/edzel? Mi a célod? Fogyás/tömegnövelés? (Izmosodás)

Tojás, zsírszegény túró, zsírszegény joghurt, csirkemell, mehet comb is, ha belefér a napba, tehát nem eszel nagyon zsírosat még pluszba. Tonhal is remek választás, abból a sima sós konzerves, nem az olajos.

Aztán lehet kapni az izlandi joghurtot, a skyr-t, annak is nagyon jó a fehérje tartalma.

2022. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!