Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem eszem sokat, nem fogyózom,...

Nem eszem sokat, nem fogyózom, és lassú az anyagcserém. Miért van ez!?

Figyelt kérdés

nagyon lassú az anyagcserém (3-5onta cserélődik)

mivel gyorsíthatnám fel??


2010. szept. 9. 10:50
 1/5 anonim válasza:
talán egy kis mozgással, rostgazdagabb értenddel. kerüld a fehér lisztből készült dolgokat helyette teljes kiörlésű. cukor helyett méz, vagy barna cukor. naponta alma, banán, szőlő amit megkívánsz. én úgy a középúton járok ilyen szempontból, amúgy nagyon irigyellek, nekem az emésztésem kb. 2 óra és enyni.... :S irtó idegesítő :S
2010. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 óránként WC-re menni az konkrétan hasmenés, aminek az okát nem ártana kideríteni, mielőtt nagyobb baj nem lesz.


Kérdező, egyrészt enni kell, másrészt rostokat kell enni, harmadrészt mozogni kell.

2010. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"emésztésem kb. 2 óra és enyni"


S mi ezzel a baj?

Ez teljesen normális, a gyomorban ennyi ideig tartózkodik az elfogyasztott étel.

Ez nem egyenlő a tápanyag-felszívódásával, mert az nagyrészt a vékonybélben, kisebbrészt a vastagbélben történik.

Nem azt jelenti, hogy amit megevett 2 óra múlva már fel is dolgozta a szervezet és mehet kifelé.

Napi 1 ürítés a normális. Ha ez nincs meg, akkor irány az orvos!

2010. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ne irigyeljetek,mert keveset eszem mégis minden egyes kalória megragad rajtam..:S

heti 3x edzem,és eszem..:S

2010. szept. 9. 18:55
 5/5 anonim válasza:

2. és 3.-nak! 1. vagyok :D

hát igen a gyomromban van addig kb. de amúgy naponta 2x megyek, és súlyos ételallergiám van aminek a kivizsgálása most is tart :(:(

kérdezőnek: akkor nem tudom...esetleg érdemes lenne, szót ejteni erről a háziorvosnál vagy akár a suliban védőnőél, hátha tud valami okosat mondani..veszteni nem vesztesz vele :)

2010. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!