Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elhízottként sok sértést...

Elhízottként sok sértést kaptál? Ez mennyire motivál vagy motivált a fogyásban?

Figyelt kérdés

Nálam nem vészes a helyzet, de elég sok megjegyzést kapok, mert aránylag kevés idő alatt híztam, így a környezetemet meglepte és valamiért úgy érzik muszáj ezt tudatniuk velem. Ma viszont egy igazán sértő dolgot mondtak, remélem ez igazi motivávió lesz számomra, hogy változtatni tudjak. Egy nagyobb társaságban egy számomra szinte idegen csaj elkezdte mesélni, hogy régen ő fhu, de nagyon el volt hízva. Mivel vékonyka a csaj többen is hitetlenkedtek, erre odavágta, hogy "de esküszöm, úgy néztem ki, mint xy (én)." Így lehet nem tűnik durvának, de nekem ott annyira rosszul esett, hogy majdnem elbőgtem magam. Egyébként nincs rajtam sok felesleg, de cserébe nagyon aránytalanul híztam, szinte csak a hasamra/csípőmre. 164cm és 67kg vagyok, 10 kg persze van rajtam, de eddig még nem éreztem olyan brutális túlsúlynak. Eddig.

Nektek volt ilyen helyzet? Segített abban, hogy jobban küzdjetek a fogyásért?


2022. jan. 18. 21:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem kaptam egyáltalán sértést sem. A fogyásban az motivált hogy magamnak nem tetszettem.
2022. jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
92%
Többen is mondták, hogy kövér vagyok, olyan mint egy kismama, sőt a buszon nem egyszer át is adták a helyet. Nem esett jól, de igazuk volt ! Felesleges az önámítás. Igenis undorító, amikor pólót viselsz és látszanak a hurkák a hasadon vagy kibuggyan a háj. Nem akartam tovább gusztustalan disznóól szökevény lenni, így leadtam 1 év alatt 15 kilót. Még kb. 5-öt le akarok idén
2022. jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%
A sovány emberek is rengeteg beszólást kapnak. Ameddig viszont ez a személyednek szól, teljesen mindegy, hogy 70/40 kiló vagy, ugyanúgy az lesz a célja, hogy megbántson vele. Lehetsz Hókuszpók felesége, vagy az idei Miss Universe is akár.
2022. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Én az ellenkezője vagyok. Borzasztó sovány voltam és emiatt kaptam sokat. De ma már gyúrok és boxolok jövök felfelé mint a talajvíz. Nagyon sok embert fogok megverni mert én nem ártottam senkinek.
2022. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan én soha nem voltam kövér, de volt egy hasonló beszólás, mint amit te kaptál, ami megragadt bennem. Előre leszögezem, a csaj egyébként kifejezetten kellemes, jó fej személyiség, és hihetetlenül jó lelkű, de volt pár ilyesmi megmozdulása, ami nem épp ezt erősíti. Vissza a lényegre: egy alkalommal beszélgettünk, és pont a testalkat, hízás volt a téme, és hogy fogyni szeretne. Már nem is emlékszem pontosan mit mondtam erre, valamit a saját alakommal kapcsolatban, mire kijelentette, hogy de ő TÉNYLEG vékony volt régebben. Ez azért maradt meg, mert pont hogy soha nem definiáltam magam elhízottként, sőt, inkább formásan vékonynak. Amióta fix a magasságom (157 cm) 47-55 kg között ingadozok. Akármilyen kritikus szemmel nézem, ez bőven a vékony kategória. Egész életemben s-xs-es ruhákat hordtam, erre benyögte egy általam tisztelt személy, hogy de ő TÉNYLEG vékony akar lenni, nem olyan, mint én (az utóbbi fele nem volt kimondva, csak érezhető volt). Szerintem soha nem bántottak meg ennyire, pláne akaratlanul. Teszem hozzá, hogy 5 éve aktívan sportolok, odafigyelek az étkezésemre is. A másik hasonló beszólása, ami miatt teljesen elengedtem, hogy hallgassak a véleményére ilyen témában, amikor kijelentette, hogy ő youtube-ról is meg tudná tanulni a sportot, amit űzök (rúdtáncolok). Láttam már hasonló nagy mellényű embereket első órán lezúgni, amikor az oktató nem figyelt, és emiatt olyat csinált, amit nem kellett volna.
2022. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
71%
Inkább sovány legyek, mint dagadt disznó. Voltam mindkettő. A soványt jobban tolerálják az emberek.
2022. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

16-os: férfi vagy vagy nő?

Hogy változott meg az életed a fogyás után? Miben lett jobb a szociális életed?

2022. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%

Én már óvodás képeimen is elég pufi kislány vagyok, ez azóta sem változott, gyakorlatilag a 23 évemből 20 éve kövér vagyok. Egyszer lefogytam 30 kilót úgy, hogy kb. éheztettem saját magam, természetesen 1 évre rá visszahíztam 40et.

Két kezemen nem tudnám összeszámolni hány olyan sértést kaptam családtól és barátoktól, amire a mai napig gondolok. Iskolában nem mertem tesi előtt a többiekkel öltözni, szexben nem mertem a pólóm soha levenni, nyáron is pulcsit hordtam inkább, minthogy a karhájamat lengessem, fürdőruha/nyaralás/strand az élből kilőve, olyan rikító fehér a bőröm, mintha soha nem mentem volna napfényre.

Olyan mértékű önutálat van bennem, gyakorlatilag undorodok magamtól és emellé érzelmi evő is vagyok, tehát amikor jól megbántottak azzal, hogy kövér vagyok, akkor hazajöttem és megettem 2 tábla csokit, mert attól legalább fél órára jobban éreztem magam. Semmi más nem boldogított soha, csak az étel.


Nekem most decemberben volt egy olyan bántásom, ami meghozta azt a bizonyos "pofont".

Egy házibuliban voltunk nagyon sok régi barátommal ahol régi képeket nézegettünk. Sajnos sorra került az az év is, amikor én vékony voltam és mikor elkezdtük a képeket nézegetni (közösek voltak, de én is rajta voltam) akkor az egyik srác megszólalt, hogy "az új XYZ megette a régi önmagát" vagy valami hasonló. És ez annyira szíven ütött, mert sok ember előtt mondta, sokan röhögtek rajta, azok, akik elvileg 8-10 éve a barátaim. Tudom, hogy azért mondta és azért nevettek, mert világéletemben röhögtem ezeken én is, hisz ha már ronda vagyok, legalább a humorom jó legyen és szeressenek velem lógni. Mindig, 20 éven keresztül nevettem a bántásokon úgy, hogy otthon aztán bömböltem mint egy ovis.

Szóval nem akartak direktbe megbántani hisz ők úgy tudják, hogy én ezeket nem veszem sértésnek és tudok poénkodni.

Mégis ez most kiborította a bizonyos bilit és eldöntöttem, hogy nagyon snassz, de jön az új év, bizonyítok magamnak, hogy képes vagyok ezt jól is csinálni.

18 napja csinálom, 4 kiló ment le, még kb. 30 van hátra. Tornázom minden nap és normálisan étkezem, nem éhezek soha, rengeteg új ételt próbáltam ki amik őszintén szólva ízlenek. Se cukor, se üdítő, se péksütik, se gyorskaja, se nasi. Havi 1 csalónapom lesz, amikor választhatok valamit a felsoroltakból, amit enni fogok.


Elsőkörben a bántás hozta meg a kellő motivációt, de már hónapok óta éreztem, hogy fájnak a térdeim (egyszer ki is ugrott a térdkalácsom lépcső közben), nem tudok 1 emeletnél többet lépcsőzni, nem szeretek sétálni, nem esik jól semmi, ami mozgást igényel és egyre többet és többet akarok enni.


Nem akarok itt tartani 23 évesen.


Szóval hajrá neked, hajrá mindenkinek, én tudom, hogy sikerülhet. :)


23L

2022. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
52%

Az orvosok mindig mondják le kéne fogyni….!

Azt szoktam mondani sose voltam ilyen vékony életem legjobb formájában vagyok.


Látnak egy állapotot de nem tudják hogy éppen fogyok vagy hízok.(99kg F)

A sovány nők ideg betegek ez a tapasztalatom sajnálom.

2022. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%

Én nem kaptam sok sértést, amíg elhízott voltam. Hátam mögött biztosan, de olyan, aki így konkrétan előttem mondta, olyan nem volt. Talán 1 gyerek, de középiskolában volt az még, ő volt az, aki beszólogatott, de az annyira nem hatott meg, mert ő a tanároktól kezdve mindenkivel úgy viselkedett. Miután már elkezdtem fogyni, azután mondta valaki, hogy végre már nem úgy nézek ki, mint egy bálna. Lehet, hogy neki ez a fejében így nem állt össze, hogy ez nekem így eléggé sértő, de hát attól még, hogy most vékonyabb vagyok, attól még igenis fáj, hogy így utólag megkaptam ezt a kommentet. Illetve most, hogy normál testsúlyú vagyok, nagyon sok embertől megkapom, hogy milyen szép meg csinos vagyok. Ami persze kedves, meg minden, de azért fáj, hogy anno mielőtt lefogytam, sosem kaptam senkitől sem bókot, most meg rengeteget. Persze tudom, hogy sokkal jobban nézek ki most, mint régen, de attól még fáj, ez az érzés ellen nem tudok mit tenni.


Amúgy meg az a csaj, aki azt mondta neked kedves kérdező, ne is hallgass a véleményére. A te súlyod okés, számok alapján max. pár kg plusz van rajtad, kb. 54-64 kg között lenne ideális, ha csak a számokat nézzük. Az elhízott nagyon nem itt kezdődik. Az a lány is, ő sem tudja, hogy valójában mi az igazán elhízott. Nem a pár kiló plusz súly az elhízott. Még ducinak se hívnálak ilyen súllyal, tök okés vagy. Én voltam elhízott, 40 kg túlsúllyal, nem pedig te pár kg plusszal.

2022. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!