Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra,diéta ...hogyan...

Fogyókúra,diéta ...hogyan fogyjak le 15-20 kilót? Bővebben lent ..

Figyelt kérdés

Nos, igyekszem rengeteg minden után olvasni,hogy normális diétába fogyjak, ne legyen jojo-effektus,hanem eredményes fogyás. Olyanok véleménye érdekelne akiknek már sikerült ( piszkálódást mellőzze mindenki legszíves)

Jelenleg 76kg vagyok, a magasságom pedig 163 cm. Táblázatok/kalkulátorok szerint is 15-20 kg a felesleg rajtam, és pontosan tudom hogy mikor ennyivel kevesebb voltam sem voltam sovány,szóval igen ennyit le kell adnom .

Szeretnék véleményeket, tanácsokat, ötleteket kérni ki mit,hogyan csinál. Nem az első próbálkozásom de bevallom többnyire nem jól csináltam a dolgokat , legutóbb 2 éve kezdtem el a fogyókúrát nyáron, naponta 1 órát tornáztam itthon , és oda figyeltem az étkezésre de mégsem ment...feladtam


Most megint bele vágtam egy hete , és egy kiló sem ment le. Csodát nem várok ,tudom kevés még ez az egy hét de mégis csalódott vagyok . Úgy érzem valamit nem csinálok jól.

Jelenleg a reggelit általában amiből áll pl: 1-2 főtt tojás tojás zöldséggel l

/vagy csirkemell sonka 1-2 abonett, zöldségek/vagy zabkása (nem bolti, én főzöm.

Tízórai egy fehérje szelet

Ebéd natúr sült csirkemell salátával, zöldségekkel vagy párolt zöldségekkel/vagy vörös lencse, bulgurral,

Uzsonna zabkása/ csirkemell, zöldség

Vacsora : na ezzel hadilábon állok, mindig este vagyok a legkevesebb így szoktam vacsorázni bár sok helyen olvasom hogy 6 után már nem kellene, de munkám miatt sajnos hamar van ebéd időm és este mire haza érek nyilván éhes vagyok . Így csirkemell/ zabkása / abonett egy kis sonka , zöldség vagy étkezést helyettesítő fehérje shakeket iszok .

Semmi liszt,cukor , pékáru, nasi...

Alapvetően talpon vagyok napközben, könnyebb fizikai munkát végzek, dolgozni bringával járok,itthon most elkezdtem egyenlőre fel órát tornázni, van amihez súlyzót használok van amihez nem . Persze szeretném beiktatni rendszeresen legalább heti 2*1 órát...

Nos nagyjából ennyi .... Mit rontok el szerintetek? Mire figyeljek jobban ?



2022. jan. 20. 11:55
 1/9 A kérdező kommentje:

* este vagyok a legehesebb

( Elnézést a telefon átírta 🙈)

Illetve még annyival kiegészíteném hogy eritritet használok ha már édesítek valamit, hús sütéshez kókusz olajat. Igyekszem sok zöldséget enni . Gyümölcsöt nem.

Tejterméket sem igazán fogyasztok...

Próbálom számolni mennyit fogyasztok egy nap és általában 1200 kalória szokott lenni..

2022. jan. 20. 12:00
 2/9 anonim ***** válasza:
A 6 után nem evés hülyeség, egyél nyugodtan. Az 1200 kalória szerintem nagyon kevés, főleg, fizikai munka mellé, akkor is, ha az könnyű. Használod a kalóriabázist, más appot esetleg?
2022. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne fogyókúrázz. Válts életmódot. (Végleg)


Ki mondta hogy nem fogyaszthatsz lisztet,pékárut és nem nassolhatsz?


Honnan olvasod azt a hülyeséget hogy 6 után ne egyél?


Ezek mind-mind olyan dolgok amiket mértékkel/kicsit átalakítva megtehetnél.


Elárulom hogy ezt az étkezést ebben a formávan nagyon hamar feladhatod.


Például:


Reggeli:


-Tojásrántotta,PurPur kenyér,zöldségek


-Melegszendvics,zöldségek


-Zabkása/Rizskása sok-sok gyümölccsel,akár hozzá egy kis mogyoróvaj


Tízórai:


Ehetsz gyümölcsöket,zöldségeket,mogyoróvajat,pár db. diabetikus kekszet,sőt semmi bajod nem lesz ha hetente 1-2 alkalommal megeszel egy kis csokit (az étcsoki például kifejezetten egészséges választás,és bizonyos mértékben még a fogyást is segíti)...


Ebéd:


-Fasírt(sütőben),zöldségek,bulgur


-Valamilyen roston sült hús vagy halfilé körettel


-Moussaka


-Főzelékek


-Tésztaételek (itt nyilván a tészta minőségére,mennyiségére érdemes odafigyelni,illetve inkább sok szósz,zöldségek,kevesebb tészta elvet kövesd. És fontos hogy lehetőleg legyen ch csökkentett)


Uzsonna:


Gyümölcsök,zöldségek,stb.



Vacsora:


-Túró zöldségekkel,fűszerekkel,adott esetben akár gyümölcsökkel,édesítőszerrel(azért azzal csak csínján,mértéktelenül az is lehet egészségtelen bár a fogyást nem hátráltatja)


-Levesek (nyilván nem agyoncukrozott meggyleves)


-Tk. Pita/Tortilla Tzatzikivel


-Saláták.



Annyi varriáció van. Ez egészséges étkezés egyáltalán nem ott kezdődik hogy minden nap csirkemellet és hüvelyeseket eszel zöldséggel...

2022. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen a kalória bázist használom



A shopbuilder.hu oldalán olvastam sok cikket és ott is azt fejtették ki lényegében hogy kevesebb szénhidrát, több fehérje ,sok zöldség és minimális gyümölcs mivel a gyümölcsökben sok a cukor azonnal beépül és gyakorlatilag zsír lesz ..

Előző diétámnál viszont (gondolván hogy egészséges) sok gyümölcsöt ettem..

Annyira más más a vélemény egyébként sok dologban hogy ezért is vagyok tanácstalan mi is a jó


Igen hosszú távon az a megoldás ha életmódot vált az ember.

Én nem tudnék végleg lemondani dolgokról, mint pl csoki, reggelire friss péksütemény stb ...

Nyilván ezekre is vannak alternatívák, cukor mentes , gluténmentes stb.

De még így sem szeretném őket mindaddig fogyasztani amíg nem fogytam le, nem akarom megnehezíteni a dolgom, felesleges kalóriákat bevinni..


Utolsó válaszoló: mennyi kalóriát kellene bevinni?

Hogy ugye kevesebb legyen mint amit elégetek..

Igazából kevésnek nem érzem annyira . Nem vagyok jól lakott, de nem is éhezem. De nyilván nem akarok túl keveset bevinni amivel még többet ártok .

2022. jan. 20. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Számold ki a megfelelő kalóriamennyiségedet. Ez körülbelül 1900-2400 kalória között lesz. Testsúlykg * 3 szénhidrát, testsúlykg * 2 fehérje. Zéró cukor. Rendszeres, 1 órás aerob mozgások. 3-4 hónap és lefogytál.
2022. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ~20 kilót adtam le lassú fogyással és lám, még mindig tartom, nem is néz ki úgy hogy visszajönne. Ezek az észrevételeim a leirtakkal kapcsolatban:

Az egy hét még nyilván semmi de ha valóban 1200at fogyasztassz akkor el kell kezdődjön valami. Biztos jól számolod a dolgokat? Ne feledd az olajat/zsirt amit használsz sütésre azt is számold bele. Láttam említetted a gluténmentes dolgot alternativaként. Miért ennéd ezt, glutén érzékeny vagy? Mert ha nem akkor baromság lenne. Nagyon sok ember eszik így mikor nincs is ilyen baja, csak azért mert ezt hallja másoktól. Inkább a teljes kiörlésű dolgok fele terelnélek, azok sokkal jobbak mint a fehér lisztes vagy gluténmentes. Csokit is egyél nyugodtan de ne 200 grammossat pár naponta és számold bele a többi közé. Ez a kevesebb szénhidrát több fehérje is egy hatalmas baromság. Egy olyan embernek aki minden nap szétedzi magát annak is kb 2 gramm/kilogrammonként amit a teste hasznosítani tud. Tehát egy 80 kilós embernek 160 gramm fehérje. De ez már nagyon a plafon, én személy szerint már ezt is soknak tartom. Egy egyszerű fizikai munkát végző embernek simán elég a 0.7gramm kilónként de ha még rá is akar edzeni akkor elmehet 1 grammig. Ez bőven elég. Én nem nézem a fehérjét, feleslegesnek tartom. A szénhidrátból se kell minimális, ha az normális fajta, tehát gyümölcs, zöldség, gabona, hüvelyes. Inkább nézd hogy ezek adják ki az ételed javát. Zabkása nagyon jó választás volt, de szendvicsnek mehet a teljes kiörlésű kenyér. Krumpli is egy nagyon jó dolog, persze ha nem tocsog a zsírban. Főzve vagy sütőben kisütve. A gyümölcsből meg zöldségből is ami belédfér :D én így csinálom, ezért ezt tudom tanácsolni. Amikor fogytam akkor bicikliztem mozgásként. Egy héten összejött a 100km amikor már nagyon benne voltam. A rekordom egy nap 80km na de akkor kész is voltam a végére :D te is válassz valami mozgást magadnak és meglátod megindul a fogyás és célba érsz. Hajrá :)

2022. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
160 gramm ch diéta. 😉Bár diéta a neve, de nem az hanem egy életmód, iránymutatás
2022. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"De még így sem szeretném őket mindaddig fogyasztani amíg nem fogytam le, nem akarom megnehezíteni a dolgom, felesleges kalóriákat bevinni.."


Mert utána megint szemetet akarsz enni hogy jól visszahízz?


Egyébként lehet enni reggelire péksüteményt, csak legyen teljes kiőrlésű és cukormentes.

Csokoladebol szintén cukormentes mehet par kocka.

2022. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8/8 kiforgattad amit írtam..

Sehol sem írtam olyat hogy utánna szemetet akarok enni

Hanem hogy azoknak amiket nagyon szeretek vannak egészséges alternatívái amiket majd akkor szeretnék csak enni ha le adtam a felesleget....

2022. jan. 29. 19:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!