Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alhasi zsírra hatásos fogyókúra?

Alhasi zsírra hatásos fogyókúra?

Figyelt kérdés
Mióta ülőmunkát végzek, azóta a hasam alja elég párnás lett :/ Egészségesen étkezem, sportolok (futok és otthoni edzést végzek), de semmi sem hat a hájamra :D Fogyni nem szeretnék, ezért nem kezdtem bele eddig diétába. Aki hasonló problémával küzdött, annak mi vált be? Kénytelen leszek diétázni? Sporttal nem tűntethető el, mivel nincs helyi zsírégetés. Ha többet futnék lehetne hatása? Heti 3x szoktam 5km-t, időnként többet. Tudom nem olyan sok, de a jobb térdem fájós típus, ezért nem emeltem eddig a mennyiséget. Nem várok a csodára, félreértés ne essék :) csak szeretnék valami hatásosabb módszert találni, amivel lehetne sikerélményem :) Minden tanácsot/tapasztalot szívesen olvasok és nincs ellenemre sem diéta, sem másfajta mozgás, ha az az ára :)
2022. febr. 16. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha tudod, hogy nincs helyi zsírégetés, mégis, minek tetted fel ezt a kérdést? Semmilyen külön mozgás nincs ami onnan égetné a zsírt.

Ha fogysz, lemegy onnan is a felesleg. Persze, hogy diéta kell.

2022. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz normálisan válaszolni, akkor miert töltöd ezzel az időd? Gondolom vannak bizonyos edzés formák, amik hatasosabbak zsírégetés szempontjából. Rengeteg edzés van amit szerintem meg hírből sem hallottam. Edzos videók a neten stb. Tisztában vagyok vele, hogy az étkezést es a mozgást kell kombinálni, de ha olvasnál a sorok között, akkor értened, hogy valószínű nincs meg nekem a jo kombináció. Szoval kossz a nagy semmit.


Építő jellegű kommenteket várok, nem a nesze neked semmi írásokat.

2022. febr. 16. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában semmilyen mozgás nem alkalmas "zsírégetésre", ahhoz kalóriadeficit kell. Nyilván vannak mozgásformák, amik kalóriaigényesebbek, pl a futás is, amikkel könnyebb elérni a kalóriadeficitet. De teljesen egyénfüggő, ki honnan adja le a zsírt, én pl A kosár alá fogytam a mellem, de még mindig nem lapos a hasam, el is engedtem ezt a dolgot. Helyi fogyás nincs, se diétával, se sporttal, ez a helyzet sajnos.
2022. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ja , ha olyat akarsz, akkor írhatom azt is, hogy a folpackozás nagyon hasznos, mert ha úgy edzel, leszedi a hasi zsírt, meg a zöld kávé is jó, és persze ajánlhatok neked fogyókúrás tabit is, esetleg jógamozdulatot, ami direkt ülőmunkás nőknek van kitalálva.

Az igazság még mindig az, hogy fogyni fogsz, ha kalóriadeficited van, és hízni, ha többlet. Ha párnás a hasad, diétázz addig, amíg onnan is le nem megy.

2022. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 en is igy jártam, mellem mar nincs, de kis pocakom van. Elengedtem egy időben ezt a dolgot, de most ismét kezd zavarni. Próbáltam mar többféleképpen étkezni, kísérletezgettem mi válik be. Mindenhonnan fogyok csak a hasamrol nem :(
2022. febr. 16. 17:13
 6/10 Humor Herold ***** válasza:
61%

Csak egy picikét kéne gondolkodnod és rájönnél miért van ez ami számodra akkora problémát jelent.

Ha kevesebb kalóriát viszel be mint amennyi a szükségleted akkor fogyni fogsz.Eddig biztosan eljutottál.Pedig ezt talán nehezebb felfogni mint azt hogy miért nem tűnik el a pici pocakodról a csúnya zsírréteg...na szerinted miért? Nincs helyi zsírégetés.A szervezet egyformán kezdi el felhasználni a zsírtartalékot mint energiaforrást.Feltételezem a karodon vagy a lábadon,vagy bárhol máshol kevesebb zsír halmozódott fel az évek során mint a hasadon.Nem tűnik logikusnak hogy ahol van egy focilabdányi zsír az később fog eltűnni mint ahol csak egy gyufaszálnyi van?

Pedig már az agyadról is biztos eltűnt a zsír...gondolkodhatnál tisztábban is :)

Úgyhogy legyél türelemmel,legyen rendbe a kajálásod, figyelj a deficitre, sportolj és idővel leereszkedik az a labda :)

2022. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Az egyesnek igaza van. Az ülőmunka miatt mozgásszegényebb az életmód. Ha pont ugyanannyit eszel emellé, akkor hizol. Te ezek szerint alhasra hízol. Szépen le kell adni a zsírt és akkor lemegy az alhasról. Ha máshol nincs, akkor máshonnan nem
2022. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és milyen nemű?
2022. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, számolod a kalóriát, makrókat? Mert zsírból bizony nagyon könnyű többet enni, mint a napi ideális mennyiség. Alacsony napi zsírbevitel, folytasd a mozgást, és igyál sok vizet. Nehezen megy le hasról mindenkinek általában, kitartónak kell lenni.
2022. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 36 nő


#9 Nem számoltam eddig, de ez is tervben volt. Illetve az is, hogy veszek egy konyhai mérleget és kimérem az ételt, pl hogy ne csússzon túl egy adag zabkása stb.

Köszi a tanácsokat, megfogadom!

2022. febr. 21. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!