Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit és hogyan kellene...

Mennyit és hogyan kellene fogynom, hogy átlagos testalkatot érjek el?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, amióta dolgozni kezdtem, durván elhanyagoltam magamat súly terén. A környezetem szerint nem kellene fogynom, jól nézek ki így is, viszont én egyáltalán nem érzem így jól magamat és teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy van rajtam jópár kiló felesleg. Szeretnék megszabadulni tőle, de nem tudom, hogy mi lenne az a cél, amit elsőre kellene kitűznöm. A környezetem nem túl segítőkész ebben, így fogalmam sincsen, mi lenne a jó cél...


Még az egyetem alatt 52-54 kg voltam, úgy jól éreztem magamat, de szerintem azt esélytelen, hogy valaha is újra elérjem.


Lemértem magamat, most a 162 cm magasságomhoz a:


- súlyom: 70 kg


- mell kerület: 93 cm


- derék kerület: 73 cm


- csípő legszélesebb pontjánál kerület: 103


- combok kerülete: 63 cm és 63,5 cm


Mi lenne az, ami már úgymond elfogadható lenne?


Illetve tudom, hogy életmód váltás kellene inkább, de ez a gyakorlatban mit jelent? Egészségesen eszek, bár néha előfordul, hogy elcsábulok, mozogni keveset mozgok. Ülőmunkát végzek, heti 5 nap ülöm monitor előtt 9-10 órát plusz utazás, így a mozgást rendszerint hanyagolni szoktam. Tudom, hogy változtatni kellene, de min változtassak?


2022. febr. 20. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

60kg simán elérhető cél pár hónap alatt

kalóriaszámlálás és otthon torna

ennyi az egész, hajrá!

sikerülni fog

2022. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
55 lehetne a cél szerintem.
2022. febr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az 55 nagyon kevés, annyi max a normális kategória alja.

Szerintem 62-6÷mal már egeszséges testalkatod lenne

Az egészseges életmód egészségesebb ételekből és mozgásból áll. Ha az megvan a fogyáshoz elég a mennyiséget csökkenteni

2022. febr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
162 cmhez nem kevés az 55.
2022. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is 55 lenne jó, simán elérhető az, ha rendben van az étrended és mozogsz is mellé valamit.
2022. febr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-6 hónap alatt kezdeti gyorsabb fogyással, némi lassulással, platóval is elérheted az ideálist, de már 60-nal is sokkal jobban éreznéd magad szerintem.
2022. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

"de szerintem azt esélytelen, hogy valaha is újra elérjem."


Minden fejben dől el. Ha már most az elején ilyen negatív, pesszimista a hozzáállásod, akkor még semmilyen fogyás se fog sikerülni.

Ehhez a magassághoz 53-55 kg lenne a normális.


Ha meg van a célod, akkor minden követ mozgass meg azért, hogy elérd a célodat.


Fogyni kalóriadefficittel fogsz. Egyél kevesebbet, mint eddig és próbálj meg minimum hétvégéken minimum 1 órát intenzíven mozogni.

2022. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég sok mindentől függ a súly, én 164 cm 54kg vagyok, de mindenki azt mondja, hogy nagyon vékony vagyok. Inkább a kerületekre támaszkodj majd a fogyókúrád során.

Az életmódváltáshoz jó lenne, ha kompenzálnád az ülőmunkát valami aktivitással. Nem muszáj minden reggel 5 km-t futnod, kezdésnek pl elég, ha busz helyett sétálsz, 3 naponta lenyomsz valami kardiót (pl box, hiit, stb.). Sokkal gyorsabb a fogyás magasabb aktivitással. Illetve merem ajánlani a súlyzós edzést megfelelő proteinbevitellel és kalóriadeficittel. Ezzel el tudod érni, hogy ne veszíts izmot, de a zsír meg olvadjon rólad, így szálkás lehetsz.

2022. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!