Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit, és mivel tudnék...

Mennyit, és mivel tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
185 centi magas 22 éves férfi vagyok, és "kissé" túlsúlyos. Szeretném meglepni azzal a páromat, hogy júliusig lefogyok valamennyit(ezt a félévet kint tölti németben). Milyen mozgással mennyit lehet fogyni? Nem akarok annyira hirtelen, mert akkor nagyon lógni fog a bőröm.

2022. márc. 8. 12:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Per pillanat 120 kiló vagyok.
2022. márc. 8. 12:45
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Kalóriadeficittel fogsz tudni lefogyni, semmi mással. Diétáznod kell, tartva a kalóriadeficitet. Ezt a deficitet segítheted mozgással, de az magában kevés lesz, ha étellel-itallal több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. Ez egy óvodásoknak való matek, szóval 22 évesen menni fog neked is. Nézz utána a kalóriadeficit szónak, ha valami nem volt érthető.
2022. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mennyit lehet fogyni egy hónap alatt így?
2022. márc. 8. 13:18
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ, hogy mekkora a deficit, milyen az anyagcseréd, meg számos egyéb tényező. Ez teljesen egyénre szabott tud lenni. Ha tartod az 500 kalória környéki deficitet, akkor azért egy havi 3-4-5 kilót le lehet dobni.
2022. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Kaloriadeficit.

Én 1.5 év alatt adtam le 3w kilot, es sehol nem log a borom. Egy honap alatt neked se fog.

Ha nagy a tulsuly, az elso honapban 5-6 kilo is lemehet vizzel egyutt, de inkabb 3kg az altalanos

2022. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Havi 3-4 kilót jó esetben. De csak a mozgás valóban kevés lesz.
2022. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6 igen, persze, tudom, hogy egészségesen kell hozzá étkezni, csak gondoltam, hogy az nyilvánvaló, ezért nem tettem hozzá.
2022. márc. 8. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem az egészséges étkezés a lényeg. Egészségesen étkezni nyilván mindenkinek célszerű érthető okokból, de itt most nem ez a lényeg. Nézz utána a kalóriadeficit fogalmának, különben nem fogsz elérni eredményt.

"Egészségtelen" mekis kajával, gyulai kolbásszal, kakaós csigával, fornettivel, sajtos pufival, mirelit pizzával és fantával is le lehet fogyni, ha a kalóriák stimmelnek és ezek mellett a szutykok mellett is deficitben vagy. Továbbá meg lehet hízni "egészséges" csirkemelltől, padlizsántól, lencselevestől, gombától, zabpehelytől és almától is, ha a kalóriák nem stimmelnek és többletben vagy. A matek a lényeg, a konkrét kalóriaszám.

Ehhez tölts le egy alkalmazást a telefonodra (pl. kalóriabázis), amibe beírod, hogy miből mennyit ettél, és az kiírja, hogy az hány kalória. Enélkül a fogyásod maximum a véletlen műve lesz.

2022. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Én 99kg-ból fogytam kb 1 hónap alatt a kaloriadeficittel.

Azert azt hozzateszem hogy odafigyelek a kajára,de általában azt ebédelek amit főztem(persze ha nem tésztás,vagy sultkrumplis stb..)csak kisebb adagot.

Ez nem jelenti azt hogy mostmar hónapokon keresztül salátán meg zabkásán kell élned,de nagyon nem mindegy hogy megeszel pl egy nagy pizzát,utánna meg beülsz a McDonald's-ba és benyomsz egy Bigmac-et..Ezzel kb le is etted a napi keretedet,ez csak példa volt.


Okosan kell számolni,zoldségekkel gyümölcsökkel pl sok bevitt kcal-t lehet spórolni nem mellesleg a szervezetednek is jót tesznek.


Egyél napi 5-ször,enni kell,de okosan és kezd el írogatni a kaloriabázisba amiket eszel.

Máshogy nem fog menni,én is ezt teszem,és sok sok folyadék! Lehetőleg mentes víz.Nagy Cola függő létemre teljesen eltudtam hagyni,neked is biztosan menni fog.

Hajrá Nekünk :)

2022. márc. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Előző vagyok a lényeget nem írtam le :D 6kg-ot sikerült leadni,1 hónap alatt.
2022. márc. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!